Decyzja dnia

Nie wiem, czy zaszczepię swoje dziecko. Czy będę złą mamą? Justyna

Nigdy nie wątpiłam w to, że lekarze są od pomagania. Mam dobre doświadczenia. Ale trochę zaczynam się nad tym wszystkim zastanawiać. Niedługo zostanę mamą i słucham tej dyskusji na temat szczepionek. Jedna strona swoje, druga swoje i nie wiadomo, co o tym myśleć.

Lekarze mówią: szczepić. I tyle, bez żadnych konkretów i szczegółów. Przeciwnicy podają przykłady, dlaczego to groźne i szkodliwe. Cytują wyniki badań i coraz więcej rodziców im wierzy. Muszę przyznać, że ja też zaczynam mieć wątpliwości. Nie wiem, co zrobię, jak już urodzę.

Komplikacje się zdarzają i to coraz częściej, a ja nie chcę zrobić swojemu dziecku krzywdy.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-20 21:56:28

Obejrzyj film Zaszczepieni. Szczepienia zawierają metake cięzkie, polisorbad 40, formalhedyt, i inny syf Trzeba sobie odpowiedzieć jaki jest sens szczepić skoro we krwi jest tylko 5 układu odpornościowego. Proszczepionkowcy tak plują na innych tylko dlatego że mają inne zdanie ot wolność słowa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-20 21:56:05

Obejrzyj film Zaszczepieni od tuszowania prawdy do katastrofy. Tak plują ci proszczepionkowcy tylko dlatego że ktoś ma inny pogląd, ot wolność hipokryci. Dziecko w pierwszych dniach nie ma wykształconej bariery krew-mózg więc wszystkie toksyny zatruwają mózg. Jest pełno filmów jak dziecko dostaje autyzmu, po szczepieniu, czy nop. Poczytaj se alternatywne źródła informacji nie mainstreamowe, tylko u nas jest obowiązkowa szczepionka HPV. Argumenty proszczepionkowców i i ch logika jest śmieszna, to wy macie tego wirusa i możecie zarazić nie my, Ignoranci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-03 00:06:43

Najlepsze jest to, ze każdy antyszczepionkowiec zna kogoś, czyje dziecko brata sąsiada wujka od strony matki ma autyzm poszczepienny ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-02 13:47:10

"Widzę tam zdjęcia sparaliżowanych dzieci. To PODOBNO przez szczepionki". No właśnie teorie spiskowe łatwo się wymyśla, a głupoty na poparcie łatwo wmówić. Rób jak chcesz, ja bym nigdy nie zaryzykowała niezaszczepienia swojego dziecka i narażenia go ( rodzę za 3 miesiące). My wszyscy jesteśmy zaszczepieni i zdrowi a teraz nagle dzieciom w tym pokoleniu to szkodzi? To taki sam idiotyzm jak imprezy ospowe. Ja też nie chce żeby moje dzieci miały styczność z tymi nieszczepionymi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 21:53:08

Takie nieszczepione dzieciaki powinny być oznaczone jak krowy na pastwisku, żeby było wiadomo kogo unikać. Nawiedzona madka-kretynka. Potem będzie latała jak ze sraczką bo Brajanek zachorował. Lecz się sama z doktorem Google.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 15:27:51

Głosów na NIE aż 10 prcent, a uzasadnienia ani jednego. Ciekawe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 13:19:53

Nie szczep, ale niech ma nauczanie w domu. Ja sobie nie życzę takiego dziecka, w szkole mojego dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 16:38:46

Ja sobie nie życzę w ogóle w społeczeństwie. Wyjedź z nim do lasu i tam żyjcie, uprawiajcie eko roślinki i wierzcie w UFO, ale z dala od normalnych ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 12:50:39

XXI wiek, a ludzie się zachowują jak w jakimś średniowieczu... jeszcze brakuje żebyś wierzyła w płaską ziemię, czarownice i w to, że pójście na msze do kościoła wydłuża życie, a nagła śmierć to powód do wstydu. W średniowieczu jeszcze nie było szczepień, m.in. dlatego ludzie średnio żyli max.30-40 lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 10:27:14

Serio? Lekarze mówią szczepcie, bez żadnych konkretów? Nie wiem jak ciebie, ale mnie o tym jak działają szczepienia i dlaczego są "dobre" to już w szkole podstawowej uczyli. Nie będę się powtarzać, bo Anonim z 01.22 całkiem dobrze to wytłumaczył. A co do "dowodów" na facebooku to bez komentarza. Wiesz, nawet zwolennicy Teorii Płaskiej Ziemi, mają "dowody" na swoje racje, które to co rusz publikują w internecie, może im też się przyjrzysz? Świat głupieje w zastraszającym tempie. Mamy XXI wiek, a ludziom trzeba tłumaczyć, żeby nie jedli kapsułek do prania...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 10:10:08

to go nie szczep, ale nie zaprowadzaj do lekarza jak bezie chore, a jak bedzie umierac to zawiez do znachora a nie do szpitala, bo przeciez tam pracuja lekrze ktorzy gowna wiedza, w przeciwienstwie do histeryczek z internetu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz