Decyzja dnia

Oświadczył mi się po wpadce. Wyjść za niego? Justyna, 18 l.

Wiem, że zdarzyło się to wielu dziewczynom. Ale takie historie nigdy mnie nie ruszały. To nie była moja sprawa. Mówiłam, że głupia dziewucha wpadła z byle kim, to niech się męczy. Ale coś takiego spotkało też mnie. Trochę alkoholu, nuda, zmęczenie tym wszystkim i jakoś tak wyszło. Przespałam się z kolegą. Wystarczyło, żeby zaciążyć. Dzisiaj jestem w 3 miesiącu i nie wiem co robić.

U mnie w miejscowości załatwia się to zawsze tak samo. Wpadłaś, to wychodzisz za mąż i wychowujecie dziecko razem. Nawet jeśli nie znasz go zbyt dobrze. Jakoś to będzie. Ale ja to w nie wierzę! Kiedyś tylko się kolegowaliśmy, a on zaraz po wpadce przychodzi do mnie z kwiatami, prosi moich rodziców o rękę córki... Jak w cyrku. Mam uwierzyć, ze to będzie dobry mąż?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (19)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-04 07:30:51

No, jak byle kto idzie do łóżka z byle kim, to i życie będzie mieć byle jakie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 22:09:09

Widzę kilka luk w twoim rozumowaniu. Nie musisz koniecznie brać ślubu, to nie jest żaden obowiązek. Tylko w twoich planach to wszystko wygląda mało realnie. Mówisz że wychowasz dziecko sama. Ale dlaczego sama? Skoro ten chłopak się oświadczył to znaczy że chce brać udział w wychowaniu dziecka. Do tego nie trzeba ślubu, wystarczy jego obecność. Z twojego listu wynika że wchodzi w grę albo ślub albo całkowite odcięcie chłopaka od dziecka. Następna sprawa, że zostaniesz sobie w domu. Super jeśli rodzice mają ku temu warunki i zgodzą się na to. Ty urodzisz, zajmiesz się dzieckiem albo szkołą a finansowanie pozostanie po stronie rodziców. mówisz o alimentach, zgoda. Tylko jeśli chłopak jest tak samo młody, to raczej kokosów nie zarobi. Zwłaszcza w małej miejscowości. Na dziecko może kilka stówek dostaniesz, ale uwierz mi, że to nie jest takie proste. Według mnie musisz to bardzo poważnie przemyśleć. Nie mówię o ślubie bo to bym ci z całą pewnością odradziła. Ale zastanów się jak dalej ma wyglądać twoje życie. Nie wychowasz dziecka sama bo nie masz na to warunków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 13:03:59

Jeśli nie chcesz nie przyjmuj, ale możesz przyjąć i nie brać odrazu slubu. Chodzi przede wszystkim o to, żebyś spróbowała. Spróbuj z nim być, poznajcie się lepiej. Złość jest złym doradcą. Może okaże się, że stworzycie super parę i rodzinę? Idźcie na randkę, ale bez ciśnienia i stresu a zwlaszcza gadek o przyszlosci zobowiązujących. Takie jest moje zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 12:26:24

Świat jest jakiś dziwny i nie sprawiedliwy. Jest dziewczyna młoda jak autorka artykułu i prześpi się raz i od razu ciąża. A osoby w związkach po parę lat kochają się bez żadnego zabezpieczenia. To i nie wychodzi... co to za sprawiedliwość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 14:51:59

Bo ona nie brała tabletek x lat, a ty tak?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 16:17:04

Brałam tabletki 10 lat, odstawiłam, pół roku używaliśmy prezerwatyw, żeby przypadkiem nie trafić bliźniaków. Pierwszy miesiąc bez zabezpieczenia i ciąża. Nie demonizuj tabletek,to nie one są przyczyną epidemii niepłodności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-04 16:41:55

dobrze dobrane tabletki nie, ale większość kobiet bierze niedobrane tabletki. Także ciesz się. Po drugie ciało każdej kobiety jest inne. Jesteś jednym przypadkiem na milion.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-04 22:42:15

