Czy powiedzieć mamie, że ojciec ma młodą kochankę? Nakryłam ich! Ada, 16 l.

Czy powiedzieć mamie, że ojciec ma młodą kochankę? Nakryłam ich! Ada, 16 l.
11.07.2013

Wiecie o czym marzę? Żeby wszystko się wydało i żeby moi rodzice się rozwiedli. Mama mogłaby sobie ułożyć życie z kimś normalnym, a ja nie musiałabym na to wszystko patrzeć. Od dawna wyczuwałam, że coś się dzieje niedobrego, ale ostatnio zobaczyłam to na własne oczy. Mój ojciec zawsze był zapracowany, a ostatnio coraz częściej wyjeżdża w delegacje... Wraca bardzo zmęczony. Wcale się nie dziwię, ma co robić.

Szkoda, że to zmęczenie nie wiąże się z prawdziwą pracą. On nas po prostu okłamuje. A raczej moją mamę, bo ja już wszystko wiem. Ostatnio miał wyjechać na drugi koniec Polski. Mama go spakowała, pocałowała na pożegnanie i było ok. Miał pecha. Koleżanka jechała z rodzicami do miasta kilkadziesiąt kilometrów dalej i wzięła mnie ze sobą. Zobaczyłam tam ojca z jakąś kobietą. Nie wyglądała jak koleżanka z pracy. Szli objęci.

Koleżanka pytała co się tak rozglądam, ale było mi wstyd powiedzieć. Szybko zabrałam ją w przeciwnym kierunku, żeby go przypadkiem nie zobaczyła. Wieczorem poszłyśmy do restauracji z jej rodzicami. Kiedy szłam do toalety przez drugą salę, znowu ich widziałam. Siedzieli w kącie, trzymali się za ręce, twarz przy twarzy... Rozpłakałam się w WC i nie mogłam do siebie dojść.

Wszystko stało się jasne. To ta baba jest powodem tych wszystkich delegacji. Sporo młodsza, uczciwie przyznam, że ładna i zgrabna. Staremu chłopu zachciało się młodej laski. Wracałam do domu z przekonaniem, że od razu powiem o tym mamie, ale w ostatniej chwili coś się we mnie zacięło. Nie mogłam. Przecież ona by tego nie przeżyła. Ja chyba też, bo to głównie on utrzymuje dom.

Kocham mamę i chciałabym być uczciwa, ale to ją zupełnie zniszczy. Wiem, że kiedyś się to wyda, ale nie chciałabym w tym uczestniczyć. Nie mogę patrzeć na ojca i słuchać jego kolejnych kłamstw. Chciałabym, żeby wreszcie sytuacja była jasna. Wszyscy żyjemy w jakimś matriksie. Tyle że mama nic nie wie, a ojciec nie podejrzewa, że o wszystkim się dowiedziałam. Wolałabym nie wiedzieć.

Może lepiej jej powiedzieć, żeby zaczęła sobie układać życie na nowo? Kiedyś to na nią spadnie i się nie pozbiera.

Ada

24 % tak
76 % nie

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2013 01:02
Skoro nie mozesz patrzec na ojca jak ciagle klamie zeby wymknac sie do kochanki, to ktoregos dnia wez go na slowko i powiedz mu co widzialas. Zarzadaj od niego natychmiastowego rozwiazania sprawy, w przeciwnym wypadku sama opowiesz o tym mamie. Mysle ze jak czlowiek choc odrobine ogarniety, wezmie sprawy na klate i w koncu powie. Wspolczuje Ci, tego ze to widzialas, ale lepiej o tym wiedziec i cos z tym robic, albo choc probowac niz zyc jeszcze wiele lat w klamstwie.
odpowiedz
Wera **** (Ocena: 5) 15.07.2013 11:48
TAK
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2013 23:46
w pretty little lairs byla taka sama sytuacja tyle ze mama dziewczyny dowiedziala sie prawdy i tego ze jej corka to przed nia to ukrywala i potem byla na nia zla ze jej nie powiedziala wiec powiedz na pewno nie bedzie na cb zla a moze nawet podziekuje za to ze nie ukrywalas tego przed nia:) I szczeze współczuje Ci takiej sytuacji:/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2013 23:05
Lepiej żeby się dowiedziała od Ciebie niż od obcej osoby.
odpowiedz
aaewa (Ocena: 5) 11.07.2013 22:06
Ja powiedziałam. To nic nie dało. Mama wiedziała, wie i będzie wiedziała, ale boi się rozstać, a ja się brzydzę swojego ojca. Tyle.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo