Decyzja dnia

Czy poszłabyś do pracy za takie pieniądze? Michalina

Mam wyższe wykształcenie i praktycznie żadnego doświadczenia zawodowego. Praktyki z uczelni przecież się nie liczą, a na stażu z urzędu pracy byłam tylko 3 miesiące i zajmowałam się układaniem papierów. Studia skończone, ostatnie długie wakacje w życiu wypadałoby też już skończyć... Dostałam ofertę pracy u siostry mojej koleżanki. To firma, która nie ma nic wspólnego z moim wykształceniem, ale chodzi o odpowiedzialne stanowisko. Na pewno musiałabym się bardzo zaangażować, żeby coś z tego wyszło.

Dlaczego się waham? Bo usłyszałam propozycję wynagrodzenia i trochę się załamałam. Nie liczyłam na kokosy, ale 1050 zł na rękę, a do tego na umowie zlecenie, to jest strasznie mało. Obowiązywałby mnie 3-miesięczny okres próbny, więc praktycznie do końca lata musiałabym żyć za grosze. To nie będzie łatwe, bo automatycznie pomoc rodziców się skończy. To nie brzmi zbyt dobrze. Poczułam się wręcz upokorzona, bo kto jest w stanie wyżyć za takie pieniądze?

Zobacz również: „Zarabiam 5000 zł miesięcznie. Nie potrafię nic oszczędzić” (Historia Karoliny)

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

(Ocena: 5)
2018-06-20 22:27:42

Skoro nie masz żadnego doswiadczenia zawodowego to jako pierwsza praca powinnaś wiedzieć,ze zarobki beda niskie. Ja bym na twoim miejscu z jakis czas popracowala za te pieniadze,a pozniej poszła do innej pracy i wtedy z doświadczeniem zawodowym mogła bys pewnie lepiej zarabiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
em
(Ocena: 1)
2018-06-20 14:09:19

BZDURY! Dawno nie było tak dobrej sytuacji na rynku pracy. Nie bez powodu, mówi się, ze teraz jest rynek pracownika. Mozna stawiac dowolne wymagania i z zatrudnieniem nie ma problemu (pracuje w branzy IT i nie mialam najmniejszego problemu, ani z zatrudnieniem, za dobra stawke, bez doswiadczenia, jak i ze zmiana pracy)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-20 10:45:04

To już lepiej idź do fabryki - więcej dostaniesz i bez takiej odpowiedzialności. A przyjmują jak leci wystarczy mieć jako takie zdolności manualne. A miedzy czasie szukać czegoś fajnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-20 07:28:19

Od czegoś trzeba zacząć niestety. Bez doświadczenia żaden pracodawca nie da ci więcej niż 2000 netto

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-20 06:30:30

Pracy jest bardzo dużo, nie rozumiem ludzi którzy narzekają na bezrobocie. Chyba, że ktoś skończył polonistykę lub pedagogikę, to faktycznie może być słabo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1