Czy powiedzieć koleżance, że inni nazywają ją puszczalską, a nawet gorzej?! Hanka

06.08.2013

Drogie Papilotki!

 

Regularnie czytam Wasze listy, nie raz zdarzyło mi się udzielić Wam dobrej rady, a teraz tego samego oczekuję od Was. Otóż mam dobrą koleżankę, którą znam od dzieciństwa, razem się wychowywałyśmy. Z biegiem czasu jednak strasznie się poróżniłyśmy, ona wolała codzienne imprezy ja natomiast spotkania w bardziej kameralnym gronie. Nasze drogi w pewnym momencie się rozeszły, jednak od czasu do czasu nadal spotykamy się na kawie i lubimy czasem poplotkować.

 

Mieszkamy w małym miasteczku w którym plotki szybko się rozchodzą i praktycznie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Moim problemem jest to iż wszyscy za jej plecami (nie bez powodu zresztą) mówią o niej sz**ta, dzi**a, ku**a itp. i nie wiem czy jej wprost o tym powiedzieć...

Wiem z pewnego źródła, że spała przynajmniej z połową chłopców z naszej miejscowości i każdego traktuje w sam raz na jeden raz. Mało tego... była już trzy razy mężatką, jednak żadne małżeństwo nie przetrwało dłużej, niż 1,5 roku, a ma dopiero 31 lat! Najgorsze w tym wszystkim że ona nie widzi w swoim zachowaniu żadnego problemu!

Jak jej ostatni mąż po rozstaniu powiedział co o niej myśli, to powiedziała że odpowie za to że ją oczernia, a chłopak po prostu powiedział prawdę! Proszę Was drogie Papilotki o dobrą radę ponieważ mimo że nie mamy ze sobą już tak dobrego kontaktu jak kiedyś, ciężko mi gdy słyszę z kolejnych ust, że Inga jest ku**ą bo kolejny raz odbiła komuś chłopaka czy męża.

Chciałabym jej uświadomić co robi źle i w jakiś sposób do niej dotrzeć, ale boję się że jak zacznę temat to powie że to nie moja sprawa, że mam się nie wtrącać i że śmiertelnie się na mnie obrazi. Co byście zrobiły na moim miejscu?

 

Hanka

13 % tak
87 % nie

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2013 19:11
a czy to cos zmieni jak jej powiesz? nic. ona jest swiadoma tego co robi, wiec napewno takie komentarze jej nie zdziwią. Jej życie, jej sprawa.
odpowiedz
angel (Ocena: 5) 06.08.2013 18:34
widocznie takie życie sie jej podoba, Ty sie od niej odsuń albo powiedz w prost:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2013 17:53
Po co chcesz ją na siłę uszczęśliwiać i nawracać? Skoro jej nie przeszkadza, że spała z połową facetów w mieście to w czym problem? Może lubi się puszczać i doskonale wie o tym jak o niej mówią.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2013 06:34
Według mnie nie powinnaś jej mówić, bo do twojej koleżanki zwyczajnie nic nie dotrze. Skoro już jej były mąż powiedział całą prawdę, a ona się nie zmieniła, to wydaje mi się, że ty też wiele nie zdziałasz. Najprawdopodobniej by stwierdziła, że sobie to wymyśliłaś i jej zazdrościsz (nie wiem na ile może to być prawdą, bo nie napisałaś jakie dokładnie macie ze sobą relację). Poza tym, ona ma już 31 lat. Jak jej odpowiada taki styl życia, to jej sprawa. Osoba w takim wieku powinna wiedzieć co robi. Oczywiście, nie mogę stwierdzić czy mam rację. Po prostu takie wrażenie miałam po przeczytaniu listu, ale za to ty ją znasz lepiej. Zagłosowałam na nie, ale decyzję powinnaś podjąć sama.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2013 00:47
Wydaje mi się, że w wieku 31 lat chyba zdaje sobie sprawę z tego wszystkiego. ;p Widocznie się nie przejmuje.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie