Decyzja dnia

Czy zaproszenie na ślub musi być papierowe? Gosia, 25 l.

Nie planuję jeszcze ślubu, ale chciałam zapytać na przyszłość. Dostałam nietypowe zaproszenie od znajomej i sama nie wiem co o tym myśleć. Zawsze mi się wydawało, że zaproszenie na ślub powinno być ładne i wręczone osobiście. Tutaj nie ma ani tego, ani tego... Zaprosiła mnie mailowo i podobno zrobiła tak ze wszystkimi gośćmi.

Dziwne to, ale się nie obrażam. Może taki znak czasów? Pytałam z ciekawości i podobno najbliższą rodzinę (zwłaszcza starszych ludzi) zaprosili osobiście, ale „na gębę”. Bez wręczania żadnych świstków. Pozostałych powiadomili mailem i poprosili o potwierdzenie przybycia tą samą drogą.

Nowocześnie, ale trochę bezdusznie...

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-03 18:22:20

Ja "zaproszenie" wysłane za pośrednictwem FB oraz sms zbyłam milczeniem i nie pojawiłam się na uroczystości. Uważam coś takiego za gruby nietakt i totalny brak szacunku dla zapraszanej osoby. A hitem było dla mnie zaproszenie od panny młodej na gadu-gadu, "bo goście im się wykruszyli i nie mają kogo wcisnąć w wolne miejsca"...Na szczęście wszyscy to już byli znajomi ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tradycja
(Ocena: 5)
2017-07-02 09:32:24

Ładne zaproszenie na papierze to też pamiątka. Sama mam kilka takich ze ślubów moich znajomych i jak przeglądam czasami moje szpargały, to wszystko się przypomina :-) miłe to jest. e-mail to zawsze trochę lepiej niż sms ;-) ale rzeczywiście bezdusznie... jeśli decydującą rolę grają względy finansowe, to chyba lepiej "na gębę" osobiście, ale na to młodzi nie mają czasu i koło się zamyka. obrażać się nie ma o co, ale klimatu też nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-01 16:14:57

Nie miałabym z tym problemu, ale faktycznie trochę dziwnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Szplinka
(Ocena: 5)
2017-07-01 14:18:13

My planujemy kupić z narzeczonym drewniane :). A co do zapraszania mailem / "na gębę", sama nie wiem, jak widzą to inni. Ja bym się nie obraziła za otrzymanie maila - organizując wesele wiem, jakie to są koszty. Wydaje mi się jednak, że starsza część rodziny może czuć się urażona. Też jestem ciekawa zdania innych :). Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1