Decyzja dnia

Czy pozwolić chłopakowi widywać się z moim byłym? Są kolegami! Monika, 25 l.

Może moja historia da komuś do myślenia... Tak się właśnie kończą związki, które rozpoczynały się od zwykłej przyjaźni. U mnie to było tak, że od zawsze miałam obok siebie tę samą grupkę znajomych. Kilka koleżanek i kolegów. Niektórzy z nich byli w związkach, ale mimo to trzymaliśmy się razem. Wszystkie imprezy, wyjścia, wyjazdy itd. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby startować do siebie nawzajem. Znaliśmy się od lat i nic większego nie zaiskrzyło, więc nie było nawet takiego ryzyka. Ja niestety złamałam te zasady.

Rok temu oficjalnie z kolegą stworzyliśmy parę. Przeżywałam trudne chwile, on zachował się bardzo w porządku i dostrzegłam w nim kogoś więcej. Nie będę się rozpisywała, ale przed wakacjami okazało się, że on już nie chce ze mną być. Rzucił mnie bez słowa i w sumie nasza paczka się przez to rozsypała. Wtedy wyjechałam nad morze z drugim kolegą i znowu wydarzyło się coś, co tylko utrudnia mi życie. Znałam go od lat, a wtedy normalnie się zakochałam.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

miyu-chan
(Ocena: 5)
2014-09-23 16:17:31

re: Czy pozwolić chłopakowi widywać się z moim byłym? Są kolegami! Monika, 25 l.

A prawda jest taka, że panownie siedzą przed kompem lub telewizorem i grają w durne gierki popijając piwo. Mają całą sytuację głęboko gdzieś i do głowy by im nie przyszło, by Cię obgadywać. Faceci, to nie kobiety, nie knują i nie manipulują, jeśli pomimo przeszłości nadal chcą się kumplować, to znaczy, że sobie wyjaśnili co i jak i temat jest zamknięty. Męskie przyjaźnie są inne od kobiecych, nawet dziewczyna nie jest w stanie zepsuć więzów łączącychnajlepszych kumpli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-23 20:42:32

Dokladnie! Faceci nawet nie poruszaja takich tematow jak kobiety! Oni sa w swoim swiecie sportu, komputerow i innych hobby!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-23 16:12:23

re: Czy pozwolić chłopakowi widywać się z moim byłym? Są kolegami! Monika, 25 l.

nie przejmuj się, ja jestem z przyjacielem mojego bylego chłopaka z którym byłam 2 lata temu. Dalej się przyjaźńią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
D.
(Ocena: 5)
2014-09-23 09:11:06

re: Czy pozwolić chłopakowi widywać się z moim byłym? Są kolegami! Monika, 25 l.

Strasznie mnie rozbawiłaś. Masz prawo wymagać? Uważaj żeby on nie zaczął wymagać i Cie nie zostawił. Nie możesz mu mówić co ma robić i z kim się kumplować. Załóżmy, że są bardzo dobrymi kumplami i świetnie się dogadują od wielu lat. Mają nagle zerwać znajomość, bo Ty go nie lubisz? Na prawdę nie widzisz jak to śmiesznie brzmi? Jeśli kazałaś mu wybierać to bój się żeby nie wybrał jego, bo to, że z Toba jest to jeszcze nie znaczy, że jesteś miłością jego życia i już wie, że chce z Tobą spędzić całe życie, a ta przyjaźń z Twoim byłym może być dla niego czym na całe życie i tylko na tym stracisz. Co Cię tak w tym boli? Nie Ciebie jedną facet skrzywdził, wystarczy, że wyjdziesz z tym z klasą. Ja tak zrobiłam. Długo wyłam po nocach, ale nkt o tym nie wiedział, teraz traktujemy się jak zwyczajni znajomi i tyle. Nigdy bym nie wpadła na cos takiego/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-23 01:07:08

re: Czy pozwolić chłopakowi widywać się z moim byłym? Są kolegami! Monika, 25 l.

Moim zdaniem fakt, że "nienawidzisz" swojego byłego pokazuje, że Wasza relacja nie jest jeszcze zakończona. Nawet jeśli Cię skrzywdził, to po czasie powinnaś mieć do niego neutralny stosunek, dopiero wtedy można wejść w kolejny, zdrowy związek. Moim zdaniem Ty masz niepoukładane sprawy z byłym i to jest największy problem. Z tym, że to nie jest problem Twojego obecnego partnera. Jeśli oni się przyjaźnią od lat, to Ty nie masz prawa wymagać, żeby dla Ciebie rezygnował z tej przyjaźni. To bez sensu po prostu. Na Twoim miejscu spróbowałabym ułożyć sobie z byłym relacje tak, żeby nie było między Wami żadnych negatywnych uczuć. To on skrzywdził, wiec rozumiem, że unosisz się honorem i nie chcesz pierwsza oczyszczać atmosfery, ale jeśli się na to zdecydujesz to pokażesz, że już go przebolałaś i jesteś ponad tym, co się między Wami wydarzyło. Zainicjuj rozmowę i zrezygnuj z nienawiści, ona nigdy do niczego nie prowadzi. No i na pewno nie próbuj odebrać ukochanemu starego przyjaciela, nawet jeśli Ci się to uda, to ostatecznie będziesz musiała żyć ze świadomością, że unieszczęśliwiłaś swojego faceta, a to strasznie słabe. Czytając te problemy mam czasami wrażenie, że dziewczynom przeszkadzają po prostu WSZYSCY w otoczeniu ich facetów. Koledzy, źle. Koleżanki, jeszcze gorzej. Najlepiej trzymajcie swoich panów w klatkach, wtedy tylko Wy będziecie mogły na nich patrzeć i z nimi rozmawiać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-23 08:35:48

zgadzam się ! miałam bardzo podobną sytuacje. Byłam 4 lata ze swoim ex, poznałam jego kolegę iii bum. wszystko prysło. Dopiero teraz widzę, że z ex nie układało się po prostu wszystko było tak jak być nie powinno. Teraz jestem naprawdę szczęśliwa. Mój były - owszem, nie widujemy się, ale gdy znajomi mówią co u niego itp. jest mi to totalnie obojętne. Fajnie wiedzieć, że mu się układa, ale bez ów informacji też byłabym wstanie funkcjonować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1