Decyzja dnia

Czy znaleźć sobie kogoś na boku, żeby wytrzymać rozłąkę z chłopakiem? K., 22 l.

Zacznę od tego, że mam 22 lata, mój partner 26, razem jesteśmy już kilka lat. Układało nam się dobrze, mimo tego, że przez 2 lata mieszkaliśmy 100 km od siebie. Widzieliśmy się co weekend, później jak przez rok jeździł na busach, też często się z nim widywałam. Pół roku pomieszkiwaliśmy razem w pokoju, który wynajmowałam podczas studiów. Niestety, równe 3 miesiące temu postanowił wyjechać za granicę, gdyż nie mógł tutaj znaleźć pracy, która byłaby dobrze płatna i nie na czarno. Gadaliśmy długo na ten temat, ja oczywiście nie chciałam aby jechał, chciałam go zatrzymać, on jednak mówił że tam zarobi, odłoży i wróci. Że to nie koniec świata, że są samoloty, autobusy, skype itd. 

Ale teraz po 3 miesiącach, nie odwiedziliśmy się ani razu, a do marca się to nie zmieni. On w ten wyjazd włożył swoje oszczędności, tam na razie nie dostanie urlopu, zresztą życie tam okazało się droższe niż myślał. Ja też go nie odwiedzę, nie mam czasu, praca na pół etatu, dojazdy na studia zaoczne ponad 150 km co drugi weekend, z kasą też krucho, bilety w tym okresie są drogie, tańsze znalazłam w lutym, ale wówczas mam sesję! 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-03 14:56:11

Jak masz tak duże potrzeby seksualne, to chyba potrzebny jest tobie facet do seksu, a nie partner na dobre i zle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 20:25:24

Nie kochasz go. Zerwij.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 18:48:39

Jak ty sobie to wyobrażasz ? Chcesz zdradzać faceta ?? A miło by ci było, gdybyś to ty dowiedziała się że twój facet obraca jakąś lampucerę za twoimi plecami , bo ,,tęskni,, za tobą ? Przecież to brzmi groteskowo...Skoro go kochasz,chcecie być razem bo planujecie stały związek, to zróbcie coś aby zamieszkać razem, a nie na odległość. Skończ studia, i wyjedź do niego za granicę jak ci na nim zależy. A jak nie, to się rozstańcie, bo taki związek na odległość , nie ma sensu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 18:55:18

Zapomniałam dopisać, ze jest jeszcze jedna opcja, skoro tam,gdzie mieszkaliście nie mógł znaleźć dobrej pracy, to może zmieńcie teren, miejsce zamieszkania ? Skoro mieszkaliście niedaleko jego terenu, to może teraz przenieście się na twoje tereny, lub całkowicie w inny obszar Polski ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-03 09:42:53

halo, ale ona ma stałą pracę w zawodzie i studia, których nie zamierza zostawiać.... pójście na kompromis to nie to samo co rezygnowanie z siebie dla innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-04 01:24:36

A co ja napisałam w komentarzy wyżej ? To jest właśnie pomysł na kompromis, zamieszkanie w Polsce, ale w innym terenie, tak, żeby im obojgu było dobrze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 16:35:06

Jeśli zaangażowałaś się w związek na odległość to nie możesz teraz zdradzać faceta. Nie jesteś szczęśliwa? Zakończ związek i znajdź sobie kogoś na miejscu. Związki na odległość są bardzo trudne, żyłam w takim przez dwa lata więc wiem o czym mówię. Wymagają one dużego zaangażowania i przede wszystkim zaufania. Chciałabyś żeby twój chłopak znalazł sobie „kogoś na boku” żeby wytzymać rozłąkę? Myślę że nie więc nie czyń drugiemu tego co tobie nie miłe. Proste.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-12-02 15:33:12

Tępa dzido. Zostaw go i wtedy się puszczaj.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1