Decyzja dnia

Nie przyznałam się rodzicom, że oblałam maturę. Kłamać dalej? A., 19 l.

Nie zdałam. Nie zdałam matury. Nawet nie wiecie, ile nerwów kosztuje mnie napisanie tego, a co dopiero powiedzenie o tym. Zwłaszcza rodzicom. Oblałam matematykę, zabrakło mi kilka procent. Od zawsze jestem humanistką i wiedziałam, że to się tak skończy. Wiadomo, że można było się tego nauczyć i jakoś zdać, ale widocznie jestem za głupia. Czytałam, że to był egzamin nie na wiedzę, ale na inteligencję. No to wszystko się zgadza. Idiotka ze mnie. Przynajmniej według tego chorego systemu edukacji.

Specjaliści zaraz mi powiedzą, że to było banalne i powinnam się wstydzić, a na dodatek matematyka jest niezbędna do życia. Jakoś przez kilka lat matmy na maturze nie było i wielu daje sobie bez tego radę. No, ale nie dość, że jestem głupia, to jeszcze pechowa. Co z tego, że polski, angielski i historię zaliczyłam pięknie, skoro i tak nie mogę złożyć nigdzie dokumentów. Rodzice jeszcze o tym nie wiedzą, ale chyba będę trwała w tym kłamstwie. Inaczej mnie przeklną.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maturzystka
(Ocena: 1)
2017-07-08 09:05:43

musisz być niezłym osłem że nie zdałaś.... to było takie proste

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-04 22:23:36

Będziesz mieć jeszcze szansę dostać się na studia w trybie zaocznym, też na państwowej uczelni. Jeśli na koniec roku będziesz mieć solidną średnią, to będziesz mogła przejść na studia dzienne. A przez ten czas możesz pracować, lub zrobić tak popularną przerwę przed studiami. To tylko tak źle wygląda, ale możliwości jest wiele :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-04 15:33:48

Spokojnie, teraz ci się wydaje, że to tragedia. Z biegiem czasu uświadomisz sobie że robiłaś z igły widły. Możesz poprawić, ten wynik to nie jest jakiś wyrok.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2017-07-04 09:57:03

Dziewczyno jak Ty chcesz w takim kłamstwie trwać?! przecież to się szybko wyda i będziesz mieć kłopot :) powinnaś powiedzieć ze nie zaliczyłaś matury aby rodzice wiedzieli i już a potem zabrać się do roboty

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karola
(Ocena: 1)
2017-07-04 08:54:36

Już trzeci raz jest tutaj ten sam tekst.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-04 00:18:44

jest jeszcze rekrutacja wrześniowa, poprawiaj maturę i składaj na studia... a rodzicom powiedz, bo prędzej czy później się wyda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1