Decyzja dnia

Czy wrzucić pieniądze do puszki WOŚP? Renata

Za chwilę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sama nie wiem, co mam o tym myśleć... Przez lata wspierałam tę akcję. Nawet w podstawówce byłam wolontariuszką i bardzo się cieszyłam, że sporo zebrałam. Potem co roku chodziłam na koncerty, dawałam drobne kwoty, potem coraz większe i z dumą nosiłam na ubraniu czerwone serduszko. Nie miałam wątpliwości, że warto, bo ta fundacja robi bardzo dużo dobrego dla dzieci, a ostatnio też dla ludzi starszych. Mój zapał nagle gdzieś zniknął... Nie wiem, czy warto ich znowu wesprzeć.

Żeby nie było – doceniam wspaniałą robotę, którą zrobił Owsiak i jego ekipa. Sama widziałam w szpitalu wiele sprzętu, które zakupiono dzięki WOŚP. To realna pomoc i to się ceni. Słyszałam też od koleżanki, że na oddziale geriatrycznym, gdzie leżała jej babcia, wreszcie wstawiono specjalne łóżka dla osób, które nie chodzą. Super! Ale... jakim kosztem? Nie wiem, czy wszystkie pieniądze idą właśnie na takie cele. Dlatego pierwszy raz zastanawiam się, czy w ogóle coś wrzucić do puszki.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (11)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-16 13:29:43

TAK wolę wrzucić do puszki WOŚP nawet jeśli część pieniędzy idzie dla Owsiaka bo on w ciągu roku robi więcej dla ludzi dobrego niż te bydło z ul. Wiejskiej przez całą kadencję. Wrzucę nawet jeśli część pieniędzy idzie na Woodstock ( a nie idzie). Woodstock to najwspanialszy festiwal w Polsce, byłam nie raz i mam same pozytywne wspomnienia z tej imprezy. Jasne jest tam bród, alkohol itp. ale na każdym tak ogromnym festiwalu jest bród i kurz, nie da się tego uniknąć a co do alkoholu to jak ktoś umie się bawić z alkoholem to spoko ale nie rozumiem ludzi którzy jadą na Wooda tylko po to żeby się napierdolić i nic nie pamiętać, ja piję na Woodstocku ale z umiarem bo jest tyle ciekawszych rzeczy, koncertów, spotkań i innych rzeczy od najebania się. Woodstock jest piękny, spotkałam tam wielu wspaniałych i otwartych ludzi ale trzeba też mieć odpowiednie nastawienie do takiej imprezy. Niestety wielu którzy krytykują Woodstock nawet nigdy tam nie byli. Tak krytykują WOŚP a co roku Polacy wrzucają coraz więcej kasy do puszek i dobrze. Jestem w 100 za WOŚP ! TAK wolę wrzucić do puszki WOŚP nawet jeśli część pieniędzy idzie dla Owsiaka bo on w ciągu roku robi więcej dla ludzi dobrego niż te bydło z ul. Wiejskiej przez całą kadencję. Wrzucę nawet jeśli część pieniędzy idzie na Woodstock ( a nie idzie). Woodstock to najwspanialszy festiwal w Polsce, byłam nie raz i mam same pozytywne wspomnienia z tej imprezy. Jasne jest tam bród, alkohol itp. ale na każdym tak ogromnym festiwalu jest bród i kurz, nie da się tego uniknąć a co do alkoholu to jak ktoś umie się bawić z alkoholem to spoko ale nie rozumiem ludzi którzy jadą na Wooda tylko po to żeby się napier*olić i nic nie pamiętać, ja piję na Woodstocku ale z umiarem bo jest tyle ciekawszych rzeczy, koncertów, spotkań i innych rzeczy od najeb*nia się. Woodstock jest piękny, spotkałam tam wielu wspaniałych i otwartych ludzi ale trzeba też mieć odpowiednie nastawienie do takiej imprezy. Niestety wielu którzy krytykują Woodstock nawet nigdy tam nie byli. Tak krytykują WOŚP a co roku Polacy wrzucają coraz więcej kasy do puszek i dobrze. Jestem w 100 za WOŚP !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-16 12:57:52

TAK wolę wrzucić do puszki WOŚP nawet jeśli część pieniędzy idzie dla Owsiaka bo on w ciągu roku robi więcej dla ludzi dobrego niż te bydło z ul. Wiejskiej przez całą kadencję. Wrzucę nawet jeśli część pieniędzy idzie na Woodstock ( a nie idzie). Woodstock to najwspanialszy festiwal w Polsce, byłam nie raz i mam same pozytywne wspomnienia z tej imprezy. Jasne jest tam bród, alkohol itp. ale na każdym tak ogromnym festiwalu jest bród i kurz, nie da się tego uniknąć a co do alkoholu to jak ktoś umie się bawić z alkoholem to spoko ale nie rozumiem ludzi którzy jadą na Wooda tylko po to żeby się napierdolić i nic nie pamiętać, ja piję na Woodstocku ale z umiarem bo jest tyle ciekawszych rzeczy, koncertów, spotkań i innych rzeczy od najebania się. Woodstock jest piękny, spotkałam tam wielu wspaniałych i otwartych ludzi ale trzeba też mieć odpowiednie nastawienie do takiej imprezy. Niestety wielu którzy krytykują Woodstock nawet nigdy tam nie byli. Tak krytykują WOŚP a co roku Polacy wrzucają coraz więcej kasy do puszek i dobrze. Jestem w 100 za WOŚP !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-14 00:22:12

