Czy przyznać się mamie, że ukradłam jej 200 zł? Maja, 18 l.

Czy przyznać się mamie, że ukradłam jej 200 zł? Maja, 18 l.
26.10.2013

Szkoda, że nie pomyślałam o tym wszystkim wcześniej... Nie chcę mówić, że jestem złodziejką, bo to zdarzyło mi się tylko ten jeden raz. Ale czuję się z tym źle. W moim domu się nie przelewa, nigdy nie chciałam więcej, niż mogliśmy sobie pozwolić. Tym razem poczułam, że jestem już tak blisko spełnienia marzenia... Nie potrafiłam się powstrzymać i kiedy nikt nie patrzył, wyjęłam z portfela mamy 200 zł. Miała więcej pieniędzy, więc modliłam się, że nie zauważy.

Szybko się zorientowała. Ale wtedy było już za późno, bo dołożyłam sobie te pieniądze i kupiłam telefon, który bardzo chciałam mieć. Wreszcie coś porządnego, czego inni mogą mi zazdrościć. Resztę zbierałam przez prawie rok, ale już dłużej nie potrafiłam czekać. Musiałam go potem ukrywać, bo mama skojarzyłaby go z tym zniknięciem kasy. A teraz podejrzewa wszystkich i jest mi z tym źle.

 

Najpierw dostało się tacie, który przecież nie miałby powodu, żeby okradać swoją żonę. Pieniądze zawsze mają wspólne. Potem zaczęła podejrzewać mojego młodszego brata. Jemu podobne wybryki się już zdarzały. To było dla mnie nawet wygodne, ale teraz mi z tym głupio. Mama mówi, że to dla niej koniec świata. Nie może ufać nawet rodzinie. Trochę się jej nie dziwię, ale co ja teraz mogę?

Niby chciałabym się przyznać i jakoś wytłumaczyć, ale przecież stracę w jej oczach i już nigdy mi nie zaufa. A tak, kiedy nie wie kto to, to temat się jakoś rozmyje i może zapomni... Przykro mi, że musi podejrzewać wszystkich i czuje się zraniona, ale już to zrobiłam i co poradzę? Przecież nie sprzedam telefonu, żeby jej oddać. Jest dla mnie zbyt cenny.

Myślałam, żeby jakoś zarobić te pieniądze, oddać jej i przeprosić, ale nie mam jak tego zrobić. Atmosfera w domu zrobiła się od tego czasu naprawdę dziwna. Najgorsze jest to, że podejrzewa tatę i brata, a o mnie nawet nie pomyślała... Wiem, że zawiodłam, ale chyba nie mam odwagi, żeby przyznać się do złodziejstwa...

Już sama nie wiem co lepsze.

Maja

37 % tak
63 % nie

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.07.2017 03:47
Jest zbyt cenny żebyś miała go sprzedać i oddać mamie pieniądze ? Twoim zdaniem telefon do popisania się przed koleżankami jest cenniejszy niż zaufanie twojej własnej mamy ? 9 miesięcy nosiła cię pod swoim sercem a ty mając 18 lat tak się jej odwdzięczasz ? Nie jest to komentarz który ma ciebie zhejtować tylko chce ci coś uświadomić, ja nieraz podbierałem pieniądze tacie najczęściej 1-5 zł i łączyłem je z moimi ale wydawałem je na przezent dla dziewczyny lub na obiad, czasami kupowałem przyjacielowi kanapkę albo jakiś tani gadżet bo on nie miał rodziców (mieszkał z babcią i młodszym bratem) i wiem że święty nie jestem bo kradzież to kradzież, ale powinnaś spojrzeć w lustro i zapytać się czy wolałabyś telefon czy mamę ? Skoro ona cię nie podejrzewa to znaczy że ma do ciebie zaufanie a ty je wykorzystałaś, zrób to co twoim zdaniem jest sprawiedliwe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2015 16:43
Tak
odpowiedz
ddd (Ocena: 5) 30.10.2013 18:00
Pierdo***lona sz***mata !!! Nawet sobie Pewnie nie zdajesz sprawy jak Twoja mama musiala ciezko na nie pracować, teraz sie zastanawia co wlozyc do garnka a ty sie bawisz nowym telefonem, i jeszcze ze go nie sprzedaz bo zbyd cenny jest.. no krew mnie zalewa. idz i to migusiem sprzedaj tego grata i oddaj mamie z bukietem kwiatów czy coś.. kur***wa ja bym Ci dziewczyno łeb o sciane rozj*****ebala pier****dolona egoistka, pamietaj su**ko ze w zyciu jest tak ze kazdy uczynek do nas wraca, obys i ty sie zawiodla tak na rodzinie jak oni na tobie.. niech wyje***bią cie z domu, po ch***uj im taki darmozjad i jeszcze kradnie bo w szkole nie nauczyli ze nie liczy sie to co posiadasz a to co masz w sercu, i co chwalipięto lepiej Ci ? myslisz ze kolezanki Ci zazdroszcza ? haha wejda nowe gadzety ktore bedziesz chciala miec.. one je będa mialy a ty co ? znowu ukradniesz ? .. Czesc, najgorszego.!!!!!!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2013 17:06
Jeżeli rodzina jest dla ciebie ważniejsza niż telefon, to przyznaj się mamie, powiedz dlaczego to zrobiłaś i zadeklaruj się, że sprzedasz telefon i oddasz pieniądze. I dotrzymaj słowa. I potem przeproś też tatę i brata i bądź przygotowana na ograniczone zaufanie ze strony bliskich przez jakiś czas- zasłużyłaś.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2013 07:30
głupia bezmyślna gówniaro wstyd że okradłaś swoją mamę z pieniędzy żeby sobie kupić jakiś telefon nie powinnaś była w ogóle tego robić w tej chwili możesz tylko przyznać się mamie do kradzieży
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo