Decyzja dnia

Czy zrobić to bez zabezpieczenia? Chłopak bardzo naciska. Agnieszka

Wiem, że o takich rzeczach się nie mówi i trzeba je przemyśleć samemu, ale potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia. Nie mam zdania w tej sprawie i to mnie dobija. Wyszło na to, że jestem dziwna, strachliwa i być może go nie kocham. Tylko dlatego, że odmówiłam bliskości bez zabezpieczenia. Ja się naprawdę tego boję!

On twierdzi, że jest absolutnie zdrowy. Ja na pewno też jestem, bo nic mi się nie dzieje. No tak, ale różne rzeczy się pojawiają niespodziewanie. Gdyby mnie zaraził, albo ja jego, to przecież bym oszalała. Nie wiem, po co w ogóle ryzykować i próbować. Jeśli nasz związek przetrwa i będziemy kiedyś chcieli mieć dziecko, to zobaczy, jak to jest. Na razie to igranie z losem.

Dalej się upiera, że tak dobrze się znamy, że już dawno powinniśmy zrezygnować z antykoncepcji. Przynajmniej na jakiś czas.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Julia28
(Ocena: 5)
2018-05-09 22:37:24

Absolutnie nie zgadzaj sie na seks bez zabezpieczenia. Po stylu wypowiedzi widac,ze jestes jeszcze bardzo mloda,ja mam 28 lat i napisze ci jedno jezeli facet wymaga "dowodu milosci" to tak naprawde chce tylko wykorzystac kobiete i nie ma to nic wspolnego z miloscia. A co zrobisz jak wpadka bedzie? Rozumiem,ze twoj chlopak ma juz pewna prace i wlasne mieszkanie,a ty sama jestes pelnoletnia i dziecka nie bedziesz rodzicom lub tesciom podrzucala do opieki. Ja wiem,ze teraz 500 plus kusi,ale to sa ochlapy w porownaniu do tego jak drogie sa rzeczy w sklepach dla niemowlat i malych dzieci. Szczerze gdybym ja uslyszala od faceta "ze jezeli nie bede sie z nim kochac bez zabezpieczenia to znaczy,ze go nie kocham" to w sekunde nie bylby juz moim chlopakiem. Jestes jeszcze mloda i naiwna-nie daj soba manipulowac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 20:34:30

Serio i ty na poważnie myślisz, że to jest dobry materiał na ojca twoich dzieci? On myśli że jak się zbada raz na rok to jest ok? Zarazić HIV można się przez krew nawet u dentysty. Ludzie zapominają o tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 17:23:14

"Albo nie jestem pewna swojego zdrowia, bo być może już ktoś inny tego ze mną próbował" - po tym tekście twój chłopak powinien już być byłym chłopakiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 16:49:22

Seks bez zabezpieczenia może być ok w długim związku dojrzałych ludzi. Dla dorosłej kobiety znającej swoje ciało metoda antykoncepcji ma skuteczność porównywalną z większością środków antykoncepcyjnych. Nawet stosunek przerywany może się sprawdzić w przypadku ludzi, którzy dobrze znają swoje ciała. Tylko tutaj warunkiem jest jednak pogodzenie się z możliwością wpadki i poniesienie ewentualnych konsekwencji. Brak konwencjonalnej antykoncepcji może działać skutecznie, ale w żadnym wypadku nie powinien być stosowany przez młode osoby w niepewnych relacjach i NIGDY nie powinien być wymuszony. Można rozważyć rezygnację z zabezpieczenia tylko wtedy kiedy obie osoby w związku są tego absolutnie pewne. Zmuszanie szantażem do czegoś takiego jest świństwem. Nie zgadzaj się na to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 16:38:09

zerwij z nim lub ty daj mu ultimatum albo w gumce albo o, że to właśnie on cię nie kocha w takim razie. Ewentualnie szlaban na seks aż sam nie kupi gumki i nie przyniesie jej w zębach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 13:57:32

az zal komentowac, ile macie lat?? i nie, nasi faceci tak nie maja bo sa facetami a nie chlopczykami z gimnazjum

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 10:10:32

Zwiewaj od niego kobieto! To jakiś niedojrzały chłystek! Zrobi Ci dzieciaka i zostawi! Żaden facet nie ma prawa od nas wymagać seksu bez zabezpieczenia jeśli same tego nie chcemy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość232
(Ocena: 5)
2018-05-09 08:20:23

Uciekaj od niego. Obawiam się, że ma minusowy iloraz inteligencji... Myślenie gimnazjalisty. Nie daj się do niczego zmusić, wystarczy tylko raz, żeby zajść w ciążę. Nie niszcz sobie młodości

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 01:37:49

Idiota, mój sam kupuje gumki tylko w aptece żeby było bezpieczniej i pilnuje wszystkiego. Po co ci dziecko z takim idiotą? Brałam anty na endometrioze, więc korzystaliśmy i fakt było fajnie. Odstawiłam przez skutki uboczne, nawet się nie skrzywił, tylko sam zaczał kupować gumki. Dziewczyno uciekaj póki możesz, jest tyle fajnych facetów. Byłam kiedyś z gorszym idiotą, proponował stosunek przerywany jako metodę antykoncepcji, ale w razie wpadki powiedziałby że go zdradzam. Ten sam sposób myślenia, że w gumce "to on nie lubi i mu opada". Tacy nigdy nie dojrzewają mentalnie i w perspektywie czasu ten związek był jedną wielką porażką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 00:32:33

Powiedz mu że masz HIV to da ci spokój. Jakiś debil z niego i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1