Decyzja dnia

Czy to odpowiedni wiek na zaręczyny? Aga

Kiedy rozmawiam z moimi znajomymi na ten temat, to zawsze mówią, że jestem za młoda na „takie sprawy”. Według nich ślub w młodym wieku, to jak wyjście z imprezy o 21. Za wcześnie i nic dobrego z tego nie wyniknie. Ich zdaniem powinnam się wyszumieć. Najlepiej w ogóle zapomnieć o stałym związku i korzystać z życia, póki ktoś mnie chce. Ale ja jestem zakochana i w ogóle mnie to nie interesuje. Gdyby była możliwość, to wyszłabym za niego w najbliższą sobotę.

Mam 20 lat, zaczęłam drugi rok studiów i jestem na to absolutnie gotowa. Nie widzę żadnych przeszkód. Za młodzi? Znamy się i kochamy od kilku lat. Zbyt niedojrzali? Przeszliśmy razem przez wiele strasznych rzeczy i daliśmy radę. To się nie uda? Jak się zakłada najgorsze, to może się nie uda, ale ja wierzę w miłość na całe życie.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 17:38:02

To od was zależy. Można wyjść za mąż w wieku 30 lat i się rozwieść, można w wieku 20 i być szczęśliwym małżeństwem. Ludzie nie rozumieją, że nie każdy musi się "wyszaleć" do 25 lat przynajmniej, nie rozumieją też że stały związek to nie udręka i nuda. Nie słuchaj ich, patrz na siebie. Jedyne z czym się zgodzę to mieszkanie razem. Uważam że każda para powinna przed ślubem spróbować razem mieszkać, bez względu na wiek. Ale to można zrobić właśnie po zaręczynach, ja tak zrobiłam i polecam :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 08:11:13

Też myślałam tak przy pierwszym chłopaku, po roku chodzenia, 3 miesiące później się rozstaliśmy, bo on nie dojrzał, ja teraz z perspektywy lat też nie. Każdy chciał udowodnić, że jego koncepcja życia jest lepsza. Moim marzeniem były podróże, Erazmus, praca za granicą, dla niego fanaberie. Kolejna rzecz mieszkanie ze Sobą mega wszystko weryfikuje, ja teraz w wieku 28 lat nie przyjęłam oświadczyn mojego faceta, chociaż nie wyobrażam Sobie życia bez niego, bo jednak zaręczyny bez mieszkania razem to jakaś kpina.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sara
(Ocena: 5)
2018-02-14 03:34:43

Jestem w bardzo podobnej sytuacji do autorki i szczerze, jeśli oboje są pewni tego związku to nie wiem czemu nie mieliby się zareczyć. Przecież to nie oznacza od razu organizowania wesele. Mój już narzeczony oświadczył mi się kiedy miałam 20 lat, w naszą szóstą rocznicę i też narazie czekamy do ukończenia studiów mimo, że już razem mieszkamy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 10:30:23

Właśnie to jest dla mnie niepoważne. Jupi jej zaręczymy się, a później ślub po ilu ? 5-10 latach jeżeli w ogóle bo w większość takich przypadków pary szybciej się rozstają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sara
(Ocena: 5)
2018-02-15 10:38:10

Akurat za 2, maksymalnie 3 lata :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 00:58:50

Generalnie każdy jest inny i dobre rady najlepiej wsadzić sobie między pośladki, bo to co według niektórych będzie dla ciebie najlepsze, jest najlepsze dla nich, a najgorsze dla ciebie. Nie każdy ma potrzebę wyszumienia się. Dla jednych priorytetem są imprezy, dla innych rodzina. Jesteś dorosła jeśli czujesz, że to dla ciebie najlepsze to nic nie szkodzi na przeszkodzie, by to zrobić. Nie jestem jednak przekonana, czy na prawdę tego chcesz, skoro pytasz o opinie na tan temat znajomych i obcych ludzi w internecie. Zarówno znajomi jak i nie znajomi mogą podjąć, za ciebie tą decyzje, podejmowanie decyzji za innych to nic trudnego, pamiętaj tylko, że to ty, a nie oni będziesz ponosić konsekwencje tych decyzji i to na całym twoim życiu będą one rzutować, dlatego lepiej by było, żebyś decyzje takiej wagi podejmowała na własną rękę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 00:33:42

Moze poczekajcie az ze soba zamieszkacie, to jest dobry test dla zwiazku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 00:27:50

Ale to że powiesz mu 'tak' nie znaczy że od razu trzeba organizować wesele. Może zaręczcie sie i poczekajcie do końca studiów by was było stać na to wesele :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1