Decyzja dnia

Mam 27 lat, a moje CV jest praktycznie puste. Czy to normalne? Asia

Chcę wreszcie pójść do pracy i zaczęłam pisać CV. Podłamałam się już na starcie, bo nie wiem jak to zrobić i co tam wpisać. Jestem po studiach pedagogicznych. Nie wiem dlaczego tak wybrałam, ale w zawodzie nie chcę pracować. I tak nie mam na to żadnych szans. Pierwszy szkic życiorysu wygląda u mnie tak:

- dane

- liceum

- studia

I na tym koniec, bo nie oferowali mi nigdy żadnych kursów, nie pracowałam (zbierania owoców nie wpiszę), nie znam perfekcyjnie języka, a moje zainteresowania są bardzo oklepane. Idzie się załamać, bo gdzie ja mogę z czymś takim pracować?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (13)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-06 17:06:44

ale chwila, jak się kończy magisterkę to sie ma 24 lata, a Ty masz 27. Co robiłaś te 3 lata?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 20:34:38

Droga Pani, z całym szacunkiem ale odpowiem na to pytanie. Nie, to nie jest normalne! Niestety... W wieku 27 lat nie wiedzieć jak napisać CV, nigdzie nie pracować i brać kieszonkowe od rodziców to niestety ale porażka... Przykro mi ale uważam, że tylko mocne słowa mogą Pani paradoksalnie pomóc. Ważne, by robić cokolwiek niż nie robić nic. Pracodawca też nie chce do pracy osoby, która leżała cały dzień na kanapie, bo uzna ją za niezdolną do czegokolwiek. A postawa: bo nic mi nie proponowali, jest niestety żenująca. Trzeba samemu ruszyć tyłek, bo świat jest brutalny, A my musimy na Panią niestety pracować. Życzę powodzenia ale proszę się ogarnąć, dla Pani dobra...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Oliwia
(Ocena: 5)
2018-04-04 20:24:04

Ja ją rozumiem, mieszkam w miejscowości zagrożonej bezrobociem, tu kobiety rodzą by nie pracować, brak miejsc pracy, wiec wiem ze może być ciężko. Też studiowałam dziennie i to dwa kierunki robiłam swego czasu. I miałam wielu "ciężkich " wykładowców, nie dawali nam odpoczywać w wakacje. Mało osób uchyliło się od "kampanii wrześniowej " bo niektórzy wykładowcy uwielbiają te pielgrzymki przed ich gabinetami i nie pozwoliło na to. Jak w wakacje pracować. Pamiętam też jedną koleżankę, która szła do pracy i zwalniała się 15 min przed końcem zajęć i tekst profesora " to proszę się zastanowić nad sobą, czy pani studiuje, czy pani pracuje" . Niestety dziewczyna nie ukończyła, Pracodawcy są bezwzględni i mało empatyczni, gdy marudzą , że na studiach tak dużo jest czasu by podjąć pracę a CV jest takie puste. Dziewczyno !!! nie łam się. To normalne. Mam wiele koleżanek, które zmarnowały 4 lata na studiowanie a nawet licencjatu nie ukończyły. Ty masz studia chociaż w CV. Robota się znajdzie. Ja też miałam CV puste i robota się znalazła. Pracodawcy zawsze narzekają na zapas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 16:12:17

Szukaj jakiegoś stażu z urzędu pracy, w umowie będzie, ze po stazu mają Cię zatrudnic na min 3 miesiące. A jak się sprawdzisz to moze nawet zostaniesz na stałe. Plus rob kursy póki masz czas

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 14:11:42

rozumiem ze jak ktos studiuje dziennei to nie pojdzie do pracy w ciagu trwania semestru ale trzy miesiace wakacji to co? zeby miec prawie 30 lat i nie pracowac nigdzie???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 09:43:48

Puste cv to nie dramat. Też skończyłam studia pedagogiczne a w czasie studiów dawałam korki z angielskiego (raczej słabe "doświadczenie") a prace dostałam zaraz po studiach, tylko że w zawodzie....jeśli nie chcesz być nauczycielką to może faktycznie szukaj jakiś call center czy coś. Możesz też zapisać się w bezrobociu, oni wysyłają na różne szkolenia, kursy, sama możesz się doszkolić, możliwości jest mnóstwo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 19:24:55

ja dawalam korki z angielskiego przez cale 5 lat i to bylo moje jedyne doswiadczenie zawodowe (studiowalam anglistyke). Teraz jestem profesjonalnym trenerem korepetytotow w USA ;) wiec nie okreslilabym tego jako 'slabe doswiadczenie'. Doswiadczenie jest tym jak to przedstawisz i jakie umiejetnosci nabylas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 19:44:12

Może masz rację, ale ty studiowałaś anglistykę a ja kierunek humanistyczny więc mi się zbytnio nie przydało :D ale do cv wpisałam :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 09:30:13

ja w tym roku koncze 28 lat i mam juz cv ktoro ma 2 strony...pracuje od 18 roku zycia..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 09:29:06

27 lat i nigdzie nie pracowalas? no ambitna to Ty nie jestes, nie rozumiem tez jak mozna z gory zakladac ze nie ma sie szans na prace w zawodzie??rozumiem ze nawet nie sprobujesz takiej dostac?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 08:44:22

ambitna? sprawdź w słowniku bo pomyliłaś znaczenie wyrazów, bardziej mi tu pasuje : leniwa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2018-04-04 08:07:44

Jesteś ambitna i nigdy nigdzie nie pracowałaś... A co robiłaś w kierunku wymarzonej pracy biurowej? Ja miałam 22 lata kiedy rzuciłam prace dorywcze i załapałam się do biura, początkowo za minimalną, ale z czasem zarabiam coraz lepiej. Zaczęłam na studiach od handlu, po licencjacie poszłam na pierwszą rozmowę o pracę, powiedziałam, że kończę studia i chcę skończyć jednocześnie z pracą w handlu. Dostałam pierwszą posadę. Poza tym... dopiero w wieku 27 lat wpadłaś na to żeby napisać CV? Trochę późno. I Twoje tłumaczenia, że nie oferowano Ci żadnego stażu czy kursu... Nie oferowano, bo o takie rzeczy należy samemu zabiegać, a nie czekać aż ktoś Ci to zaoferuje. Nie ma lekko. Idź gdziekolwiek, załap się, popracuj, bo bez jakiegokolwiek doświadczenia będzie raczej ciężko. Z takim CV nie liczyłabym od razu na dobrą posadę w biurze. Chyba że masz znajomości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz