Decyzja dnia

Czy to normalne, że mam dosyć siedzenia na macierzyńskim? Asia, 28 l.

Jestem mamą 6-miesięcznego synka. Jest cudowny, czuję się spełniona, ale równocześnie mam już dosyć siedzenia w domu. Czuję, że życie przecieka mi przez palce. Marnuję cenny czas i nigdy nie uda mi się tego nadrobić. Im dłużej nie pracuję, tym mniejsza szansa na to, że będę mogła wrócić. Potrzymają mnie chwilę i zwolnią, bo jak tak dalej pójdzie, zatrudnią kogoś na moje miejsce. Czy warto się tak poświęcać dla dziecka, które świetnie poradziłoby sobie beze mnie? Mam coraz większe wątpliwości.

Nie chodzi oczywiście tylko pracę. Męczy mnie ten cały codzienny rytm. Codziennie to samo. Dziecko chce jeść, spać, trzeba ja przewinąć, pobawić się, mieć go ciągle na oku. Zazdroszczę wszystkim mamom, dla których to spełnienie marzeń, ale ja siebie w tym nie widzę. Przez pół roku wytrwałam i dalej chyba nie dam rady. Chciałabym móc sobie wyjść, spotkać się z kimś, porozmawiać. A na razie pozostaje mi robienie głupich min do malucha, który nic nie rozumie.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-28 09:46:52

jeżeli kiedykolwiek urodzę dziecko, to na macierzyńskim nie mam zamiaru siedzieć dłużej niż 3 miesiące, nie wyobrażam sobie tego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-28 01:30:06

Szczęśliwa mama, szczęsliwe dziecko. Rób jak czujesz, zwłaszcza, że ma się nim kto zająć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-28 09:45:44

dokładnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1