Decyzja dnia

Czy utuczyłam moje dziecko? Renata

Jestem młodą mamą i wszystkiego powoli się uczę. Moja córeczka przyszła na świat zdrowa i dość drobna. Prawie dokładnie 3 kilo, długa, bez wielkich policzków i tłustych nóżek. Ucieszyłam się, bo myślałam, że taka już zostanie. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie chcę wychować anorektyczki i nie obrzydza mnie tłuszczyk na dziecięcym ciele. Po prostu wydaje mi się, że jak ktoś jest szczupły w dzieciństwie, to w przyszłości nie będzie miał problemów z nadwagą.

Problem w tym, że z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Wiadomo, rośnie i dobrze, ale zupełnie zmieniły jej się proporcje. Teraz ma „pućki” na twarzy, odstający brzuszek, tłuste rączki i nóżki. A jedyne czym ją karmię, to jest mleko z piersi. Robię to regularnie, nawet mi się wydaje, że zbyt często. Mała potrafi dwa razy w nocy się prosić, w dzień co 2 godziny. Ciągle ją karmię i widać efekty.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 11:07:47

Matko jedyna... Niemowlak je tyle ile potrzebuje, a jeśli chodzi o pierś to dodatkowo jeszcze gasi swoje pragnienie! Nie ma czegoś takiego jakie za tłuste lub za chude mleko matki. Ono zawsze jest dostosowane do potrzeb dziecka. Dziecko, jako zacznie raczkować, a potem chodzić, to to wszystko spali. A dziećmi koleżanek nie ma co się kierować, bo każde jest inne i ma swój własny metabolizm. Jeśli idzie swoim centylem, to wszystko w porządku! Kładź ją na macie na podłodze, niech podnosi się, pełza, przewraca i wykazuje inne aktywności fizyczne adekwatne do swego wieku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 10:59:15

zacznie chodzić, biegać to będzie szczuplutka. A jeśli karmisz tylko piersią to MUSISZ przystawiać dziecko na zawołanie, kiedy ono chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 09:54:08

Nie wierzę w to co czytam... Dlaczego takie kobiety maja dzieci ?! Odchudzanie niemowlaka ?? Weź sie babo przejdz do psychiatry lepiej, bo az szkoda sie robi tego malenstwa ze jwst skazane na taka mattke ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 10:00:08

Odezwała się zakichana matka Polka....dziewczyna z listu ma racje, jak dziecko tyle żre to potem będzie tłuste.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1