Czy zrobić sobie tunele w uszach wbrew rodzicom? Iza, 17 l.

Czy zrobić sobie tunele w uszach wbrew rodzicom? Iza, 17 l.
15.08.2013

Dziewczyny, poradźcie mi, co zrobić, bo nie mam już siły to moich starszych. Zawsze na mnie dmuchali i robili wszystko, żebym była najlepsza, najszczęśliwsza i żeby nic mi się nie stało. Chyba wydaje im się, że zawsze będę małą dziewczynką. Uwielbiają te swoje kazania, a ja do tej pory nie miałam odwagi się sprzeciwić. Robiłam dokładnie to, czego ode mnie chcieli. Mówili jak mam się czesać, ubierać, jaką szkołę wybrać, z kim się kolegować. Mam tego dosyć. Teraz chcę coś zrobić na własną odpowiedzialność.

Nie chodzi o to, że na złość rodzicom zrobię każdą głupotę, byle pokazać swoją niezależność. Oni po prostu coraz mniej mnie rozumieją i na nic nie mam pozwolenia. Chciałam sobie przyciemnić włosy – źle, bo na farbowanie mam jeszcze czas. Chciałam tatuaż – będę wyglądała jak kryminalistka. Teraz chcę zrobić sobie tunele w uszach – będą się wstydzić córki, która jest nieodpowiedzialną dziwaczką. Chyba muszę ich stawiać ich przed faktami, a nie ciągle o wszystko pytać.

 

Tak było z tatuażem, który zrobiłam sobie na boku, prawie na żebrach. Pokazywałam im wzór, mówiłam, że jest niewielki, tatuażysta wie co robić, wszystko jest bezpieczne. Ale nie! Przecież tatuaże mają tylko przestępcy i narkomani. Nic nie ogarniają. No to zrobiłam to bez ich pozwolenia. Potem się dowiedzieli, dzień ciszy między nami i dzisiaj w ogóle nie zwracają na to uwagi. Trochę inaczej może być z tunelami, ale ja o nich marzę!

Wiadomo, że ich tak łatwo nie zakryję. Chyba, że opuszczonymi włosami. Tatuaż jest zazwyczaj pod bluzką, więc mniejszy problem. Tunele są zaraz przy twarzy, każdy je zobaczy. No, ale nie będą zbyt duże, bo to dopiero początek. Jak się wkręcę w temat, to kiedyś je powiększę. Ale wtedy będę już pełnoletnia i będą mogli mi naskoczyć. Szkoda, że teraz tak bardzo mi nie ufają i wszystko im się nie podoba. Jestem prawie zdecydowana, żeby to zrobić, ale coś mnie powstrzymuje...

Chcę mieć tunele, wiem że fajnie wyglądają i będę się z nimi dobrze czuła. Nie o to chodzi. Chciałabym podejmować sama decyzje, ale trochę boję się reakcji rodziców. Może tym razem już tak łatwo tego nie przełkną? To oni dają mi kieszonkowe i wszystko finansują, więc mogą mnie łatwo ukarać. A wtedy chyba oszaleję, bo przyzwyczaiłam się do tego, że nie muszę błagać o kilka złotych.

Może powinnam pozbyć się tych wątpliwości? Chcę wyrazić siebie, tunele są tego częścią. Są już częścią mnie i muszę je zrobić. Nie chcę jednak czekać dłużej. Od tego wszystkiego głupieję.

Iza

48 % tak
52 % nie

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
zuzz (Ocena: 5) 27.02.2014 20:50
Rób, wrazie czego się zrosną. A do osób które pisały że rozpychanie uszu boli: podczas prawidłowego rozpychania ucho nie ma prawa boleć! Co najwyżej może być to nieprzyjemne. Jeżeli poczujesz ból, przestań wciskać rozpychacz i spróbuj ponownie za godzinę. Tylko pamiętaj żeby przed rozpychaniem posmarować ucho i rozpychacz czymś tłustym np. wazeliną lub czerwonym garnierem
odpowiedz
gosia (Ocena: 5) 24.01.2014 21:02
Mam 12 lat na wakacjach pofarbowałam sobie włosy na czerwono i ostatnio zrobiłam sobie tunele . Na początku moja mama mowila po co mi to itp. A po tygidniu powiedziala ze ma dla mnie niespodzianke i wziela mnie do kosmetyczki tam bavka zrobila mi tunele 6 mm i kolczyk w chrzastce helix . Polecam zrob sobie . Rozpychaczami boli a u kosmetyczki prawie nie .
odpowiedz
kotek (Ocena: 5) 10.11.2013 23:28
słuchaj moja mama zabraniała mi mieć tunel , z dnia na dzień rozpychałem ucho doszedłem do 8 mm , coś tam gadała ze po co mi to itp , po jakimś tygodniu przychodzę do domu po szkole a moja mama cała szczęśliwa ze kupiła mi tunel : ) rób bez obaw
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2013 14:08
mi się podobają tunele i na moje zrób ale nie dla tego że chcesz się zbuntowac ale dla siebie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2013 03:05
ja mam tunele i do 12mm nie ma żadnych obaw,że się nie zarosną!!!! poza tym,zawsze jak komuś nie chce się czekać na zarośnięcie to można je zoperować! moja koleżanka miała 16mm i w ciągu 2tyg zarosły jej się prawie całkowicie -.-
odpowiedz

Polecane dla Ciebie