Decyzja dnia

Czy świąteczne prezenty muszą być drogie i markowe? Natalia

To chyba ostatni moment, żeby zacząć myśleć o prezentach świątecznych. Ja w tym roku nie będę raczej zbyt hojnym Mikołajem, bo trochę się ostatnio spłukałam i muszę szukać oszczędności. Mimo wszystko chciałabym każdemu z najbliższej rodziny coś dać. Tylko co, skoro za dużo wolnych pieniędzy nie mam?

Nie wiem, jak u Was, ale u nas się przyjęło, że pod choinkę daje się raczej porządne rzeczy. Jak dostałam torebkę, to nie byle jaką, ale firmową ze skóry. Jak dałam mamie kosmetyki, to też porządnej marki. Teraz jestem trochę zakładnikiem takiego myślenia i boję się kompromitacji.

Zastanawiam się, czy da się w ogóle na prezentach oszczędzić? Mam jakiś pomysł, ale nie chcę być posądzona o skąpstwo i dziadowanie.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 21:38:52

Ja kupiłam w tym roku tanie prezenty, bo w zeszłym dostałam opieprz, że za dużo pieniędzy wydałam. Nie dogodzisz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 19:19:20

Prezenty powninny być przemyślane, a nie kupowane na odwal się. Cena nie ma tu nic do rzeczy. Można kupić trafiony prezent za grosze, a można kupić coś drogiego i w ogóle nie trafić w gust obdarowywanej osoby

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 16:39:01

Dla mnie w ogóle dawanie prezentów jest chore, na szczęście u mnie w rodzinie nie ma takiej tradycji. Jakbym tak chciała co roku kupować wszystkim bliskim prezenty to g..o bym miała. Ja tez nie chcę żadnych prezentów. Jedynie w dzieciństwie dostawałam od rodziców reklamówkę słodyczy co mnie bardzo cieszyło w przeciwieństwie do dzisiejszych bachorów które oczekują drogich gadżetów. Święta to przede wszystkim spędzanie czasu z bliskimi, rozmowa a nie dawanie prezentów. Co najwyżej rodzice mogliby swoim dzieciom kupić jakieś drobiazgi. Kto to w ogóle wymyślił???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 17:34:34

u mnie np rano w wigilie rodzice dawali prezent mi i kupwali sobie nawzajem..na kolacji wigilijnej gdzie byla juz cala rodzina prezenty dostawaly tylko dzieci i babcia na ktorej prezent zlozyli sie wszyscy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 12:31:15

Powiedz im wprost, że masz w tym roku mało kasy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1