Decyzja dnia

Czy powiedzieć narzeczonemu, że nie podoba mi się pierścionek zaręczynowy? Dorota, 27 l.

Jestem od kilku tygodni zaręczona. Bardzo się z tego powodu cieszę, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Pierścionek, który dostałam od narzeczonego, delikatnie mówiąc mi się nie podoba. Jako gest to coś wspaniałego, ale wizualnie bez szału. Złoty, za bardzo zdobiony, ciężki i zupełnie nie w moim stylu. Oficjalnie się nim zachwycam, ale w głębi duszy codziennie marzę o tym, żeby wrócić do domu, położyć się do łóżka i go ściągnąć. Nie przyznałam się do tego nikomu. Nawet jemu.

Z tym, że on na samym wstępie zaznaczył, że jak coś, to możemy go wymienić. Ten potraktujmy jako zamiennik. Przyznał, że on się na tym nie znał, sam nie jest przekonany, a u jubilera jest opcja zwrotu. Nie wiem dlaczego, ale powiedziałam mu, że jest najpiękniejszy na świecie i za nic go nie oddam. W emocjach różne głupoty się wygaduje. Teraz już się oswoiłam i żałuję.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-10 18:41:30

Ja bym nie zwracała, nowy pierścionek to już nie będzie TEN z zaręczyn. Po ślubie możesz go już nie nosić i zastąpić obrączką. Tylko ten pierścionek zawsze będzie symbolem zaręczyn. Dla mnie to jest to samo co obrączka i duplikat obrączki po zagubieniu. To nie będzie już to

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-10 01:25:50

Skoro powiedziałaś mu że ci pasuje i za nic w świecie go nie oddasz, to nie rób z siebie teraz id...iotki i nie mów mu że ci się jednak nie podoba, bo facet nie będzie cie traktował poważnie. Trzeba było od razu mu powiedzieć że nie w twoim stylu jest i chciałabyś go wymienić na mniej ,,krzykliwy,,a nie teraz zawracać chłopakowi du..pę bo jednak ci się nie podoba.....Ciesz się że w ogóle dostałaś pierścionek bo ja jestem w długoletnim związku i pierścionka jak nie miałam, tak nie mam i nic się nie zapowiada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-08 16:43:44

Dowiedziałabym się najpierw, ile jest czasu u jubilera na wymianę. Jeśli już za późno, to już bym odpuściła komentarze, ale jakby była jeszcze opcja, to powiedziałabym szczerze, że najpierw emocje wzięły górę, ale przemyślałam jego słowa i też nie jestem przekonana, więc może warto zobaczyć inne opcje. Żaden dramat, pierścionek to dodatek do zaręczyn, nie powinno się go tak poważnie traktować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-08 11:26:15

myślę, że jeśli mu powiesz to co napisałaś tutaj to on to zrozumie :) (jeśli jest normalnym facetem, ale zazwyczaj tylko za takich się wychodzi zamąż)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-08 07:43:07

Zawsze możesz skłamać że zrobiła ci się reakcja alergiczna na żółte złoto i dłoń cię zwędzi. To nie musiało się pokazać pierwszego dnia po założeniu pierścionka. Wtedy nie urazisz go i możesz wymienić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2018-01-04 19:54:26

Anonim - serio? Twoja rada to kłamstwo wobec narzeczonego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1