Decyzja dnia

Ojciec mojego dziecka nie wie o jego istnieniu. Powiedzieć mu wreszcie? Aneta, 28 l.

Nie chcę żeby ktoś mnie oceniał. Na pewno nie zasługuję na żadne dobre słowo, ale stało się. Życie nie jest czarno-białe i czasami trzeba wybierać. Ja zdecydowałam, że urodzę dziecko i nie poinformuję o tym tatusia. Znajomość z nim była błędem, bo to koszmarny typ. Nie chciałam mieć z nim nic wspólnego. Do tej pory jakoś dawałam sobie radę, ale jest coraz ciężej. Nie chodzi o wyrzuty sumienia, bo syn nie potrzebuje takiego ojca. To ja go chyba potrzebuję, bo finansowo jest coraz gorzej. Przyda się każdy grosz.

Od naszego burzliwego rozstania minęły prawie 4 lata. Chwilę później zorientowałam się, że jestem w ciąży. Dzisiaj synek ma 3 lata. Dużo rozumie, ale o tatę na szczęście nie pyta. Ma szczęśliwe życie, bo bardzo o niego dbam. Moi rodzice też nam pomagają. Teraz dochodzę do wniosku, że to trochę nie fair. Oboje powinniśmy za niego odpowiadać. Dlaczego wszystko ma być na mojej głowie? Zastanawiam się nad ustaleniem ojcostwa.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-09 23:08:48

A chcesz mieć sprawę w sądzie o utrudnianie kontaktów ojcu z dzieckiem? Chyba nie stać cię na to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-09 08:08:04

Zależy, czy ten człowiek na to zasługuje. Jeśli był draniem, to nie mieszaj dziecku w głowie dla tych kilku stów miesięcznie. Mimo, że kasa się należy, bo on też jest odpowiedzialny. Zależy jakim człowiekiem jest i czy się opłaca sprowadzać go do waszego życia nagle, znikąd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-07 17:07:30

Ha ha. Czyli uważasz, że to sprawiedliwe, że facet pozna dzieciaka tylko dlatego, że tobie kończą się pieniądze? Skoro twoja sytuacja finansowa jest taka kiepska to uważaj, żeby sąd nie odebrał ci dzieciaka i nie przyznał go ojcu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-08 08:30:00

Dokładnie o tym samym pomyślałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1