Decyzja dnia

Czy zarazić specjalnie dziecko, żeby później nie chorowało? Anna

Mój syn zaczął właśnie chodzić do przedszkola i jak pewnie w wielu takich przypadkach, zaraz zacznie chorować. W takim skupisku dzieci zawsze może się coś trafić. Zastanawiam się tylko, czy warto z tym wszystkim czekać, skoro można mieć na to jakiś wpływ. Chodzi mi konkretnie o ospę, którą każdy kiedyś musi przejść, a chyba lepiej wcześniej, niż później.

Dziecko koleżanki właśnie zachorowało i zastanawiam się, czy nie zarazić teraz syna specjalnie. Niech się chwilę pobawią i na pewno złapie. Rozmawiałam z kilkoma koleżankami i one też są chętne. Zrobi się z tego „ospa party” i maluchy będą to miały za sobą.

Mam akurat 3 tygodnie urlopu w marcu, więc mogłabym się dzieckiem zająć.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (14)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 22:40:30

Wiecie co jest najzabawniejsze w ospa party? To zatroskani dziennikarze przywlekli ten pomysł ze Stanów do Polski. Zaczęło się od dziecka, które zmarło, bo zaraziło się od starszego brata, który zaraził się w przedszkolu, dziennikarz skłamał w artykule, że chodziło o ospaparty i debilom podsunął ten pomysł, a jeszcze większym debilom powód do smiania się z madek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 16:12:53

Ja miałam ospę w wieku 25 lat i żyję, także bez przesady.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 20:22:27

Mój tata miał w wieku 30 lat jak ja i siostra zachorowałyśmy w przedszkolu, też przeszedł to łagodnie jak my.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 22:20:56

Moja mama zmarła na ospowe zapalenie płuc w wieku 42lat, zaraziła się ospą, którą złapałam w szkole, więc reguły nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 22:32:30

oczywiście, że są wyjątki. Nawet na grypę można umrzeć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 03:16:15

I znow w internecie wywlekaja ten temat. Robi sie wielka afera z czegos co robilo sie kilkadziesiat lat temu i nikt o tym nie mowil, bo po co, a teraz ze wszystkiego robi sie sensacje. Kiedys, jak ludzie zyli blizej siebie, przyjaznili sie z sasiadami, tez sie dzieci zarazlo, bo wiadomo, odchorowac i tak bedzie musialo, a jak wszystkie dzieciaki z osiedla zlapia na raz to mozna je wsadzic do jednego mieszkania i zamiast siedziec z chorym dzieckiem miesiac, mozna normalnie zyc, bo wystarczy odbebnic swoj dyzur. Niby historia uczy, a jednak wciaz kazde pokolenie uwaza sie za wyjatkowe i ze robi wszystko inaczej niz poprzednie, a w gruncie rzeczy nic sie nie zmienia, tylko kiedys bylo lepiej, bo bylismy mlodzi i najpierw wydaje nam sie, ze najlepiej bylo kiedys, a wszystko co zle to nowosc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 02:29:07

Ospa to trudny temat, niby celowe zarażenie dziecka to idiotyczny pomysł, ale między 3, a 12 roku życia ospa jest najłagodniejsza, a szczepienia są nieskuteczne i najczęściej dają tylko łagodniejszy przebieg choroby, bo zbyt mały procent populacji jest zaszczepiony, mimo to warto szczepić. Niby typowa madka, a jednak jak nie zarazi, a dzieciak nie złapie sam, to ten dzieciak dorośnie i może zachorować i przejść dużo gorzej, a skoro ospą można zarażać zanim pojawią się objawy, może pozarażać innych ludzi, którzy nie przeszli choroby, a jak zarazi ciężarną to naraża ją na poronienie. Zamiast się śmiać powinniśmy się zastanowić, czemu szczepienia na ospę nie są obowiązkowe, bo to rozwiązałoby ten problem. Łatwo oceniać, a zastanowić się nad problemem nie ma komu. Ja bym się nie zdecydowała, ale siedząc głębiej w temacie nie stawiałabym zwolenników ospaparty z antyszczepionkowcami w jednym szeregu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 00:56:48

Niby beka z mamuś, hehe, a tak jak zerknąć do wujaszka google na szybki research do kalendarza szczepień, który zwykle nie jest obiektem moich zainteresowań, żeby wiedzieć dlaczego sanepid nie dopadł madki za nieszczepienie, to wychodzi, że szczepienie na ospę jest nieobowiązkowe, więc kobita niekoniecznie jest antyszczepionkowcem i płaskoziemcem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Student
(Ocena: 1)
2018-02-27 00:02:33

Jesteście hienami, a nie dziennikarzami. To portal, który nienawidzi matek i dzieci, a mamy uwierzyć, że jakaś kobieta, akurat tutaj pyta o radę i to na tak drażliwy temat? Rozumiem, że chcecie gównoburzy w komentarzach i wylewania jadu na madki, ja wiem, że poziom intelektualny czytelniczek tego portalu jest dokładnie taki sam jak madek, ale tak słaby bait jest już naprawdę poniżej poziomu. Nie wiem jak możecie patrzeć rano w lustro pracując dla tego portalu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 00:17:19

A wiesz co jest słabsze od tego? To, że takie madki istnieją. Słyszałam rozmowę dwóch takich w przychodni. Aż rzygać mi się zachciało na ich widok. Przesiadłam się, uszy mnie rozbolały. Jak takie coś ma wychować nowego człowieka na normalnego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Student
(Ocena: 5)
2018-02-27 00:25:50

Wiem, że istnieją, ale to nie zmienia faktu, że "dziennikarze" tego cuda, szczują na siebie czytelniczki, a kto na tym cierpi? Czytelniczki, bo szargają sobie nerwy i normalne matki, bo zostają zaszufladkowane do madek, a to wszystko dla kasy z wyświetleń, a madek nic nie obchodzi, że ciśnie się z nich bekę. Co mnie młodego faceta obchodzą matki? Teoretyczne nic, tak jak geje czy żydzi, ale nie lubię zwyczajnie jak ktoś się znęca nad jakąś grupą społeczną przez w głównej mierze spreparowane posty. Jest tu dużo feministek, więc powinnyście wiedzieć jak fajnie jest kiedy ktoś z was ciśnie przez "najbardziej medialne przedstawicielki".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 03:14:40

Matki a nie madki... Kupić wam słownik ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 03:26:30

Sobie kup słownik slangu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 03:39:42

Anonim 03:14:40 rzadko na forum bywa, że ni wie co oznacza maDka? Chciała zabłysnąć ale się wygłupiła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz