Decyzja dnia

Dziecko koleżanki zniszczyło mi drogi mebel. Domagać się odkupienia? Anna

Zaprosiłam kilka dni temu do domu koleżankę z dwójką dzieci. Zrobiłam to niechętnie, bo to są małe diabły, które nikogo się nie słuchają i nawet nie możemy sobie spokojnie porozmawiać. No, ale stwierdziła, że nie ma z kim ich zostawić, więc się zlitowałam. Pożałowałam tego bardzo szybko, bo były naprawdę nieznośne. Mój synek przed nimi dosłownie uciekał.

Kiedy jeszcze bawiły się w jego pokoju, to byłam spokojniejsza. Potem wpadły do salonu i nawet nie zauważyłam, że miały w rękach flamastry. Takie pisaki permanentne, których nie da się z niczego zmyć. Jedno z nich pomalowało mi CAŁY fotel z jasnej skóry.

Co zrobiła mamusia? Podziękowała za spotkanie i szybko wyszła. „Zdzwonimy się” i do dziś się nie odzywa.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (19)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-28 13:38:48

Matka mojego faceta wzięła na wakacje dzieci swojej córki,a jego siostry. Wiek-2 i 12 lat. Chłopczyk,starszy,jest okej,dobrze się zachowuje.Mała tęskni za rodzicami,marudzi czasami,a najlepsze,że ''teściowa'' uważa,że ja i mój facet powinniśmy jej pomagać,bo musimy się uczyć na przyszłość. A najlepsze,że jak mała coś zrobi-wylała teściowej soczek malinowy na kanapę-bo ona jej nie pilnowała,to się drze na nas,że ''czemu jej nie pilnujecie?!''.Mam jej dosyć,najgorsze,że ona siedzi w Polsce do końca sierpnia,rodzice dzieciaków przyjeżdżają 12.08.Dramat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-28 13:43:32

Dodam,że mnie się czepia,czemu nie zrobię tego czy tamtego,że ja zginę jak urodze kiedys dziecko itp. Jestem obecnie w ciąży,ona póki co o tym nie wie,bo ciąża jest wczesna i wolę nie zapeszać-ona często mnie prosi o pomoc przy małej,dżwiganie wózka itd.Na moją sugestię,że ja wolałabym nie dźwigać,bo mam bóle kręgosłupa,że w ubiegłym roku miałam zapalenie nerwu kulszowego,to się śmieje,że jaka to ja jestem delikatna i że ona musi wszystko robić sama. Tyle,że to jej wina,wzięła dzieci do siebie,to powinna się nimi zajmować,ot co.Mogę jej pomagać,ale z własnej woli,bo odpowiedzialność za nie spoczywa na niej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gosc
(Ocena: 5)
2016-07-26 20:17:10

Dokładnie powinna odkupić lub oddać kasę to nie jest tanie, pewnie się teraz nie odezwie i nie przyzna ze w ogolę była u ciebie i jej dzieci zniszczyły mi o mały włos dzieciak koleżanki by tv rozwalił zbił mi skarbonkę, pamiątkę ale chciał nią w tv rzucić tego bym nie darowała pow, ze już nie che go widzieć więcej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 18:45:57

Zdecydowanie ta Twoja koleżanka powinna ponieść odpowiedzialność za to co się stało. To nie jest jakiś dodatek który można kupić za grosze, ale fotel ze skóry który jak sama napisałaś wart jest kilka tysięcy złoty. Możliwe, że to ją czegoś nauczy jak będzie musiała zapłacić za czyszczenie, albo za nowy fotel. Koleżaneczka będzie broniła tych rozwydrzonych bachorów jak nie wiem co, bo ''to tylko dzieci''. Ludzie co dzieci nie umieją wychować nie powinni w ogóle się rozmnażać, bo proszę o to jest przykład co z tego wynika. Ciekawe co z nich wyrośnie. Najprawdopodobniej nastolatki co będą mieli wszystko i wszystkich w d*pie. Rodzice już od małego powinni wpajać pewne wartości swoim dzieciom, a przede wszystkim szacunek dla innych ludzi jak i rzeczy. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że ta sytuacja się rozwiąże i, że tamta kobieta poniesie odpowiedzialność.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 16:48:19

Tępy, niewychowany bachor i durna matka. Tak to jest jak de*ile biorą się za rodzenie dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 16:40:22

Durna matka i jej niewychowany bachor. Tak to jest jak de*ile biorą się za rodzenie dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 15:50:25

Trzeba było załatwić sprawę od razu teraz koleżanka będzie cię unikać jak ognia. W ogolę nie mogę pojąć takiego zachowania brak honoru brak respektu przed czyjąś własnością. Nawet nie chcę wiedzieć co z takich bachorów wyrośnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 15:29:01

Tak, powinnaś domagać się od niej odkupienia mebla. Co za bezczelna baba!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anja nierubik
(Ocena: 5)
2016-07-26 14:12:39

jeżeli nie przeprosiła i nie zaproponowała jakiegoś wyjścia z tej sytuacji "od razu" to raczej wątpię, że teraz coś wskórasz, ale na pewno powinnaś się o to upomnieć

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 12:02:39

Komunikat do wszystkich rodziców: WYCHOWUJCIE te swoje dzieciaki, uczcie jak zachowywać się wśród ludzi, co im wolno a czego nie, nie zezwalajcie im na wszystko bo nie tylko wejdą wam na głowę, ale będą uprzykrzać życie innym, normalnym ludziom poprzez np. niszczenie ich własności tak jak w tym liście. Uczenie dzieciaków podstawowych zasad kultury, wychowywanie i pilnowanie ich to jest wasz PSI OBOWIĄZEK, którego powinniście być świadomi decydując się na rozmnożenie. Tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 10:02:52

Porozmawiaj z nią i poinformuj, że oczekujesz że albo zwróci Ci pieniądze za fotel lub czyszczenie (jeśli ono coś da). Sorry ale jak je tak wychowała to niech teraz ponosi tego konsekwencje to może następnym razem jakoś zareaguje na nieposłuszeństwo swoich bachorów . Nigdy więcej nie zapraszaj do siebie tych dzieci a sprawę z fotelem musisz rozwiązać, to nie jest lampka nocna za 50 zł tylko porządny fotel za kilka tys. zł. Matka musi ponieść konsekwencje tak samo dzieci (ale to już sprawa matki) żeby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz