Decyzja dnia

Czy praca w fast foodzie to powód do wstydu? Magda, 21 l.

Od kilku miesięcy szukam pracy i zaraz dosłownie oszaleję. Specjalnie poszłam na zaoczne studia, żeby coś robić, ale teraz siedzę i nic nie robię. Zaraz mi zabraknie na czesne, ale nie chcę prosić rodziców. Jakiś czas pracowałam jako recepcjonistka w salonie kosmetycznym, ale to się skończyło. Nie mam więc ani doświadczenia, ani jeszcze wykształcenia, a żyć trzeba. Dla jaj zgłosiłam się do fast foodu i zaproponowali mi pracę.

Naprawdę nie o tym marzyłam, ale pomyślałam, że w ostateczności może być i to. Tak mi się wydawało, a teraz żadnej innej opcji i trzeba podjąć decyzję. Boję się tego, bo wiadomo, jak ludzie patrzą na takie osoby. Sama z pogardą patrzyłam na ludzi podających frytki. Wydawało mi się, że to jakieś głupki, których nie stać na nic lepszego. Teraz sama jestem w takiej sytuacji.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-04 08:40:19

Jak się wstydzisz to może lepiej idź na staż, kokosów nie zarobisz ale zdobędziesz doświadczenie które przyda Ci się do szukania lepszej pracy po stażu. Z resztą teraz pracodawca ma obowiązek zatrudnić stażystę na jakiś czas w zależności od długości stażu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-04 08:28:00

Żadna uczciwa praca nie hańbi. Lepiej pracować w fast foodzie niż siedzieć na tyłku i żyć za hajs rodziców. Przeciez to chyba nie jest praca na całe życie, a pomagająca się utrzymać na studiach. Bierz ją i nie wybrzydzaj. Zresztą zawsze możesz zrezygnować jak cos nie będzie ci pasowało, nikt tam na siłę nie będzie cię trzymał.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1