Decyzja dnia

Rodzice każą mi jeść mięso. Czy mają prawo mnie do tego zmuszać? Ola, 17 l.

Mam 17 lat, jestem prawie dorosła, a rodzice traktują mnie jak małe dziecko. Przez całe życie decydowali o wszystkim, a kiedy chcę coś teraz zmienić, to mi na to nie pozwalają. Prawda jest taka, że przejrzałam na oczy. Obejrzałam film o tym, jak traktuje się zwierzęta w hodowlach i przeżyłam wstrząs. Kiedy widzę w lodówce jakieś mięso, to od razu sobie przypominam. Ale jeść muszę, bo jak mama zrobi kotleta, albo kanapki z szynką, to nie mam przecież wyjścia. Od tego mam odruchy wymiotne!

Dużo czytałam na ten temat i wiem, że mięso nie jest człowiekowi potrzebne. Wszystkie składniki można uzyskać z roślin. Naprawdę chciałabym przestać jeść te świństwa, ale oni mi na to nie pozwalają. Powiedzieli, że będę mogła o sobie decydować, jak zacznę się utrzymywać. Do tego czasu to oni ustalają jadłospis. Usłyszałam, że coś mi się poprzestawiało w głowie, bo na samej sałacie nie da się żyć. Nic nie rozumieją.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonim
(Ocena: 5)
2017-10-14 02:14:54

rodzice nigdy nic nie rozumieja, uwazaja ze sa madrzejsi, poczekaj do 18 i jedz co chcesz, moja kuzynka miala to samo, a mieso mozesz zastepowac innymi rzeczami nie kazdy musi jesc mieso, spokojnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-11 12:32:19

jak zarobisz i ugotujesz swoje jedzenie to jedz co Ci sie poodba. Taka dorosła a takie dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-11 07:06:52

Więc chcesz przejść na weganizm czy wegetarianizm czy chcesz jeść jedzenie oznaczone eko? Ja przestałam jeść mięso sama z siebie, nikt mi tego nie wepchnie przecież to buzi prawda? jak na obiad są ziemniaki, schabowy i surówka, to jem tylko ziemniaki i surówkę. Nie trzeba jeść od razu produktów eko. Poza tym, są na półkach produkty które są nawet zdrowsze i tańsze od nich - wystarczy poszukać ;) ogólnie ten list to trochę taki ból dupy jak dla mnie, sama nie wiesz dokładnie czego chcesz. Naprawdę Twoi rodzice Ci wmuszają mięso? Nie chce mi się wierzyć, że siedzą nad Tobą i patrzą co zjesz, a co nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-10-11 07:04:49

Dziękujemy Papilocie, że co jakiś czas przypominasz nam stare listy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-11 01:14:06

Twoja rodzina nie je kaszy i sałaty oraz innych warzyw ?! To bardzo zdrowo się odżywiacie.... nie ma co. A jak jesteście w markecie to nie możesz wybrać nic co chciałabyś do jedzenia, tylko zawsze decydują o tym rodzice ? Przecież to jakiś obłęd. Ja zawsze decydowałam rodzicom co mi mają kupić do kanapek, miała być sałata,szczypiorek, szynka (tylko chuda, drobiowa), jajka z wolnego wybiegu itp. Jeśli kupili coś innego to po prostu tego nie jadłam. Ja też uważam co jem, i byle syfu nie włożę do ust, ale mięso jem. Rzadko, ale istnieje w mojej diecie. Poproś rodziców by kupowali zdrowe produkty do jedzenia, więcej warzyw, owoców zamiast chemii, przecież chyba zależy im na twoim zdrowiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1