Czy wziąć ślub z facetem, z którym nie zgadzam się w kwestiach religijnych? Iza

Czy wziąć ślub z facetem, z którym nie zgadzam się w kwestiach religijnych? Iza
13.05.2013

Mam na imię Iza, jestem z moim narzeczonym już 5 lat, planujemy ślub i dzieci. I tutaj pojawia się mój problem. Bardzo kocham mojego partnera, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jednak nie zgadzamy się w pewnej bardzo istotnej kwestii.

Mój przyszły mąż pochodzi z bardzo wierzącej, katolickiej rodziny, sam też jest wierzący, ja natomiast jestem również wierzącą ewangeliczką. Już rozmawialiśmy o tym, w jakiej wierze wychowamy nasze dziecko, i? Nigdy nie potrafimy dojść do porozumienia. Nie wiem jak mam to pogodzić, Jemu bardzo zależy na tym, żeby nasze dzieci były wychowane w jego wierze, jednak mi tak samo. Jestem przywiązana do mojego kościoła, nie wyobrażam sobie przestąpienia.

Nie jestem w żaden sposób uprzedzona, jednak w takiej wierze ja zostałam wychowana i taką chciałabym też przekazać moim dzieciom. Nie wiem jak mam porozmawiać z partnerem, jakie zastosować argumenty. Jeśli któraś z Was również miała kiedyś taki problem, bardzo proszę o jakieś rady bądź wskazówki, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie,Iza

67 % tak
33 % nie

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
buziolek (Ocena: 5) 21.05.2013 12:56
Dziecko niech zdecyduje samo , jak będzie duże. Nic sie nie stanie jak poczeka. Jak na razie wpajajcie mu dobre zachowania, miłosc, rozsadek i dobro, to wartosci uniwersalne. A ty smiało bierz slub, wkoncu wasze wiary nie roznie sie tak bardzo, jak zobaczylam ten post, to myslalam ze o jakies islamy idzie.
odpowiedz
gogo (Ocena: 5) 20.05.2013 18:12
To nie wychowujcie dziecka w żadnej wierze. Pozostawcie ten wybór jemu kiedy już dorośnie. Może nawet nie wybierze żadnej wiary, bo uzna, że takie głupoty są mu zbędne...
odpowiedz
ola (Ocena: 5) 19.05.2013 22:34
w tej calej kłótni zapomnieliscie o dziecku, które tez jest indywidualnością. To ono ma prawo wybrać, chcecie je zmusić?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2013 17:32
Ciężka sprawa. Mam sąsiadkę, której tata jest katolikiem, a mama jest prawosławna. Ta moja sąsiadka sama nie wie, którą religię wyznawać. Jak jest u siebie w domu to chodzi do kościoła rzymsko-katolickiego, a jak jest u rodziny swojej mamy to chodzi do cerkwi. Święta też obchodzi różnie. Ja wiem, że nie związałabym się z kimś z innej wiary. Wy planujecie ślub, a to poważna decyzja. Radzę się głęboko nad tym zastanowić.
odpowiedz
Aneczka (Ocena: 5) 16.05.2013 10:08
Dajcie zdecydować dziecku jak będzie już starsze jaką religie chce wybrać..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo