Czy nakablować na koleżankę z pracy, która wynosi z biura produkty spożywcze? Jola, 27 l.

Czy nakablować na koleżankę z pracy, która wynosi z biura produkty spożywcze? Jola, 27 l.
14.03.2013

Słuchajcie, ostatnio odkryłam coś naprawdę dziwnego. Na początku wydawało mi się, że mam przywidzenia, ale nie - to się naprawdę dzieje i to każdego dnia!

Od kilku miesiący pracuję w małej firmie. Jest nas tutaj 15 osób i ogólnie jest spoko atmosfera, choć jedna osoba mnie strasznie wnerwa - nowa pracownica, która od początku mi jakoś nie podpasowała - po prostu źle jej z oczu patrzy, wiecie co mam na myśli. Cwaniara, której się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadała.

Teraz jednak mam na nią haka. Jakiś tydzień temu przypadkiem zauważyłam jak tuż przed wyjściem z pracy weszła do naszej kuchni i coś wyjęła z dolnej szafki, po czym poszła do domu. W tej szafce trzymamy... cukier. Postanowiłam, że przeliczę, ile mamy na stanie worków i następnego dnia ją znowu przydybię. No i bęc! To samo! Wyniosła kolejną paczkę!

Ale to nie wszystko. Postanowiłam wtedy, że będę miała na nią oko. Myślałam, że padnę, jak się zczaiłam, że ona wynosi też saszetki z herbatą (wyciąga je z pudełka w kuchni, wraca do biurka i wpycha sobie do torby) oraz takie grube flamastry do tablicy. Już dawno zauważyliśmy, że one giną, ale wiecie - myśleliśmy, że jesteśmy tacy roztrzepani. Tylko że, dziwnym trafem, one giną ODKĄD ONA PRACUJE. Przypadek?

I teraz moje pytanie: Przymknąć na to oko i dać jej spokój - to ostatecznie tylko cukier, herbata i jakieś mazaki, czy... wykorzystać to co wiem i doprowadzić do jej zwolnienia? Czekam na Wasz werdykt!

74 % tak
26 % nie

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2013 21:15
Napisz jej karteczkę o treści ,,Zostaw ten cukier kradzieju" albo coś w tym stylu i włóż do szafki ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2013 11:52
a moze a pproblem ? porozmawiaj z nia najpierw ; >
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 13.04.2013 11:37
Sumienie jest jedną sprawą a obowiązek w pracy drugą, zauważ, że jeżeli braki staną się na prawdę widoczne oberwie za to cały skład, z drugiej strony jeżeli sama z nią porozmawiasz to ona może obrócić to przeciwko Tobie, np. zrzucić winę na Ciebie. Porozmawiaj delikatnie z szefową powiedz, ze chcesz być lojalna, to wyjdzie na dobre całej waszej drużynie, zwłaszcza, że jest was tylko 15.
odpowiedz
izz (Ocena: 5) 13.04.2013 08:40
ja bym wolała najpierw z nią porozmawiać i jeśli wciąż by to robiła to wtedy rozważałabym opcję donosu do szefa...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2013 20:44
ja bym tam powiedziała. Niech się kuwa chociaż kraść nauczy. Konfident? Pewnie, udawajmy że nic nie widzimy, dziejących się obok tragedii też, nie? Rzygać mi się chce jak czytam takie brednie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo