Decyzja dnia

Czy solarium przed wyjazdem na wakacje to dobry pomysł? Karolina

Nigdy nie miałam zdania na temat sztucznej opalenizny. Ani mi to nie przeszkadzało, ani specjalnie nie imponowało. Sama nigdy nie byłam, bo boję się poparzenia. No i wiem, czym to się może skończyć. Najpierw uzależnienie, a potem rak skóry i inne okropieństwa. Jakoś wytrwałam bez smażenia się pod lampami, ale teraz chodzi mi po głowie, żeby się wybrać.

Zawsze śmieszyły mnie tłumaczenia, że chodzi się na solarium przed wakacjami, bo to dobry podkład pod naturalną opaleniznę, a w ogóle to wstyd pokazać takie blade ciało. Jeszcze przed wyjazdem wypadałoby być opaloną. Ale teraz poznałam kogoś, na kim bardzo mi zależy i chciałabym przed nim dobrze wypaść.

Jesteśmy na razie znajomymi, a mam nadzieję na coś więcej. Grupą znajomych wyjeżdżamy w lipcu do Chorwacji. I co ja mam ze sobą zrobić?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-08 20:01:12

A ja wręcz chowam się do cienia i smaruje się wysokimi filtrami. Nie rozumiem tego wstydzenia się jasnej karnacji. A solarium omijalabym szerokim łukiem, jest sto razy bardziej szkodliwe niż słońce. Poza tym, szkoda męczyć się i narażać na czerniaka dla faceta. On ma szaleć za Tobą niezależnie od tego czy jesteś blada czy opalona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
J.
(Ocena: 5)
2017-06-07 23:47:14

Jeden raz...może dwa razy nie zaszkodzi. Ja chodzę kilka razy w roku. Blada cera nie zawsze wygląda efektownie, a spalona tym bardziej. Myślę, że dwa razy przed wyjazdem po 5-6 min zależnie czy mają nowe czy Stare lampy nie powinno alarmować, że było się na solarium. Mozna ale z umiarem. Trzeba zachowywać zdrowy rozsądek. Nie wszystko zaraz musi dążyć do uzależnienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-07 23:40:21

idz kilka razy (3-4) po 5minut nie spalisz się na skwarke tylko delikatnie opalisz no i wtedy jest wieksza szansa ze nie przypieczesz się na buraczka w Chorwacji :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-07 20:02:22

NIE, NIE, NIE. Chcesz mieć skórę czterdziestolatki w wieku 20-paru lat? Solarium, to totalna tandeta. Zdecydowanie lepiej wygląda nawet całkowity bladzioch, niż pomarańczowa skóra z solary. Ja rozumiem, że jedna/dwie wizyty nie dadzą przesadnego efektu, ale ja na pierwszym miejscu stawiałabym zdrowie, a nie wygląd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-08 10:58:01

Bez przesady, z umiarem wszystko jest dla ludzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-07 16:35:41

Opalenizna z solarium wyglada jak ta słoneczna, także jeśli ktoś nie przesadza to nie ma w tym nic kiczowatego. ja chodzę raz na około 2 tyg przez cały rok, zmniejszam opalacze twarzy i jak zaczyna sie sezon chodzenia w gołych nogach to wszyscy mnie pytają czegu używam, że mam taką ładną opaleniznę. Także spokojnie możesz iść przed wyjazdem 2 razy, np. w odstępie tygodnia- ładnie skóra się zarumieni, unikniesz tez poparzenia pierwszego dnia wakacji, a jak ktoś się coś zapyta to powiesz, że opalałaś się pare razy w ogrodzie czy nad jeziorem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
N
(Ocena: 5)
2017-06-07 15:21:09

Ja mam mega jasną karnację i przed wyjazdem za granicę idę kilka razy na 4min na solarium, żeby trochę przyzwyczaić skórę do słońca ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1