Nie wrzucaj, ale jak trafisz do szpitala, to bądź uczciwa i nie zapomnij poinformować, że nie korzystasz ze sprzętu aferzysty i złodzieja, jak twoje dziecko trafi na oiom to poproś o sprzęt poświęcony przez księdza ufundowany przez kk, a jak babcia będzie umierała na geriatrii to glośno wyraź swój sprzeciw i zażądaj wymiany jej respiratora na taki dwudziestoletni, ale moralnie bez zarzutu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-16 22:32:49

dokładnie, hipokryci plują jadem na lewo i prawo na Jurka ale jak przyjdzie co do czego to nie mają oporów korzystać ze sprzętów ufundowanych przez WOŚP

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
(Ocena: 5)
2017-01-13 16:57:51

Ehh... i tak działa ta cholerna propaganda. Oczywiście, że ciągle słychać o przekrętach Wośp, bo kościół i politycy z Pis robią wszystko żeby podciąć Jurkowi skrzydła. Wośp jest konkurencja dla Caritasu. Zacznij czytać rzetelne gazety, a wtedy się dowiesz ile kościoły wyłudzają pieniędzy dla siebie , które maja iść na potrzebujących. Skarbówka dokładnie sprawdza Owsiaka i jego działalność, pieniądze idą jedynie na zakup naklejek z symbolem orkiestry, a reszta idzie na sprzęt i potrzebujących. Gdyby nie Owsiak to w szpitalach nie byłoby tego sprzętu bo państwo się nie interesuje tym chociaż powinno. Ja w tym roku wspieram Wośp i zachęcam wszystkich do tego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-13 08:40:22

oczywiście że część pieniędzy idzie na opłacenie działalności fundacji.a z czego niby miałoby to wszystko być? tylko czy to jest coś złego? gdyby nie wydali powiedzmy 20tys na reklamę toby nie zebrali 400 tys na sprzęt. przecież nikt z własnej kieszeni czegoś takiego nie opłaci. może i istnieją bezinteresowni ludzie którzy poświęcają swój czas dla biednych ale nie wierzę że cała ekipa fundacji pracuje za darmo. na pewno potrzeba mnóstwo specjalistów chociażby właśnie od finansów żeby takie przedsięwzięcie miało szansę ruszyć. ja mogę sama stanąć na ulicy za darmo z puszką bez serduszka. ale ile według was zbiorę bez reklamy i konkretnej fundacji stojącej za mną? tak jak już ktoś napisał wcześniej lepiej dać księdzu na nowy samochód. mam księdza w rodzinie i wiem jak to wygląda. nie mówię że wszyscy są tacy ale czarna sutanna świętym nie czyni. mój znajomy uważa np że Rydzyk jest o wiele lepszy i robi więcej dobrego. tylko ja nie zauważyłam żeby owsiak miał prywatny samolot i wyciągał na siłę kasę od emerytów. chcesz to dajesz. podejrzewam że jak nie wrzucisz tych 5zł do puszki to nic się nie stanie. jest wiele ludzi, którzy rozumieją całą ideę i wesprą z własnej woli. też ostatnio uważam ze owsiak jest trochę za głośny i wszędzie go pełno. jednak ja nie daję jemu tylko właśnie na ten sprzęt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-13 07:39:52

List z przed roku! - z resztą jak większość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-13 06:55:15

Rok temu miałam operacje. Ostatnią rzeczą którą zobaczyłam przed narkoza było serduszko naklejone na sprzęcie medycznym. Ludzie którzy plują na WOŚP powinni podpisywać w szpitalu deklarację "proszę mnie nie ratować sprzętem WOŚP".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-13 05:25:59

Wiecie co, ja rozumiem shitstorm o aborcji, uchodzcach itd, ale WOSP? Serio? WOSP? Phhh. Droga autorko: daj ksiedzu, on na pewno lepiej spozytkuje twoje pieniadze. Ta strona zeszla na psy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-13 01:08:37

byyyyyyyyyłooooo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-13 00:40:21

Idź tam se wrzuć na nowe BMW do kościoła to będzie Ci lepiej a jak kiedykolwiek zachorujesz TY albo Twoje dzieci to się módl żeby Ci sprzętu z WOŚP nie dali :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz