Decyzja dnia

Czy to odpowiedni wiek na zaręczyny? Anonim, 20 l.

Kiedy rozmawiam z moimi znajomymi na ten temat, to zawsze mówią, że jestem za młoda na „takie sprawy”. Według nich ślub w młodym wieku, to jak wyjście z imprezy o 21. Za wcześnie i nic dobrego z tego nie wyniknie. Ich zdaniem powinnam się wyszumieć. Najlepiej w ogóle zapomnieć o stałym związku i korzystać z życia, póki ktoś mnie chce. Ale ja jestem zakochana i w ogóle mnie to nie interesuje. Gdyby była możliwość, to wyszłabym za niego w najbliższą sobotę.

Mam 20 lat, zaczęłam drugi rok studiów i jestem na to absolutnie gotowa. Nie widzę żadnych przeszkód. Za młodzi? Znamy się i kochamy od kilku lat. Zbyt niedojrzali? Przeszliśmy razem przez wiele strasznych rzeczy i daliśmy radę. To się nie uda? Jak się zakłada najgorsze, to może się nie uda, ale ja wierzę w miłość na całe życie.

 

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-13 17:02:27

Mam podobną sytuację :) z chłopakiem zaczynamy 3 rok studiów, niedługo skończymy 22 lata i jesteśmy razem rok, poznaliśmy się na studiach i szybko zaiskrzyło. Zaręczyny planujemy na przyszły rok jakoś przed wakacjami. Inni nie wiedzą bo inaczej żyją jakieś imprezy itp. Dla naszych rodziców też może to być za wcześnie. Tak jak w komentarzach poniżej ślub chcemy wziąć jak skończymy studia :) A zaręczyny traktuję jako kolejny poważny krok w związku który nas scali :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-13 12:03:34

Zaręczyny nie oznaczają od razu ślubu, więc jeśli na prawdę tego chcesz to zaręczajcie się ale ze ślubem lepiej poczekać aż skończycie studia, zaczniecie zarabiać i przede wszystkim zamieszkacie ze sobą. Zawsze lepiej przed ślubem się "przetestować" żeby potem nagle nie wyszło że zamieszkaliście ze sobą dopiero po ślubie i okazuje się że mieszkając pod jednym dachem kompletnie się nie dogadujecie a przecież wcześniej było tak cudownie. Nie podejmuj pochopnych decyzji bo możesz potem żałować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-13 10:36:19

Jeśli chodzi o zaręczyny to czemu nie? Nie ma co słuchać innych. Przecież to, że się zaręczycie nie oznacza, że od razu za parę miesięcy musicie brać ślub. Możecie się zaręczyć, zamieszkać ze sobą, żeby zobaczyć jak wam się wtedy będzie układać. Jeśli wszystko będzie dobrze, to weźmiecie ślub wtedy kiedy wy będziecie na to gotowi. Nie ma co przesadnie sugerować się zdaniem znajomych, bo każdy ma swoją wizję życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-13 10:33:47

Każdy dojrzewa w swoim tempie. Jeden będzie gotowy na ślub, dzieci w wieku 20 lat, inny w wieku 30, a jeszcze inny nigdy. Oczywiście, że trzeba podejść do sprawy rozważnie i nie ma co układać dalekosiężnych planów gdy człowiek jest zauroczony, ale jeżeli jest to długi, stały związek to jest to wasz wybór. Nie ma co sugerować się zdaniem innych, każdy powinien żyć po swojemu, jeśli nie robi tym krzywdy innym. Prawda jest taka, że nigdy każdemu nie dogodzisz, więc rób to co jest najlepsze dla Ciebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-09-13 08:47:07

Jedno pytanie: czy Twój chłopak też studiuje? Jeżeli tak to z czego będziecie się utrzymywać, rodzice będą dawać wam kasę na zabawę w dom? To dziecinada, a nie dorosłe życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-13 07:30:14

Zaręczyny to jeszcze nie ślub więc czemu masz czekać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-09-13 08:58:14

Dokładnie. Zaręczyć się możecie, ale ze ślubem proponuje poczekać, bo faktycznie jesteście bardzo młodzi. I proponuje posłuchać znajomych w kwestii wspólnego zamieszkania - to faktycznie dużo daje, bo możecie poznać swoje zachowania w codziennym życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1