Decyzja dnia

Czy powinnam zmienić imię? B., 18 l.

Na początku listu chciałaby, abyście oszczędziły moich rodziców. Raz w życiu wpadli na niezbyt mądry pomysł, chociaż chcieli dobrze. Nie wiem, co sobie wyobrażali, ale nadali mi paskudne imię. Od 18 lat męczę się z BRONISŁAWĄ w dokumentach. Jest staromodne, dziwne i jak dla mnie nie ma nic wspólnego z kobiecością. Bronia to może być babcia, które urodziła się zaraz po wojnie, a nie młoda dziewczyna dzisiaj. Przed podstawówkę jeszcze to jakoś znosiłam, ale i tak byłam na każdym kroku wyśmiewana. Wcale się nie dziwię.

Nawet moja mama miała problem z tym, żeby mówić do mnie po imieniu w miejscach publicznych. Dlatego przyjęło się, że jestem Basią. Wszyscy tak mnie nazywają. No, może poza ojcem, który jest nieugięty. To szczególnie dziwny wybór, bo w naszej rodzinie nigdy nie było żadnej Bronisławy. Sama czasami naciągam fakty i mówię, że to po babci. Nie chcę jeszcze bardziej pogrążać rodziców.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-11 13:37:12

Możesz na pierwsze dać Basia, a na drugie Bronisława. Będziesz mogła używać ich zamiennie, ale w miejscach publicznych mówić będa Basia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-11 13:34:02

Chciałabym mieć same takie problemy. Imię może trochę staroświeckie, ale zupełnie normalne. Gdybym poznała młodą dziewczynę o tym imieniu to raczej by mnie to zainteresowało, może nawet odrobinę zdziwiło,ale nie widzę powodu do wyśmiewania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-11 11:21:47

ja na twoim miejscu zrobiłabym z mojego imienia mój znak rozpoznawczy. bo ile jest Bronisław w twoim mieście? może być bronia, bronka, broni... opcji jest mnóstwo. szczerze? według mnie to nawet fajne imie, tylko że twoja rodzina nie potrafiła ci wpoić że powinnaś być z niego dumna, zamiast tego sami się głupio wstydzili i nauczyli ciebie się tego wstydzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-11 03:55:48

Bronisława - Bronia, nie jest takie złe, myślałam że masz Gienia na imię. A co powiesz na to że z Michaliny czy Klary ludzie też się wyśmiewali, a teraz tak się przyjęło to imię , że nadawane jest dzieciom setki razy. Ja bym na twoim miejscu nie zmieniała,bo masz malo popularne, ładne imię i wyróżniasz się na tle Oliwek, Zosiów czy Zuziów. Stare imiona wracają do mody a jak się ktoś śmieje z czyjegoś imienia to raczej nie ma mózgu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1