Decyzja dnia

Postanowiłam nie jechać na święta do domu i spędzić Wigilię sama. Dobrze robię? A.

Zaznaczę najpierw, że nie jestem jakimś dzikusem i samotnikiem. Uwielbiam towarzystwo innych ludzi i kocham swoją rodzinę. Po prostu przeżywam trudne chwile i potrzebuję czasu na to, żeby się otrząsnąć. Świętego spokoju. Bez zadawania pytań, dziwnych spojrzeń, współczucia i pocieszania. A na tym się skończy, jeśli pojadę na Boże Narodzenie do rodziców. Wigilia na 20 osób, pierwszy i drugi dzień to kolejne odwiedziny. Ja miałabym tam siedzieć i opowiadać o swoim nieszczęściu.

Wszyscy dobrze wiedzą, co mnie spotkało. Wyjechałam z mojej miejscowości, bo się zakochałam. Byłam świeżo po studiach, żadnych innych zobowiązań, więc mogłam zaczynać od nowa. Sielanka nie trwała długo, bo po 1,5 roku on mnie zostawił. To wydarzyło się zaledwie kilkanaście dni temu. Postanowiłam zacisnąć zęby i nie wracać z podkulonym ogonem. Zamieszkałam ze znajomą, mam pracę i próbuję odzyskać równowagę.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (13)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-23 15:42:18

A ja rozumiem. Straciłam ciążę w 4 miesiącu... Święta czas zadumy, rodzinnych spotań. A moja mama mi mówi, żebym się ogarnęła kiedy popłynęła mi łza. Wszyscy w koło weseli, uśmiechnięci tylko ja nadąsana i załzawiona. Ale nikt nie wiedział jakie te tzw rodzinne święta sprawiały mi ból. Ból po utraconym dziecku... Nie wytrzymałam dłużej i po prostu poszłam do siebie do domu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-14 11:16:43

Chłopak cie rzucił i z tego powodu wypinasz się na rodzine? Aleś ty durna:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 22:00:39

jakby umarl to bym zrozumiala ale jak sie rozstalas to tym bardziej powinnas zpodniesioną glową jechac na swieta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 19:12:27

Przykro, ze nie umiesz w trudnych chwilach porozumieć, się z rodzinom .Ja w takich chwilach potrzebuje ich bardzo. A tak naprawdę nie wyobrażam sobie swiat bez rodzicow ,siostry, babci itd. W moim domu swieta, to wspaniale chwile spędzone rodzinnie i nie może być inaczej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ksantypa
(Ocena: 5)
2016-12-13 13:18:44

Jeżeli czujesz, że właśnie teraz potrzebujesz być sama i wizja spędzenia świąt w tak licznym gronie Cię przerasta, to zostań w domu. Tak po prostu. Komuś będzie przykro? Trudno. Tobie byłoby przykro, gdybyś przez dwa dni musiała zmuszać się do uśmiechu i rozmów o niczym. Pamiętaj - Twoi najbliżsi Cię kochają, więc zrozumięją Twoją decyzję. Za kilka miesięcy będzie Wielkanoc, za rok kolejne Bożenarodzenie, jeszcze zdążysz ze wszystkimi poświętować - ważne żebyś sama tego chciała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-12-13 12:17:59

No cóż, jeśli twój ex jest dla ciebie ważniejszy niż rodzina, to trochę smutne. Mi by się zrobiło przykro, gdyby moje dorosłe dziecko nie chciało odwiedzić mnie na święta, bo dopiero co zerwało z chłopakiem. Ale rób co chcesz. Kiedyś jak ich wszystkich zabraknie dojdziesz do wniosku, że zrobiłabyś wszystko, żeby pobyć z nimi w święta i nacieszyć się, że ich masz. Zachowujesz się troche jak zbuntowana gimbusiara "nie chce was widzieć, dajcie mi świety spokój życie jest bez sensu bo on mnie rzuciiiił!11". Trochę to żałosne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 16:40:09

to samo chciałam napisac. kiedys rodzicow zabraknie, wtedy bedziemy siedziec sami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 10:43:25

Rodzina może mieć do Ciebie żal, że olałaś ich, z powodu 'błahej' dla nich sprawy. Oni by Ci chcieli pomóc skoro wiedzą co się stało. Tak jak ktoś niżej wspomniał-nikt nie umarł. Nie odsuwaj się od nich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 08:43:54

Nie znam cię, ciężko ocenić czy będziesz żałowała czy nie. Ja na pewno bym żałowała. Myślę, że lepiej spędzić ten dzień w gronie bliskich, może dzięki temu nie będziesz zbyt dużo myślała o tym co się stało. W większym gronie często można się pośmiać i zapomnieć o smutkach. A tak będziesz sama i będziesz się tylko niepotrzebnie dołować. Poproś rodzinę żeby nie poruszali tego tematu, napewno wszyscy zrozumieją twoją sytuację.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 08:36:04

Napisałaś to tak jakby Twój facet umarł a on Cię zostawił, jaka żałoba? Żałoba jest jak ktoś umrze. Głowa do góry, widocznie nie był Ciebie wart, zasługujesz na kogoś lepszego skoro on Cię nie umiał docenić. Jedź do domu na święta, jak zostaniesz sama to będzie tylko gorzej. Nie myśl o nim, spędź z rodziną święta, idź może w 2gi dzień Świąt na jakąś imprezę ze znajomymi, rozerwij się, zapomnij i uśmiechaj się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 08:11:13

Zależy co lubisz, ja np. nienawidzę właśnie świąt w dużym gronie, zawsze byłam samotnikiem i jak w zeszłym roku babcia zmusiła mnie bym pojechała do jej siostry, to święta mnie po prostu zamęczyły nie lubię takiej sytuacji. Jednak święta samotne są bardo trudne, coś na ten temat wiem, bo często spędzam je sama.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz