Decyzja dnia

Czy wrócić do Polski po 2 latach na emigracji? Nie wyobrażam sobie tu życia... Joanna

Od prawie 2 lat mieszkam sobie w Londynie. Niektórzy mówią, że uciekłam do UK. Zawsze protestuję, bo przed niczym nie musiałam uciekać, ale jak się tak zastanawiam... W Polsce nie miałam pracy, żadnych perspektyw, nie spotkałam miłości swojego życia i nic mnie tam nie trzymało. Poza rodziną, ale czasami taka rozłąka dobrze robi. Przynajmniej możemy siebie docenić, a jeśli bylibyśmy ze sobą 24 godziny na dobę, to pewnie inaczej byśmy na siebie patrzyli. Bałam się, ale poleciałam na zaproszenie koleżanki i zostałam.

Nie miałam żadnych wyobrażeń na temat tego miejsca. Kojarzyłam Big Bena i królową Elżbietę. Język mniej więcej znałam, ale obyczajów i stylu życia musiałam się uczyć od samego początku. Kiedyś wydawało mi się, że mogę żyć tylko w Polsce, bo to moja ojczyzna, ale teraz nie mam ochoty tam wracać. Dopiero z tej odległości widać, jaki to jest kiepski kraj. Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda. Polacy robią wiele, by żyć uczciwie i jakoś sobie radzić, kochają ojczyznę, a ona nie daje nic w zamian.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-08 16:00:05

Też bym wzięła jakieś neutralne duże miasto, Poznań, Gdańsk, Warszawę, Kraków, naprawdę w tym kraju nie jest tak źle, tylko trzeba mieć jakąś wiedzę i czymś sobą reprezentować. Minus to są podatki i próbowanie zakładać firmy bo to jest aby zjeść człowieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-08 10:07:46

ja wyjechalam z chlopakiem (teraz juz mezem) i znajomymi do Anglii (tez zaczelismy od Londynu) 5 lat temu..nie wyobrazam sobie poki co powrotu do kraju chociaz pochodze z duzego miasta..tesknota oczywiscie jest i za rodzina i za krajem ale poki co nie planujemy wracac, moze za jakis czas ponownie to przemyslimy..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-09 01:41:26

Tak samo jak ja ze swoim facetem. Też jesteśmy już 5 i pół roku w Anglii, oboje pracujemy, wynajmujemy mieszkanie, mamy 2 samochody i jeszcze planujemy kupić jakieś mieszkanie. Wracać ? Do czego ? Chyba do mieszkania z rodzicami i do oszczędzania każdego zarobionego grosza aby ci do końca miesiąca starczyło.... chore. Planujemy wrócić ale na dzień dzisiejszy nawet nie ma takiej opcji. Może za 5-10 lat jak zmienią się rządy w PL i lewactwo poumiera, wtedy można pomyśleć o powrocie. Jak narazie jest nam tu dobrze i dość bezpiecznie. Na miejscu autorki nawet bym nie chciała słyszeć o powrocie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-08 00:17:24

Zamieszkajcie w Warszawie, wynajmijcie mieszkanie za 1500-1800 zł. Każde z was zarobi po 3k na rękę minimum (znacie angielski, co nie) nawet w głupim call center gdzie biorą każdego. Ja wolę Warszawę i niskie zarobki niż emigrację.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-10 12:44:32

mieszkanie w wawie za 1500 zł hahahah chyba nie masz pojęcia o cenach nieruchomości na wynajem. Za 1500 zł to można wynająć obskurną kawalerkę na jakimś zadupiu. Jeśli ktoś chce mieszkać w normalnych warunkach należy się liczyć z kosztem ok 2500 zł. Czyli według twoich wyliczeń jedną pensję należy wydać na mieszkanie i opłaty. Jeśli ktoś lubi wegetacje, oszczędzanie każdego grosza, brak możliwości wyjazdu na wakacje czy wyjścia do restauracji to polecam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1