Decyzja dnia

Kuzynka spasła swoje dziecko... Wytknąć jej to? Monika, 26 l.

Mam delikatną sprawę, bo dotyczy najbliższej rodziny i bardzo krępującej kwestii. Rozmawianie na temat wagi to raczej zawsze zły pomysł, ale ja już nie mogę na to spokojnie patrzeć. Gdyby tu chodziło o dziecko mojej siostry albo koleżanki, to od razu bym się wygadała. Problem jest z córką mojej kuzynki. Ma 4 lata, jestem nawet jej chrzestną. Od kiedy pamiętam, to była pulchna. Dobra, okrągłe dziecko, które ma rok, albo dwa to jeszcze żadna sprawa. Wyciągnie go do góry i zmienią się proporcje. Tylko tutaj jest coraz gorzej.

Dziewczynka ma już kilka lat, a nie wiem, czy nie waży ze 30 kilogramów. Próbowałam się dopytać, ale to nic nie daje. Jak na moje oko, to jest potwornie gruba. Kiedyś byłam z nią w parku, to 7-letnie dzieci są chyba lżejsze od niej. Żadne nie ma aż tak wielkiego brzucha. Jej odstaje, a nawet zwisa poniżej spodenek. Kiedyś tłumaczyłam to sobie tak, że taka jej uroda i niedługo się to zmieni, ale z miesiąca na miesiąc widzę coraz większe problemy. Zastanawiam się, jak o tym rozmawiać z kuzynką.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 16:31:36

bądz jedyna inteligentna w tej rodzinie i powiedz to. mala bedzie ci za to wdzieczna, a jako chrzestna masz prawo sie odezwac!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-25 14:59:25

reaguj zanim będzie za późno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-23 07:51:45

Porozmawiaj z nią delikatnie, ale wprost. Może zaproponuj wizytę u dietetyczki która ułoży szczegółowy plan żywienia..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1