Decyzja dnia

Czy warto się męczyć i czekać z pierwszym razem do ślubu? Aleksandra

Jestem wierzącą dziewczyną i pewnie już w tym momencie wywołam śmiech u niektórych. To nie jest dzisiaj modne. Ale mało tego – trafiłam na wierzącego chłopaka. Nie jesteśmy katolikami, ale protestantami. Dla nas wiara jest nawet ważniejsza, niż dla większości Polaków. Nie chodzi tylko o modlitwę, ale życie zgodnie z nauczaniem Jezusa. Takie naprawdę, a nie tylko na pokaz. No i już na początku związku uznaliśmy za oczywiste, że z seksem zaczekamy do dnia ślubu, bo tak to powinno wyglądać. Myślałam, że wytrzymamy, ale coś się ze mną dzieje niedobrego...

Od jakiegoś czasu non stop myślę tylko o seksie, co mi się nigdy nie zdarzało. Mam 22 lata i wiele razy mogłam zgrzeszyć, ale jakoś mnie nie kusiło. Z chłopakiem jestem od 1,5 roku i też jakoś wytrzymywałam. Wmawiałam sobie, że dla miłości można się poświęcić i na pewno bym żałowała, gdyby coś się wydarzyło. Wiary nie straciłam, a niestety coraz częściej chciałabym złamać to przyrzeczenie. Jest mi z tego powodu trochę wstyd.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (10)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-21 22:23:08

Nie rozumiem. Jesteś dorosła, masz 22 lata i boisz się rozmawiać z facetem o seksie? Boisz się że wyjdziesz na niewyżytą, jeśli mu powiesz, czego pragniesz? Religia, przykro mi to mówić, ale wyprała Ci mózg. To normalne, że w tym wieku masz popęd i że myślisz o seksie. Tym bardziej, że jesteś w związku i jest między wami chemia. Jak dla mnie nie warto czekać do ślubu, ale to tylko moje zdanie. Nie powinnaś sugerować się komentarzami pod listem, ale własnym sumieniem. Musisz przede wszystkim dojrzeć do rozmowy o własnych potrzebach. Jeśli chcesz być z facetem całe życie to musicie umieć ze sobą rozmawiać. Inaczej- choćby nie wiem na jakich fundamentach wiary- nie zbudujecie udanego związku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-20 22:07:18

Po co czekać do ślubu? Seks niesamowicie zbliża, nie wyobrazam sobie związku bez seksu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Prawiczkisięszanują
(Ocena: 5)
2017-10-20 16:13:36

Zbłiża buhaha chyba oddala moja droga/drogi Seks niszczy związki i psuje relacje między partnerami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-09-20 20:07:09

Po brać kota w worku?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
(Ocena: 5)
2017-09-20 14:03:17

Nie, nie warto czekać :) Nikt Ci nie każe robić tego z kim popadnie. Rozsądny człowiek wybiera stałe, długodystansowe związki i realizuje swoją naturalną potrzebę, jaką jest popęd seksualny do osoby, którą kocha. Bez seksu związek jest... cóż... frustrujący. Ja w pierwszym związku czekałam z seksem bardzo długo i to był błąd. Długo by opowiadać dlaczego i do czego to doprowadziło. Związek zakończyłam z hukiem, po paru miesiącach poznałam mojego dzisiejszego męża. Tu sprawy potoczyły się szybciej i do dzisiaj jest wspaniale. Seks jest potrzebny i naturalny, a trzymanie dziewictwa do ślubu namnożyło jakieś mityczne teorie, a tak naprawdę nie gwarantuje to ani szczęścia, ani większej pewności. Rozmowa, zaufanie, szczerość, szacunek i seks - czułość i namiętność - to moja recepta na szczęście w związku. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Psycholog
(Ocena: 5)
2017-10-20 16:14:25

Normalny szanujący człowiek czeka z seksem do ślubu i nie uprawia z każdym pod pretekstem pseudo związku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-20 16:17:10

Związki najczęsciej się rozpadają jak partnerka się odda po kilku miesiącach znajomości. Szczerze odradzam sprawdź się przed ślubem! czekając z seksem pokazujemy jak się szanujemy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
olok
(Ocena: 5)
2017-09-20 10:54:44

Ja bym na Twoim miejscu zaczekala, az faktycznie sie zareczycie , czyli da Ci pewna i jasna deklaracje, ze chce byc z Toba do konca zycia. I wtedy bym to zrobila. Natomiast teraz szczerze mowiac nigdy niewiaodmo co sie wydarzy , moze jak zaczniecie wspolzyc on juz stwerdzi ze dostal wszystko od Ciebie i przestanie sie starac. W moim przypadku bylo bardzo podobnie i ciesze sie ze nie poszlam z chlopakiem do lozka mimo tego ze bylam z nim 4 lata . Zerwalam z nim w koncu z innych przyczyn ale jestem zadowolona z tego ze nie oddalam tej cennej rzeczy komus kto juz nie jest w moim zyciu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-20 22:09:25

4 lata bez seksu? to chyba mialas 15 lat jak zaczeliscie byc razem. Normalny, dorosly czlowiek tego nie wytrzyma

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A
(Ocena: 5)
2017-09-20 22:50:36

Wytrzyma :) Ze swoim chłopakiem jestem ponad 3 lata. Ja mam teraz 22, on 20. Także można :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1