Decyzja dnia

Czy powinienem być przy porodzie? To nie na moje nerwy. Szymon

Czego szuka chłopak na portalu dla kobiet? Jestem w takiej sytuacji, że chyba nie mam nic do stracenia. Zależy mi na zdaniu innych, bo przede mną najważniejsze momenty w życiu, a nie potrafię się w tym odnaleźć. Mam 26 lat i z dziewczyną spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Nie było planowane, ale stało się, a na nieodpowiedzialnego głupka nie trafiła. Jestem pewny, że damy sobie radę. Byle tylko przetrwać sam poród... Może jestem młody i mało wiem, ale mam ogromny szacunek do kobiet. Chodzenie w ciąży przez tyle miesięcy i urodzenie dziecka to jest wyczyn!

Do tego wielkiego dnia zostało ok. 1,5 miesiąca. Staram się wszystko ogarniać, żeby nie musiała się niczym martwić i stresować. Radzę sobie z tym wszystkim, ale tylko udaję odważnego. Nawet nie boję się ojcostwa i tego, co będzie potem. Tak naprawdę jestem przerażony samym momentem przyjścia na świat naszego dziecka. To nie jest na moje nerwy, chociaż oficjalna wersja jest taka, że będę tam razem z nią. Czuję, że nie dam rady i nie wiem, jak mam się z tego wycofać.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 16:33:00

Przecież nikt nie karze zaglądać Ci w jej krocze. Możesz stanąć za głową, czy gdzieś obok i trzymać za rękę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 10:34:59

Wiesz, weź pod uwagę że życie Twojej kobiety i dziecka będzie zależało od nie zawsze miłego personelu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 09:19:46

Ja bym w życiu nie pozwoliła żeby mój facet był przy porodzie. Chyba dlatego że z tego bólu mogłabym go przypadkiem zabić :-) nie chce żeby na to wszytko patrzył...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 07:00:52

Kazda strona ma swoje racje, ale Ostanio byl tu art i dziewczyny przekonaly mnie, ze facet nie powinien gadac ze nie da rady czy ze zona mu zbrzydnie, jak zobaczy ją rodzącą. Bo jemu sie nic tam nie dzieje nic go nie boli, nikt go na golasa nie oglada, nie rozrywa mu sie jego ciało. Ponadto czasami trzeba ustawic jedna czy drugą pielęgniare

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 01:23:01

Skoro nie chcesz patrzeć jak cierpi, to po co robiłeś jej dziecko? Przy zapłodnieniu to fajnie być, ale przy porodzie już nie. Typowe wygodnictwo. Ona nie może powiedzieć tego samego, że "nie chce tego oglądać". Serio ja nie wyobrażam sobie zostać w takim momencie samej z obcymi ludźmi. Ona i tak będzie cierpiała, tylko w samotności, bo ty "nie chcesz patrzeć", no prawdziwa miłość, nie ma co. Ona przeżywa najgorsze chwile w życiu, a ty siedzisz przed telewizorem w domu, bez komentarza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1