Decyzja dnia

Czy rodzice mogą mnie zmuszać do studiowania? Dostałam się, ale mam inne plany... Edyta

Zastanawiam się nad tym, co mam zrobić ze swoim życiem. Zdałam maturę, ale wyniki nie były najlepsze. Dostałam się jakimś cudem na studia dzienne, ale nie wymarzony kierunek i daleko od domu. Coraz mniej mi się to widzi i chyba chciałabym zrezygnować. Zawsze marzyłam o pracy fryzjerki albo kosmetyczki. Zrobiłabym sobie jakieś kursy i zaczęła już zarabiać. Tylko, że rodzice są przeciwko i nawet mówią, że mnie wyrzucą z domu. Albo studia, albo mam się wynosić. Ich zdaniem marnuję życiową szansę.

Nie do końca rozumiem ich myślenie. Przecież studia niczego już dzisiaj nie gwarantują. To często strata czasu i pieniędzy. A jak zdobędę praktyczną wiedzę i doświadczenie, to szybciej się dorobię i im też pomogę. Wydaje mi się, że kompleksy przez nich przemawiają. Sami skończyli na szkole średniej i teraz chcą realizować własne ambicje na mnie. Szkoda tylko, że nie myślą o moich prawdziwych potrzebach.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 21:39:40

,,....studia niczego już dzisiaj nie gwarantują. To często strata czasu i pieniędzy....,,. Nie zgadzam się. Studia są potrzebne i gwarantują ci dobrą pracę tylko musisz dobrać odpowiedni kierunek który w tych czasach jest opłacalny do robienia. Lekarz, weterynarz, informatyk, nauczyciel itp. te zawody zawsze gwarantują ci dobrze płatną pracę, tylko musisz być zdolna do nauki i mieć takie zainteresowania. A jak wybierzesz jakiś badziewiasty kierunek typu turystyka czy marketing to wiadomo że prace po tym ciężko znaleźć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
beatrycze
(Ocena: 5)
2017-08-18 10:08:46

A co stoi na przeszkodzie, żebyś poszła na studia kosmetologiczne? Szybciej bym poszła to kosmetologa niż do zwykłej kosmetyczki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-17 10:07:16

rob to co uwazasz, tez uwazam ze to lepszy pomysl niz studia ktore w dodatku ci nie pasuja kierunkowo.. rodzice sie pozloszcza i im przejdzie, nie wyrzuca cie z domu tlytko pewnie tak strasza..a nawet jesli to dasz rade, pomysl po rpostu czy w razie co mialabys gdzie pojsc a im przejdzie i jeszcze beda przepraszac..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-17 00:15:56

Powiem tak,już dorosła przecież jesteś nie masz już 5 lat możesz sama już decydować o swoim życiu ,jak nie chcesz iść na studia to nie musisz iść możesz sobię zrobić na przykład przerwę jak zdałaś maturę na przykład i pomyśleć o tym co chcesz dalej w swoim życiu robić ,nawet fajnie że jakieś kursy sobie robisz fryzjerskie lub kosmetyczne.Ale lepiej zastanowić się dlaczego wybrałam liceum za zamową rodziców bo sama tego chciałam? Mogłaś wybrać technikum fryzjerskie jak to ciebie interesowało mialabyś już zawód ,egzamin zawodowy,maturę zdaną. Rodzice gówno mają do twoich planów,rób to co chcesz i co sprawia ci satysfakcje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1