Decyzja dnia

Czy wyskubać krzaczaste brwi 5-letniej córce? Anonim, 32 l.

Jestem mamą 5-letniej dziewczynki. Nie mam z nią żadnych problemów. Jest zdrowa, grzeczna, nie ma nadwagi i naprawdę wyróżnia się urodą wśród innych dzieci. Tylko jeden szczegół nie daje mi i jej spokoju. Od urodzenia ma bardzo gęste brwi. Z czasem stały się bardzo ciemne i rozrosły się na boki. Wygląda z tym raczej dziwnie i wiem, że jest wyśmiewana.

Nigdy nie próbowałam nic z nimi robić, bo wydawało mi się, że za wcześnie na takie zabiegi. Teraz sama już niewiem. Aż mnie korci, żeby chwycić za pęsetę i nieco je wyregulować. Tak, żeby były cieńsze i nie zrastały się nad nosem.

Wiem, że to głupio brzmi. Ja naprawdę nie chcę jej na siłę upiększać. Chodzi tylko o to, żeby nie była pośmiewiskiem.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 23:18:37

Spokojnie możesz jej wyrwać te brwi, ale stopniowo. Tak po kilku włoskach co jakiś tam czas żeby zmiana nie była gwałtowna. I też nie wyrywaj włosków co powinny być na swoim miejscu tylko te włoski co najbardziej przeszkadzają. A jeżeli chcesz to taka mała rada. Jeżeli chcesz uniknąć tego, że w przyszłości Twoja córeczka będzie się przejmowała opinią innych i będzie przez to płakała po nocach i wpajaj jej, że najważniejsze jest jak ona się czuje i żeby nie słuchała opinii innych. To jest moje zdanie jak mogłabyś zrobić, ale zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 20:19:08

1. rozejrzyj się za innym przedszkolem 2.wyregujuj córce brwi 3. dziecko zmienia środowisko, nikt nie wie o problemie, odcina się od środowiska które ją wyśmiewa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 01:08:23

ja jak patrze na zdjecia z dzieciństwa, gdzie małam 2 monokrzaki to żałuję, że nikt ich nie wyregulował...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 12:30:35

A ja uważam, że możesz to zrobić ale delikatnie i stopniowo, po pierwsze aby jej nie męczyć, a po drugie żeby nie rzucało się w oczy, że coś z nimi robisz. Co jakiś czas po parę włosków i będzie ok. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 10:03:36

zdecydowanie dziwne ze wczesniej tego nei zrobilas tylko jej nie rob jakis ksztaltow wymyslnych jak ma ta kardashian czy blogerki tylko normalne brwi nie za rzadkie i nei za geste nie wiem czemu pozwolilas na to zeby sie z niej smiai

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 08:15:38

Wyrwij brwi ale tak stopniowo, a nie wszystkie na raz :) powoli się przyzwyczają. Jeśli dziecko ma nie cierpieć i nie czuć sie gorszym to nie warto, moja siostra była wyśmiewana przez całą podstawówke bo moja matka uważała że to fanaberie wyrywać brwi itd. więc ja ją zaprowadziłam do kosmetyczki i od razu bachory dały jej spokój.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 08:13:03

Wiem, że zlecą się tutaj matki polki, twierdzące że krzywdzisz dziecko ale uważam że TAK, możesz :) Moja mama wyrywała mi brwi jak zaczęłam chodzić do zerówki bo dzieciaki nie dawały mi żyć, krzyczały za mną " wielka brew", owłosiona itd. tlumaczenie proszenie itd. nic nie przyniosło po długiej przerwie przyszłam z ładnymi brwiami i powiedziałam dumnie ze mi wypadły. Był spokój ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1