Decyzja dnia

Czy wprosić się na wesele z osobą towarzyszącą? Monia

Czytałam tu o wielu dylematach związanych ze ślubem, ale tego tematu jeszcze nie spotkałam. Chodzi mi o to, jak bardzo należy się sugerować zaproszeniem. Ja dostałam takie, w którym para młoda zaprasza mnie na ślub i wesele. Tylko mnie. Nie podali imienia chłopaka, bo jeszcze go nie poznali, ale nie napisali też ani słowa o „osobie towarzyszącej”. Jak ja mam to teraz zrozumieć? Czy zostałam zaproszona sama i jeśli przyjdę z nim, to się okaże, że zabraknie miejsca?

Poniżej jest prośba o potwierdzenie obecności, ale termin minął. Ślub w następną sobotę, a ja nie chcę im robić dodatkowego problemu... Mam nadzieję, że przewidzieli wszystko, ale nie mogę być tego pewna. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Odkąd mam 15-16 lat, to zawsze dostawałam zaproszenie na dwie osoby. O co tutaj chodzi? Zapomnieli, czy to celowe działanie?

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (12)
ocena
3.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-11 10:20:39

Przede wszystkim to już nawet Ciebie nie brałabym pod uwagę. Skoro nie potwierdziłaś swojego przybycia, to znaczy, ze Cię nie będzie. Proste. A Ty zastanawiasz się czy nie wbić się z chłopakiem. To jest dopiero klasa...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-09 17:21:13

Skoro nie wspomnieli o twoim chłopaku w zaproszeniu to chyba jasne, że zapraszają jedynie ciebie. Sama obecnie jestem w trakcie organizacji wesela i osób poniżej 17 roku życia nie zapraszamy z osobami towarzyszącymi oraz o nich nie znamy lub nie wiemy. Trochę przesadzasz, to sprawa pary młodej i to oni decydują, a nie ty. Ty możesz się tylko dostosować do ich decyzji lub nie iść. Nikt ci nie każe iść, jeżeli przeszkadza ci nie zaproszenie z chłopakiem. A wymuszać na parze młodej miejsce dla twojego chłopaka to jest po prostu nie na miejscu, postawisz ich jedynie w niekomfortowej sytuacji. To ich decyzja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-10 21:59:09

u mnie w rodzinie była chora para młoda, bo wymyśliła sobie że nawet narzeczonych czy ludzi w wieku 25 co miało partnerów zapraszali BEZ osoby towarzyszącej bo jak się tłumaczyli " nie wiadomo czy będą razem" hahaa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-10 22:49:34

Narzeczeni czy ludzie w wieku 25 lat z osobami towarzyszącymi to norma. Ale za przeproszeniem małolaty, które uważają się wielce za dorosłe i chcą przyjść ze swoją chłopakiem to już przegięcie :-P Trzeba też myśleć o parze młodej. Ich ślub = ich sprawa. Zapraszają kogo chcą i jak się im żywnie podoba. Niektórzy uważają że wesele na którym jest 16-latek z osobą towarzysząca to wszystko spoko, ale są też tacy, którzy myślą trochę typem "starej daty" i to co teraz wyprawia "wielce dorosła" młodzież(czyt.do max.17 lat)to jest dla nich porażka. Więc po co mają sobie zaprzątać głowę jakimiś humorami rozkapryszonych dzieciaków?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-11 09:44:31

max 17 lat to rozkapryszone dzieciaki, ale jak robiłam ślub bez dzieci to wielka afera, bo takie słodkie maluszki, a ja ich nie chce, to przecież impreza rodzinna bla bla bla, podwójne standardy głośne, wyjące małe dzieciaki ok, ale już prawie dorośli ludzie to nie. Wszyscy idealni jak mieli naście lat to na pewno nie byliby oburzeni, że mając kogoś nie zostali z nim zaproszeni, bo są "dzieciakami". Powiedźcie matkom polkom, ze mają przyjść z samym mężem lub partnerem wtedy dzieje się piekło na ziemi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-09 14:11:55

zadzwon i sie zapytaj co ci szkodzi ja bym nie poszla ja twoim miejscu jak chcieli przyoszczedzic to niech stracą buraki jedne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-09 12:41:52

Ten list widzę już po raz trzeci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zosia
(Ocena: 1)
2016-07-09 12:05:25

ten artykuł już był --

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-08 19:06:51

Nie ma w zaproszeniu o osobie towarzyszącej, to się nie idzie z osobą towarzyszącą. Powody, dla których zaporoszenie zostało tak wypisane mogą być różne, ale nie wolno wpraszać partnera na czyjś ślub. Najwyżej zabierz go do kościoła, a na wesele nie idźcie. Inna sprawa, że brak potwierdzenia obecności w terminie, to straszne buractwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-09 09:18:56

Córka znajomych też zrobiła aferę, że chce zaproszenie z chłopakiem, a gówniara ma 16 lat. Co za pokolenie rośnie, nie rozumiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-09 13:28:25

Anonimie nie twierdze że robienie afery było dobre jednak wiem jak może czuć się taka osoba bo w wieku 17 lat miałam podobną sytuację. Byłam wtedy z chłopakiem 1,5 roku większa część rodziny mnie znała lub chociaż wiedziała że kogoś ma. Zaproszenie na wesele dostał z rodzicami więc ja musiałam zostać w domu. Nie było to miłe ani dla mnie, ani dla niego tym bardziej że większość kuzynostwa była ''parami''. Żeby ktoś się nie doczepił bo na papilocie niektórzy lubią - jesteśmy razem do teraz i aktualnie sami planujemy nasz ślub. Postaramy się nie popełnić błędów w zapraszaniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-10 22:00:26

super czuje się taka 16latka podpierająca sścianę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz