Decyzja dnia

Czy ukrywać pryszcze pod makijażem, chociaż make-up bardzo mi szkodzi? Dominika

Mam dopiero 16 lat, ale już siebie nie lubię. Wiem, że pryszcze to normalna sprawa i każdy przez to przechodzi, ale mnie to dobija. Od jakichś 3 lat nie było takiego dnia, żebym miała gładką twarz. Ciągle coś wyskakuje. Najwięcej na czole i koło nosa. To są takie wielkie bruzdy. Czerwone i bolące przy dotyku. Żadna dziewczyna w klasie nie wygląda tak źle, jak ja. Muszę coś z tym zrobić.

Zaczęłam się malować, chociaż tego nie lubię. Nie chciałabym sobie niszczyć skóry w takim wieku. Tylko jak inaczej? Gdybym nic nie zrobiła, to chodziłabym z czerwonym nosem i całym tym syfem. To i tak mało mi pomaga, bo i tak wszystko widać. Sama się oszukuję, bo każdy i tak wie, co jest pod spodem.

Nie da się tak pomalować, żeby pryszcze zniknęły. To w ogóle jest sens?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-07 02:34:25

41 TAK ??? Poj....ebało was za przeproszeniem ?! Jeśli ta dziewczyna będzie malować ten trądzik na twarzy to będzie jeszcze gorzej ! Ona musi najpierw wyleczyć to u dermatologa, na pewno dostanie jakieś antybiotyki + maść cynkową lub jakąś inną , a dopiero później może robić makijaż...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-06 08:22:33

Miałam tak samo ale na brodzie. Spróbij podkładu mineralnego. Mi naturalne kosmetyki do makijażu nie zaostrzają zmian. No i dobra poelęgnacja to podstawa. Umnie również sprawdzają się jak najbardziej naturalne kosmetyki. Zmiana poszewki na poduszkę co 2 dni, niedotykanie buzi, dezynfekcja telefonu, osobny ręcznik do buzo a najlepiej jednorazowe. Ale prawdziwy przełom u mnie nadtąpił po odstawieniu przetworzonego jedzeni i cukru. Poczytaj co możesz poprawić. Jeśli nie pomoże idź do DOBREGO dermatologa który nie przepisze Ci antybiotyku nawet na Ciebie nie patrząc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-06 08:24:59

A przede wszystkim obserwój jak skóra reaguje. Ja miałam zawsze wysyp w okolicach owulacji więc wtedy bardziej uważałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-06 08:05:25

A do tego trzeba zainwestować w dermokosmetyki, które są droższe, ale nie zatykają porów, bo jak masz takie zwykłe drogeryjne to wpędzasz buzię w głupie koło, walczysz z czymś by zatkać pory i robi się więcej syfu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-06 08:03:40

Powiedz mi, jak dbasz o twarz, czy chodzi do deramtologa i co Ci przepisał, czy zgłosiłaś się do kosmetologa by wybrał Ci najlepszą dla Ciebie pielęgnacje skóry bo to jest mega ważne. Jestem prawie 2x od Ciebie starsza. Bardzo długo męczyłam się z trądzikiem ostatecznie mi pomógł Izotek, ale nie wiem, czy przypadkiem na niego nie jesteś za młoda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-07 10:22:10

Wygląda na to, że jesteśmy w podobnym wieku. Izotek to ostateczność. Mi pomógł Acnatac - żel do stosowania na skórę. Po dwóch miesiącach nie ma nawet śladu po ropnych zmianach, zostało kilka wągrów i przebarwienia, które powoli zanikają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1