Decyzja dnia

Wpadłam z przypadkowym chłopakiem. Czy wpisać go do aktu urodzenia dziecka? Marta, 18 l.

Zrobiłam najgłupszą rzecz w życiu i jakoś muszę sobie z tym poradzić. Mam 18 lat, planowałam studia, karierę, nie wiadomo co, ale wyszło, jak wyszło. Chwila nieodpowiedzialności i stało się. Zaszłam w ciążę z chłopakiem, do którego zupełnie nic nie czuję. Nawet dobrze go nie znałam. Nie będę się z tego tłumaczyła, bo sama się za siebie wstydzę. Zachowałam się jak idiotka, ale nic z tym nie zrobię.

Nie powiedziałam mu o tym. Wolałam wcześniej wiedzieć, kim tak naprawdę jest. Okazało się, że to zupełnie nieodpowiedzialny gnojek. Na pewno nie przyzna się do ojcostwa, a jak mu to udowodnię, to i tak nic sobie z tego nie zrobi. Ciągle łazi z jakimiś dziwnymi laskami, nie pracuje, nie uczy się. To kompletny nieudacznik. Szkoda, że się na to nabrałam.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-27 19:14:12

a wiecie, że alimenty działają też w drugą stronę? jak ojciec dziecka całe życie siedzi na bezrobociu i nie ma kasy to jak dziecko pojdzie do pracy może być pozwane o alimenty dla rodzica, który 'nie ma środków do życia'. tu też trzeba uważać. i najlepiej nie puszczać się z ludzmi o których g... wiemy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-26 10:26:12

Na litość boską.... Poczytaj trochę przepisy: Ty sama nie możesz NIKOGO wpisać do aktu urodzenia. Jeśli dziecko rodzi się w małżeństwie, to z automatu wpisuje się męża na ojca. Jeśli dziecko rodzi się poza małżeństwem, ojciec musi przyjść OSOBIŚCIE do USC i złożyć oświadczenie woli, że jest ojcem i wtedy go wpiszą. Tak więc masz problem z głowy - sama nie możesz podjąć takiej decyzji, bez zgody ojca dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-25 13:48:41

Alimenty to jedno, ale wielu rzeczy nie zrobisz, nawet dziecku paszportu nie wyrobisz - bez zgody ojca. Nie wiesz jak się zachowa teraz czy później, może będziesz z kimś innym, lepszym, a za kilka lat przypomni się tatusiowi że ma dziecko i zawalczy, i narobi Ci problemów. Jeżeli nie łączy cię z nim nic, nie wiążesz z nim przyszłosci ani nie wydaje sie byc sensownym odpowiedzialnym czlowiekiem - zastanow sie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-25 12:22:03

Nie wiesz tak na prawdę jak się zachowa. Często zdarza się że taki hulaj dusza po takiej wiadomości przytomnieje, poważnieje i ma bodziec żeby zmienić swoje życie. Dużo takich przypadków widziałam, z jednym nawet pracuję. Totalny babiarz i luzak, który nic nie traktował poważnie, z niczym i nikim się nie liczył. Aż dziewczyna której zawrócił "niezobowiązująco" oczywiście w głowie zaszła w ciąże. Nie kocha jej i nie chce z nią być to było oczywiste od samego początku. Na początku się bronił, walczył sam ze sobą że nie pozwoli się usidlić, że pewnie nie jest ojcem bla bla... Jak ochłonął, dotarła do niego sytuacja w której się znalazł chyba oprzytomniał. To było chyba ok 6 miesiąca. Stwierdził że jakby ze sobą nie walczył to będzie ojcem i jego wyparcie tego nie zmieni. Poszedł na USG i postanowił być ojcem dla tego dziecka. Wziął odpowiedzialność. Znalazł stałą pracę, dobrze płatną-okazało się że go na to stać. Jest fajnym chłopakiem i jak go poznałam to nigdy nie powiedziałabym że jego początki tak wyglądały. Jest poważny, inteligentny i odpowiedzialny. Zajmuje się swoim synem, nie szczędzi mu pieniędzy ani czasu. Ma narzeczoną ale inną dziewczynę, z tamtą jest na stopie koleżeńskiej. Dziecko przyzwyczajone jest do tego że rodzice są oddzielnie i widuje oboje więc nie ma z tego powodu problemu ani schiz. Także nie wiesz jak zareaguje, bo ta dziewczyna bała się tego samego co ty a okazało się że ta ciąża zmobilizowała tego chłopaka do dorośnięcia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-25 12:20:45

Wpisz faceta do aktu urodzenia dziecka, a pozniej walcz o alimenty. W przeciwnym razie on będzie czuł się bezkarnym "dzieciorobem" :P Jeżeli on nie będzie miał kasy na alimenty to płacić będą jego rodzice ;) Skoro dziecko będzie wychowywało się bez ojca, to postaraj się mu zapewnić przynajmniej godziwe warunki życia , a alimenty na pewno Ci w tym pomogą ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-26 11:01:56

popieram. do tanga trzeba dwojga. jak zmajstrował dzieciaka, to teraz nie można pozwolić by wymigał się od alimentów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-28 14:41:55

Niech płaci! A jak nie będzie chciał to jest fundusz alimentacyjny a jemu urośnie zajebisty dług z odsetkami z FA. Zmajstrowal to teraz niech poniesie konsekwencję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zuzek
(Ocena: 5)
2017-03-25 11:14:42

dziecko to nie Twoja wlasnosci, masz obowiazek mu powiedziec. Macie takie same prawa do niego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-25 07:55:46

Jeśli znasz ojca dziecka to twoim obowiezkiem jest wpisać go w metrykę urodzenia, poza tym nie bądź egoistką, alimenty należą się twojemu dziecku, jak psu przysłowiowa miska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1