Epidemia bezpłodności bierze się z zanieczyszczeń środowiska, chemii w żywności, niedoborów żelaza w diecie w okresie dojrzewania, stresu, zbyt długiego zwlekania z ciążą, zbyt niskiego lub zbyt wysokiego BMI, częstych infekcji intymnych powodowanych niewłaściwym ubiorem, panowie też notorycznie przegrzewają jądra. Kobiety, które nigdy nie stosowały antykoncepcji hormonalnej też mają problemy z płodnością. Wpadki zdarzają się częściej nastolatkom częściej niż 35 latkom, bo te pierwsze są z natury bardziej płodne i nawet uprawiając seks z zabezpieczeniem narażają się na dużo większe ryzyko ciąży, bo poza "szklaną wody zamiast" nie ma skutecznej metody antykoncepcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 10:00:18

Teraz ślub z byle kim? Ale dziecko, bo 17 lat to nadal dziecko, pije i idzie do łóżka z byle kim i jest ok? Straszne co te dzieci mają teraz w głowach, nauka i koleżanki a nie szlajanie i spanie z obcymi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-06 18:39:18

Akurat jej wiek jest dobry na pierwsze miłości, zauroczenia i seks. To normalne i większość ludzi miała w wieku 18 lat to za sobą,ale trzeba to robić z głową i myśleć o antykoncepcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 08:35:17

Ja tak miałam i wcale nie jestem szczęśliwa. Zawsze jest co ludzie powiedzą bo tak trzeba, ale ludzie nie będą z nim żyć do śmierci tylko ty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 01:41:42

Hahaha uwielbiam takie historie. Nie kocha go, ale rozłożyła mu nogi, on zadupczył i teraz problem bo zaciążyła. Jprd... dziewucho, jak ja byłam w twoim wieku to byłam wiele mądrzejsza niż ty, mimo tego, że byłam już w 2 letnim związku z chłopakiem to nie w głowie mi był ślub i dzieci. Dalej z nim jestem już prawie 12 lat i nie mamy jeszcze dzieci. Ja nie wiem czy to pokolenie gowniarzy teraz jest takie puste czy to era bezstresowego wychowania... Rodzice cie powinni do pracy zagonić i wywalić na zbity pysk a nie jeszcze cię do ślubu namawiać. Na ich miejscu nie wydałabym ani grosza na utrzymanie tego dzieciaka, musiałabyś sama sobie radzić, skoro jesteś już pełnoletnia i taka ,,mądra,,.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 10:21:38

Zgadzam się z Tobą. Jak tak to potrafiła nogi rozłożyć a teraz to będziesz potrzebowała pomocy?? Sama sobie jesteś winna i tyle w temacie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 10:51:07

Ale wy jesteście tępe dzidy. Może dziewczyna zbyt mądrze nie postąpiła, ale czy to powód by dziadkowie mścili się na wnuku? A co z tatusiem dziecka, on niewinny przemocą został zgwałcona, że dziewczyna sama sobie winna? Życzę wam żeby w waszych małżeństwach "po Bożemu" mąż was zdradził i upokorzył, same będziecie sobie winne, świętoszkowate pipy! Autorka i tak będzie ponosić konsekwencje do końca życia, nie wyszaleje się za młodu, no ale to jest cena za brak odpowiedzialności. Głód i nędza nie jest adekwatną "karą". I to jeszcze na niewinnej istocie jak to dziecko które ma się urodzić! Wy wredne, podle szmaty!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 14:55:06

Znam taką jedną, wpadka, szybki ślub bo co ludzie powiedzą. Po kilku latach rozwód bo okazało się, że dzieciak nie jego. Cóż, wszyscy ciemne włosy dzieciak blondyn. Miały być alimenty jest wstyd na całą wiochę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 16:20:03

Niby taka mądra, a komentarz na tak niskim poziomie. Nie dało się tego kulturalnie. Koniecznie trzeba się wyrażać jak pierwsza lepsza Karyna? Poziom poniżej dna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 23:19:26

2018-02-03 10:51:07 Nie ma to jak obrażać osoby, których się nie zna ,szmato,. Widać twój poziom intelektualny wychodzi przez ten komentarz i już wiem z kim mam do czynienia. Skończ najpierw gimnazjum, potem możemy o tym dyskutować. Nikt mi nie będzie pisać jak mam postępować w takiej sytuacji, a tym bardziej jakaś zapyziała małolata, która w dupie była i gowno widziała i tyle samo wie o życiu :) Dorośnij dzieciaku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-04 00:07:20

Poziom wypowiedzi jak z meliny. Gratulujebycia dumnym z bycia chamem. Współczuję osobą, które muszą z tobą przebywać na co dzień. Przemyśl czy dobrze wychowani ludzie odzywają się jak ty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 00:53:56

Lepiej poczekaj. Pośpiech jest złym doradcą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz