Decyzja dnia

Mój facet absolutnie nie chce mieć dzieci. Czy powinnam z nim być? Ewa, 29 l.

Mam 29 lat, niby jestem dorosła, a tak naprawdę nie wiem czego chcę. Na pewno marzy mi się stały związek. Taki na dobre i na złe. Wspólne mieszkanie, wspieranie się we wszystkim, dobra zabawa, podróże. Z własnej woli nigdy bym nie pomyślała o dzieciach. Nie, że w ogóle, ale nie teraz. Może kiedyś? Nie wiem, instynktu nie czuję. Chociaż nie wykluczam, bo czasami widok słodkiego bobaska mnie zupełnie rozmiękcza. Znalazłam faceta, który nie ma takich wątpliwości. Wie, czego oczekuje od życia i związku.

Na pewno nie powiększenia rodziny. To dla mnie żadne zaskoczenie, bo powiedział to wprost na pierwszej oficjalnej randce. Nie brzydzi się dzieci, nie boi się odpowiedzialności, ale po prostu nie widzi się w tej roli. Chce wieść spokojne życie, a to jest możliwe tylko we dwoje. Bez żadnych dodatkowych pasażerów na pokładzie. Wiecie co? Nie zraziło mnie to. Dałam się ponieść emocjom i jesteśmy razem.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 19:10:34

Zastanów się jak ten "wspaniały facet" zachowa się, gdy wpadniecie? Czy będzie Cię wspierał, czy jednak uda mu się zachwoywać odpowiedzialnie, czy nie stanie sie frustratem, czy Cię nie zostawi i pogoni za spokojnym życiem z kimś innym? Bo przecież on nie chciał mieć dzieci i być tatusiem. Nie możesz stosować tabletek, czy plastrów itd. do czasu koca Twojej płodności, bo to jednak po dłuższym stosowaniu odbija się na Twoim organizmie. Może się mylę ale on mi wygląda na skupionego na sobie i swojej przyjemności. Kobiety w związkach dla takich facetów są tylko wybranym towarzyszem nie partnerem. Z czasem będziesz mogła też sobie odpowiedzieć na pytanie co zrobi w sytuacji gdy Ty na przykład zachorujesz? Mnie brakowałoby w takiej relacji poczucia bezpieczeństwa i wsparcia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-05 13:20:32

Jestem w identycznej sytuacji. Tez mam starszego faceta, który nie chce dzieci a ja jestem w prawie tym samym wieku co autorka listu i tez nie wiem czego chce. I ja tam dalej brnę w ten związek. I tak nie jestem pewna czy chce dzieci wiec nie widzę powodu żeby zrywać . To co wydarzy sie w przyszłości to wielka niewiadoma ale z cała pewnością nie tak łatwo spotkać kogoś kogo darzy sie prawdziwym uczuciem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-05 15:08:30

Tylko za parę lat nie pisz żałośliwych listów pt. "Mój facet nie chce mieć dzieci! Czy odstawić po kryjomu tabletki a jemu powiedzieć, że wpadłam?". Twoje życie, twój wybór, twoja sprawa, ale bądź przygotowana na konsekwencje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-05 12:27:10

Ty chyba sama nie wiesz czego chcesz. Z babami...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-05 10:35:32

Ciężka sprawa, bo na razie sama nie wiesz, czego chcesz. Przede wszystkim porozmawiaj ze swoim facetem, jak on się widzi w sytuacji, gdyby jednak instynkt się w tobie odezwał lub gdybyście "wpadli". Z takiej rozmowy może wyjść całkiem klarowny obraz sytuacji. Jeśli nadal będzie całkiem na NIE, cóż łatwo się mówi, ale może rzeczywiście powinnaś rozważyć zakończenie tej znajomości. Im szybciej tym lepiej, bo po kilku latach związku może to być strasznie trudne, ale jeśli będziesz chciała mieć dziecko, to będziesz nieszczęśliwa i niespełniona. Facet był z tobą od początku uczciwy, teraz ty musisz być uczciwa wobec siebie samej. Jakakolwiek decyzję podejmiesz, powodzenia! Tylko nie brnij w coś co nie ma przyszłości "bo może mu się odmieni".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1