Decyzja dnia

Czy zrezygnować z Wigilii u rodziców, żeby spędzić ją z chłopakiem? Izabella, 26 l.

Jestem w świeżym związku. Mam duże nadzieje, że to właśnie to. Jest fajnie i przyjemnie. Nie chcę tego popsuć na samym początku, ale jestem w głupiej sytuacji. Niedługo święta i gdzie ja mam je spędzić? On do domu nie jedzie. Mnie też to odradza. Marzy mu się Wigilia we dwoje bez towarzystwa kogokolwiek.

Jego relacje z rodzicami są takie sobie. Niby do siebie czasem dzwonią, ale to jest słaby kontakt. Oni już poinformowali, że idą na Wigilię do ciotki, on do niej nie chce i zostaje na miejscu. Ja zawsze spędzałam święta ze swoją rodziną i tym razem też tak chciałam. Nawet się dobrze złożyło. Mogłam go spokojnie zaprosić do nas.

On nie chce. Bo to chyba za wcześnie na poznawanie rodziców, bo on by się źle czuł, męczył, im też byłoby głupio. Ja go nie ciągnę tam na kilka dni! Wigilia i następnego ranka byśmy wrócili. On dalej „NIE”.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-21 10:06:17

Jedź do rodziców, to nie jest tak, że on nagle zostaje sam na święta. Jego rodzice go zapraszali, ty zapraszasz go do siebie, jeśli nie chce to nie. Sama mówisz, że jest to świeży związek, a rodziców ma się tylko jednych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-21 09:55:55

Dziwny skoro sugeruje Ci żebyś nie jechała do własnej rodziny, pomyśl co będzie kiedyś. Dla mnie rodzina jest najważniejsza i z pewnością bym jej nie olała :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-21 09:04:34

Nie zostawiaj rodziny dla niego. Nie wiesz jeszcze co z tego będzie, a skoro tak się wzbrania przed odwiedzeniem Twojej rodziny, na czym Tobie zależy, to niech siedzi sam. Powiedz mu, że dla Ciebie to ważne żeby być z rodziną i że bardzo chcesz, żeby był z Tobą, ale jeśli odmówi to trudno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-21 08:50:20

Dziwny jakiś, może jeśli na prawdę nie da się przekonać to zostań z nim na wigilię a do rodziców pojedź w pierwszy dzień świąt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-21 08:44:11

Na pewno jest tak fajnie jak mówisz? Wydaje mi się, że twój facet jest egoistą. Bo on nie, bo on by się źle czuł... Boże Narodzenie to rodzinne święto i to naturalne, że chcesz je spędzić z bliskimi, a on cię namawia, żebyś zrezygnowała ze swojej rodziny dla niego. Rozumiem, że nie chcesz zostawić go samego, ale przecież zaproponowałaś mu, żeby poszedł z tobą do rodziców. Jak nie chce to nie, a ty pomyśl o tym, że rodzinę ma się tylko jedną a z nim niewiadomo jak się sprawa potoczy. Rodzicom też napewno będzie przykro jak się dowiedzą, że wolisz spędzić święta z nowopoznanym facetem niż z nimi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-21 10:46:10

popieram!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-12-20 22:11:41

Dziwny ten chłopak. Przecież na Wigilię większość polskich rodzin zostawia puste miejsce, więc to byłby taki miły akcent jakby przyszedł i to wolne miejsce zajął. Połamał się opłatkiem, to chyba fajny moment na poznanie rodziców dziewczyny. A nawet jak nie jest przekonany, to i tak dziwi mnie, że tak twardo odmawia, skoro dziewczynie zależy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1