Czy wypada mi związać się z byłym mężem siostry? Ela, 27 l.

Czy wypada mi związać się z byłym mężem siostry? Ela, 27 l.
21.11.2013

Wiadomo, że serce nie sługa, ale dlaczego musiałam znaleźć się w takiej głupiej sytuacji... Chciałabym się odkochać, ale nie potrafię. Równocześnie wiem, że wybrałam najgorzej, jak tylko można. Rodzina, a zwłaszcza siostra mi tego nie wybaczą! A ja zamiast się z tego wycofać, brnę coraz dalej. Po prostu się zakochałam i na nic mi to, że wiem, że to się nie powinno w ogóle zdarzyć.

Zakochałam się w byłym mężu mojej siostry. Wiem, jak to brzmi, ale to nie było długie i szczęśliwe małżeństwo. Pospieszyli się i zupełnie nie mogli się dogadać. Kłócili się od samego początku i po roku już był rozwód. Dziwiłam jej się trochę, bo ja widzę w nim kogoś zupełnie innego. Przystojny, inteligentny, czuły... Chyba się nie dobrali. Czy z tego powodu ja też mam z niego zrezygnować?

 

Zawsze byliśmy w przyjaznych stosunkach. Lubiłam ich odwiedzać, bo mogłam z nim normalnie pogadać, czasami się pośmiać. Miałam też oczy, więc widziałam, że bardzo mi odpowiada, jeśli chodzi o wygląd... Ale wtedy oczywiście nie myślałam, że mogłabym z nim być. Chciałam, żeby ułożyło mu się z moją siostrą i byli szczęśliwi. Nic z tego nie wyszło i bardzo mi z tego powodu przykro.

Z drugiej strony, wtedy moje serce oszalało. Wcale nie zerwałam z nim kontaktu, tylko zaczęliśmy się jeszcze częściej widywać. Rodzina nie ma o tym pojęcia. On niedawno stwierdził, że zawsze mu się podobałam, ale nawet nie śmiał o tym myśleć. Chciał stworzyć normalną rodzinę z moją siostrą. To mu się nie udało i teraz ma odwagę mi powiedzieć, że jestem mu bardzo bliska i tak dalej... Co ja mam zrobić?

Małżeństwo się rozpadło, więc to wolny facet, ale to kiepska sytuacja. Zaraz usłyszałabym, że jestem niegodziwa, bo związałam się z wrogiem. Wrogiem całej mojej rodziny, bo siostra nie chce o nim słyszeć i do tego samego przekonała rodziców. Musiałabym wybierać między nim, a całą resztą.

Serce mówi, żeby się zaangażować, bo widzę w nim wspaniałego mężczyznę, ale rozum od razu przywołuje mnie do porządku. Czy jest jakieś dobre wyjście?

Ela

66 % tak
34 % nie

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2013 21:34
nie ukladalo sie im ok, ale czemu on jest wrogiem rodziny ? coz takiego zrobil ? tu jest jakis haczyk.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 18:31
czy wypada? nie. czy powinnas przejmowac sie tym, czy wypada? to juz druga sprawa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 15:39
ja bym nie rezygnowała z faceta jeśli to miłość Twojego życia , to co za kilkanaście lat będziesz tego bardzo żałować.. a rodzina po czasie wybaczy , zresztą rodzice na pewno jeśli z nimi tylko spokojnie porozmawiasz i dasz im do tego poważne argumenty
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 14:21
Jeśli siostra i rodzice są ci bliscy to popełnisz największy błąd w swoim życiu, wiążąc się z tym człowiekiem. Siostra ci nie wybaczy, chyba nikt normalny by tego nie wybaczył.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 13:31
Nawet jak siostra i rodzina by to zaakceptowali (w co wątpię), to ja bym sama się na Twoim miejscu na to niezdecydowała. Myślałaś jak będzie wyglądał Wasz seks? Prędzej czy później będziesz sobie wyobrażała że on wcześniej tak samo robił z Twoja siostrą. Czy nie porównuje Was, która była lepsza w łóżku albo co robiła lepiej. Pomyśl, że czasami ciężko pomyśleć o innych kobietach z którymi sypiał Twój facet, a co dopiero kiedy wcześniej to była siostra? Naprawdę jest tyle facetów na świecie, były mąż siostry to naprawdę jeden z najgorszych wyborów. Teraz myślisz że to może być miłość ale jeżeli odpuścisz i znajdziesz kiedyś kogoś innego to docenisz to że nie weszłaś w ten związek. Dla swojego komfortu i dla dobra całej rodziny.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo