Decyzja dnia

Czy praca na kasie po studiach to powód do wstydu? Aga

Drogie Czytelniczki! Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat pracy w zawodzie, który raczej nie kojarzy się zbyt dobrze. Ukończyłam filologię polską, bo zawsze interesowałam się językiem i literaturą. Chyba nie do końca przemyślałam temat, bo teraz mam dyplom na 5 i zupełnie nic na koncie. Nie mogę znaleźć pracy od ponad roku. Jeszcze przed obroną próbowałam, ale nic z tego nie wychodziło. Tylko przez chwilę redagowałam teksty w lokalnej gazecie, szukałam czegoś na stałe w tym stylu, ale bez skutku.

Rodzice byli bardzo dumni, że pierwsza osoba w najbliższej rodzinie ukończyła studia. Mnie także rozpierała duma. Tylko tym się nie wyżywię, a jakoś trzeba sobie radzić. Chcę zamieszkać ze swoim chłopakiem, ale on też nie śpi na pieniądzach. Na wspólne życie potrzeba jeszcze więcej. Myślałam nawet, żeby zacząć jeszcze jakieś studia i w ten sposób się ratować, ale na to jest już za późno. Chciałabym się wreszcie usamodzielnić. Wciąż wysyłam CV, a w ostatnich tygodniach jedyną odpowiedź dostałam z dyskontu. Mam być kasjerką.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (17)
ocena
3.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-02-02 17:27:05

Hahahaha, kasjerka posługująca się nienaganną polszczyzną... Myślisz że ktoś zwróci na to uwagę? Pracowałam jako kasjerka dwa lata i powiem ci jedno, klienci mają cię centralnie gdzieś i nawet nie słuchają co co nich mówisz. Ani tym bardziej nie będą zwracać uwagi na to, jak się wypowiadasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 16:43:02

Parę dni temu udało się wam wywołać gównoburzę artykułem o kasjerkach, więc czas znowu o tym samym. Najważniejsze żeby hajs się zgadzał.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 15:34:28

musisz jasno okreslic w czym chcesz pracowac. Twoje mysli zostana wyslane w kosmos, tak jak antena wysyla sygnal i odbiera obraz albo dzwiek. Ty tez musisz wyslac sygnal gdzie i co chcesz dokladnie robic a kosmos Ci to da. To co ty szukasz, to szuka ciebie. Poczytaj sobie o potedze podswiadomosci. Jezeli chcesz pracowac w szkole jako nauczycielka to to dostaniesz, jak w gazecie to tez to dostaniesz. Zyjemy w rownoleglych swiatach, to co na ziemi wydaje sie nielogiczne, gdzie indziej jest juz calkiem normalne. Ty to tylko musisz do siebie przyciagnac. Jak bedziesz o tym intensywnie myslec, to kosmos sprawi ze to otrzymasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 20:03:43

Matka wie że ćpiesz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 14:50:10

ja tez skonczylam sredni kierunek , bo europieistyka, z Polski wyjechalam juz dawno, tu najpierw sprztalam , pozniej zaczelam szukac pracy zwiazenej z kierunkiem studiow i nic, szukalam tez pracy zwiazanej z doswiadczeniem nabytym w Polsce czyli logistyka i spedycja, fakturowanie i ksiegowosc i tez nic. W koncu stwierdzialam ze nie bede trzymac sie logiki i pojde pod prad. Zaczelam szukac pracy w czym w czym nie mam ani wyksztalcenia ani doswiadzcenia : farmacja i biotechnologia. Njapierw znalazlam prace na produkcji lekow a pozniej w laboratoroim przy kalibracji. Wniosek z tego taki , byc moze zupelnie innego wam jest pisane, czasami trzeba odrzucic logoczne myslenie i kierowac sie nieograniczana wyobraznia. Tak jak powiedzial Einstein logika kieruje nas od punktu A do punku B , wyobraznia w nieskonczonosci, wyobaznia nie zna ograniczen. Faktem jest ze musialam pisac testy z matematyki do tych prac ale ich zdalam i to w niemieckim jezyku. Czasami warto odrzucic to co jest utarte i isc w zupelnie odwrotnym kierunku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 09:45:02

a po co miałabyś to wpisywać w CV?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-02-02 09:32:29

tak, na pewno klienci się zdziwią, że ktoś na kasie mówi poprawną polszczyzną xd zdradzę sekret: nikogo to nie zdziwi, bo nikogo to nie obchodzi. teraz widzę tendencje do artykułów o kasjerkach, ale serio nie wiem w jakim kto mieszka mieście, ale w stosunkowo dużym naprawdę nikt się nie interesuje tym, czy kasjerka jest po zawodówce czy po doktoracie. a autorka, jeżeli istnieje, niech idzie na podyplomowe studia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 08:46:44

Trochę nie rozumiem autorki, bo niby jak nagle ma ktoś zwrócić uwagę, że kasjerka mówi poprawną polszczyzną. Jeszcze nie spotkałam się żeby w sklepie ktoś mówił jakoś niepoprawnie. Nie pojmuję dlaczego tak dużo ludzi myśli, że jak ktoś pracuje w sklepie to na pewno nawet podstawówki nie skończył i jeszcze na pewno nie jest inteligenty, pewnie poprawnie zdania nie umie sklecić itd. Praca jak każda inna, a lepsze to niż siedzieć w domu. Ja po studiach też miałam problem ze znalezieniem pracy, u mnie problemem nie był kierunek który wybrałam ale niewystarczające doświadczenie. Też musiałam wybrać pracę w sklepie i pracowałam tam jakieś 10 miesięcy jednocześnie dalej szukając innej pracy i dalej się ucząc (weekendowe kursy, szkolenia itp.) i w końcu znalazłam inną pracę. Więc lepiej czasem wybrać "gorszą" pracę niż żyć na utrzymaniu rodziców.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 08:22:41

To nie wstyd, bo żadna uczciwa praca nie hańbi ! Lepiej mieć taką niż siedzieć na tyłku i narzekać i jeszcze brać kasę od rodziców. Weź tą pracę, a w międzyczasie szukaj czegoś w swoim kierunku. Ewentualnie idź na jakąś zaoczną podyplomówkę czy w ogóle studia zaoczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-02-02 08:21:16

Śmieszą mnie ludzie, którzy uważają, że praca na kacie jest taka niewymagająca, a w dodatku prosta, łatwa i przyjemna. Tak może twierdzić tylko ktoś, kto nigdy tak nie pracował. Rzeczywiście, sama podstawowa obsługa kasy jest prosta i można się tego nauczyć. Ale praca kasjera wymaga wielu innych cech osobistych: podzielności uwagi, spostrzegawczości, uprzejmości, szybkości działania, umiejętności radzenia sobie ze stresem. W dużych marketach trzeba się jeszcze nauczyć nazw wielu bułek i chlebów oraz zasad przyjmowania płatności rożnymi kartami i bonami. Kasjer musi być jednocześnie szybki, uważny i uprzejmy, żeby ludzie długo nie czekali, żeby dobrze wydać resztę i żeby zachęcić klienta do dalszych zakupów. Poza tym kasjer ma odpowiedzialność finansową, musi uważać, żeby nie zrobić manka, żeby nie przyjąć fałszywych pieniędzy, żeby prawidłowo przyjąć płatność kartami różnego typu np. jest karta, przy której trzeba sprawdzić podpis klienta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-02-02 07:53:48

No jasne, to najlepiej zacznij gadać wierszem do klientów: Za zakupy dziękujemy i na pana ponownie oczekujemy! W naszym sklepie są towary tanie, a na kasie piękne panie. Kto w naszym sklepie kupuje, tego szczęście oczekuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-02 17:29:08

:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz