Decyzja dnia

Czy przyznać się do swojej orientacji przy świątecznym stole? Aga, 23 l.

Długo mi to zajęło, ale dobra. Spojrzałam w lustro, powiedziałam sobie wprost, że jestem lesbijką. Ulżyło mi bardzo, ale to nie koniec. Chciałabym się przyznać przed rodziną, najlepiej przed wszystkimi. Nie chcę żadnych niedomówień i podejrzeń. Nie chcę kłamać, że koleżanka, z którą mnie widzą, to koleżanka ze studiów. Nie chcę się tłumaczyć, dlaczego dalej nie mam chłopaka...

Jestem pewna, że znowu będą się o to pytali w czasie świąt. W życzeniach zawsze ktoś wspomni, że powinnam już kogoś mieć. Do tej pory nie reagowałam, bo sama przed sobą próbowałam ukryć orientację. Teraz chcę to zmienić i zastanawiam się, czy nie zrobić tego za jednym zamachem.

Wigilia, cała rodzina w jednym pokoju i po wszystkim – niech wiedzą i myślą sobie, co chcą.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-22 18:55:17

Nie, nie rób tego. Moim zdaniem, to zły pomysł, i tak prawdopodobnie popsujesz atmosferę świąteczną. Nie wiadomo też, jaka jest twoja rodzina, czy akceptują wszystko, czy to raczej krytycy wszystkiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-22 13:30:48

Ale po co robić to na wigilii? I nie chodzi mi tylko o coming out, ale o każde jakieś poważne tematy - rozwody, ciąże, plany na wyjazd na granicę na stałe - potem całą wigilię mówi się tylko o tym. Jakaś babcia pewnie potem siedzi i się zamartwia, ktoś tam puszcza focha, ktoś tolerancyjny staje w Twojej obronie i zaczyna się gadka, przerzucanie argumentami i ogólnie syf. Serio chcesz spędzić taką wigilię w dziwnej atmosferze? Dla rodziny takie coś to zawsze jest jakaś nowość i mogą reagować różnie. No tak to już jest na tym świecie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-22 08:59:38

Nie wiem czy Wigilia to odpowiedni moment na tego typu wyznania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-22 00:20:30

Przecież to nic wstydliwego, tez miałabym dosyć wysłuchiwania na Twoim miejscu, kiedy znajdę sobie chłopaka. Możliwe, że będą cię obgadywać, ale powiedzmy sobie szczerze...jeśli mają to robić, będą i bez tej informacji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1