Decyzja dnia

Czy skrzywdzę dziecko, jeśli go nie ochrzczę? Beata

Jestem ateistką i chyba wszyscy w rodzinie o tym wiedzą. W ogóle, u nas wierzących raczej nie ma. Jeśli już ktoś chodzi do kościoła to tylko na pokaz. Bo sąsiedzi patrzą, tak wypada, dziecko musi się pokazać księdzu i takie tam. Też tak czasami robię. Na przykład na pasterce byłam, ale tylko po to, żeby się ruszyć z domu i poczuć świąteczną atmosferę. Tak wygląda moje życie religijne i z chrztem dziecka też nie powinno być problemu. Zrobię to, bo tak wypada i korona mi z tego powodu nie spadnie.

Chciałam to zrobić, ale jedna rozmowa z księdzem wyprowadziła mnie z równowagi i już tego nie chcę. On zaczął wypytywać, dlaczego tak rzadko mnie widuje w kościele, czy naprawdę będę dbała o wzrastanie dziecka w wierze, kogo wybiorę na chrzestnych. No i czy długo się staraliśmy, bo tyle się słyszy o in vitro... Powiedziałam wprost, że jeszcze się wstrzymam i jak będę w lepszym nastroju, to do niego wrócę. Nie zrobiłam tego.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-19 15:43:38

Taka z ciebie ateistka jak z koziej du.py trąbka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-19 15:26:00

Skoro jestes ateistka to w takim razie skąd pomysl "ze krzywdzisz dziecko bez chrztu?". Albo wierzysz w Boga albo nie wierzysz,a ja widze,ze jeszcze nie jestes pewna swoich decyzji. A chodzenie do kosciola na pokaz dla ludzi to jest po prostu żałosne-serio cała twoja rodzinka przejmuje sie co powie np sąsiadka? Z ateistami tak czesto jest,ze nie wierza w Boga,ale co do czego to sie pozniej zastanawiają czy,aby napewno robia dobrze-widac głos sumienia ;),a dziecko powinno przyjac chrzest świadomie i dobrowolnie w wieku,w ktorym juz rozumie pewne sprawy zwiazane z wiara

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-06-19 15:47:34

To chyba niewielu ateistów znasz, może co najwyżej pseudo ateistów jak autorka tych wypocin, którzy nie mają własnych poglądów a nazywają się ateistami bo nie chce im się co niedziela wstawać do kościoła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M
(Ocena: 3)
2018-06-19 08:54:37

Ale w czym problem, komunia to tylko prezenty dla dzieciaka, więc zamiast tego można zrobić dziecku jakąś wycieczkę, co do ślubu, to jeśli będzie chciało, to się wtedy ochrzci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-19 11:56:32

jedna ze stron nie musi mieć nawet chrztu, bo może podchodzić do ślubu jako osoba niewierząca ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-19 06:44:08

Religii w szkolach jest wiecejsię niz chemii, biologii i fizyki razem wzietych. To jest skandal!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-19 06:41:23

Nie, nie skrzywdzisz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1