Decyzja dnia

W młodości usunęłam ciążę. Czy przyznać się do tego mężowi? Katarzyna

Szanowna Redakcjo,

nie jestem już młoda, mam za sobą wiele przeżyć, niektóre bardzo przykre. Powinnam się z tym wszystkim jakoś uporać, żyć dalej i wiedzieć, co robić. A tak wcale nie jest. Wiele lat temu zbłądziłam, zrobiłam głupstwo, podjęłam poważną decyzję. Nawet nie wiem jak to nazwać, bo sama mam wątpliwości. Byłam ze swoim pierwszym chłopakiem, oczywiście odebrało mi rozum i wpadliśmy. A raczej ja wpadłam, bo on umywał ręce.

O wszystkim dowiedzieli się jego rodzice. Moi do dzisiaj o tym nie wiedzą. Tłumaczyli mi, że jestem za młoda na macierzyństwo, że trzeba coś z tym zrobić, pomogą mi z tym problemem. I pomogli, bo sfinansowali zabieg przerywania ciąży. Aborcja przeszła bez komplikacji, nikt tego nie zauważył. Znowu mogłam być zwykłą nastolatką, a nie ciężarną dziewczyną, której życie za chwile się zmieni. Mój mąż nie ma o tym pojęcia.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-02 08:32:05

Ja uważam że skoro przed slubem nie powiedziałas to teraz też zachowaj to dla siebie, zastanów sie co jest gorsze twoje wyrzuty sumienia czy reakcja męża której się tak obawiasz? Mam jednak wrażenie że teraz chcesz powiedzieć bo akurat staracie się o dziecko i boisz się że może to gdzieś wyjść, że może okazać się że sie nie uda lub coś innego .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-01 17:50:20

Nie powiedzialas przed slubem ,to nie mow i teraz .Zyj terazniejszoscia i przyszloscia i nie wracaj do tego nie miłego problemu ,a po tylu latach twój lekarz ,tez nie będzie wiedział .Moim zdaniem nie ma sensu nikomu mowic w niczym ci to nie pomoze ,a tylko wyjda z tego nowe problemy .Zyj swoim nowym zżyciem ,a zle wspomnienia zostaw daleko ,za sobą .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-01 13:16:03

No, widać, że odwaga nie jest twoją mocną stroną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-01 10:05:28

Dlaczego o takich sprawach nie rozmawia się przed ślubem? Nie powiedziałabym mu wprost ALE jakby komentował kobiety takie jak TY to dosadnie bym mu wytłumaczyła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Air
(Ocena: 5)
2016-11-01 07:49:39

Wyszłaś za idiotę. Pewnie sam świętszy od papieża. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1