Decyzja dnia

Czy posłać córkę do prywatnej szkoły, bo tak chce mąż?

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (23)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-03 00:36:39

Ja chodziłam do prywatnego gimnazjum i bło świetnie, miałam świetny , bardzo wysoki poziom i mocną klasę. Jak mi koleżanki z prywatnych gimnazjów opowiadają co się u nich dzialo na lekcjach to .... paranoja. U mnie było spokojnie. Niestety moja klasa roiła się od snobów, którzy mysleli ze jak mają kasę, mają wszystko. : (

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-03 00:38:45

z publicznych gimnazjów * miało być ;) No dodam, że ja snobizmem nie przesiąkłam od moich znajomych, ale to tylko jedyna wada którą zauważyłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 16:10:46

Powiem Ci tak,bylam w prywatnej szkole i wcale nie jest tak,że tam wyszyscy sa na "poziomie". Nauka napewno na bardzo niskim. Pomyśl co będzie jeśli wasza sytacja finansowa się pogorszy,a córka nie będzie chciala zmienić szkoly,jęśli jest to taka droga szkola. Powinnaś porozmawiać z mężem to nie może być tylko jego decyzja. To,że szkoła jest płatna nie daje gwarancji,że córka nie wpadnie w złe towarzystwo,czy,że nie będzie poniżana przez nuczycieli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-24 23:33:21

Lepiej niech będzie wśród ludzi, którzy mają podobną sytuacje finansową w domu. Dzieci "normalne" w końcu zauważą w końcu JAKA jest i moze mieć przez to problemy w szkole z innymi uczniami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-24 12:20:18

Jeśli chodzi o szkoły prywatne to mam do nich mieszane uczucia . Moja siostra kolejno chodziła do prywatnego przedszkola --> podstawówki--->gimnazjum a gdy przyszło jej iść do dobrego liceum to mimo tego ,że udało jej się tam dostać to teraz jej braki są niewyobrażalne . Myślałam, że ten problem dotyczy tylko mojej siostry , ale niestety większości jej znajomych ze szkoły nie powiodło się , przez co trafili do marnych szkół średnich z równie dużymi brakami ,więc jedyne co im pozostaje to uczyć się noc i dzień , ale i tak nie ma pewności ,że wszystko zdążą nadrobić . Szczerze mówiąc według mnie i wiem, że nie tylko mnie to tak szczerze mówiąc nie liczy się głównie szkoła a chęci dziecka i podejście rodziców do tematu nauki .Normalna szkoła jest w stanie zapewnić dziecku odpowiednią dawkę wiedzy a nie każda prywatna szkoła jest na tyle wymagająca aby tą wiedzę dziecku dać . Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-22 23:49:46

Szczerze mówiąc, to bardzo polecam szkoły prywatne. Sama do takiej uczęszczam, i jestem bardzo zadowolona. Moja klasa jest nieliczna, dzięki czemu mamy lepszą możliwość dotarcia do nauczyciela, a ponadto pomoce dydaktyczne są na bardzo wysokim poziomie. Wydaje mi się, że jesteśmy również "inaczej" traktowani, przez nauczycieli. Poziom między samymi uczniami, jest również dość, wygórowany, potrafimy ze sobą bardzo umiejętnie dyskutować, i poruszamy ciekawe tematy, które są później omawiane w domach. To oczywiście nie zmienia faktu, że są między nami wspomniani wcześniej snobi, bo to jest uzależnione od wychowania. W każdej społeczności zdarzają się elementy, których nie da się przeskoczyć( że tak się wyrażę). Jeśli chodzi o płatności, to nie orientuję się ile wynosi, jednak wiem, że w tygodniu mam dwie godziny ( po 60 minut) języka angielskiego, i płacę miesięcznie 100 złotych. Reszta jest wliczona w koszty miesięczne. Pozdrawiam Alex.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-22 23:01:27

TEN ARTYKUŁ JUŻ BYŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-22 18:09:38

to zależy na jakie towarzystwo wpadnie. uczylam się w publicznej szkole i jak doszlo do liceum to niektóre osoby z prywatnych można poznać z daleka po przerośnietym ego, ale niektórzy są normalni. Z drugiej strony jak pójdzie do publicznej szkoły to mogą jej nie lubić, bo ma pieniądze, a inni nie. trudna sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-22 16:39:27

Sama chodze do prywatnej szkoly i jeszcze nigdy nie spotkałam w niej zadnego "snoba". Ponadto nauczyłam się w niej o wiele więcej, niż moi przyjaciele z publicznych szkół. Mam 10h angielskiego + 6 niemieckiego dodatkowo bezpłatnie mogę chodzić na lekcję języków tj. chińki itd. wiec, szczerze polecam szkoły prywatne rodzicom :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 19:40:12

u mnie w liceum, mam 9 godzin angielskiego i 8 niemieckiego.. a to szkoła państwowa... co prawda co miesiąc trzeba zapłacić za "dodatkowe" godziny ale dzięki temu mamy wyjazdy za granicę taniej i darmowe podręczniki itd. lekcje z anglikiem, i wcale nie uwazam ze jest nizszy poziom niz w prywatnej szkole.. Madzia z naszej klasy, ukończyła prywatne gimnazjum i nie radzi sobie, bo wcześniej wszystko miała "pod nosem" a teraz musi się sama uczyć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-22 16:03:57

SAMA BYLAM W PRYWATNEJ SZKOLE (Gimnazjum) I BYL TO NAJLEPSZY OKRES W MOIM ZYCIU! Pozniej ze wzgledow finansowych poszlam do "normalnego" liceum i starsznie odstawalam od reszty( nie pod wzgledem tego jaka bylam rozpuszczona ale pod wzgledem nauki, poprostu nudzilam sie na lekcjach bo przerabialam ten sam material !!!).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-22 15:50:18

teraz pojde do 3 kl. gimnazjum i gdybym byla na miejscu moich rodzicow, posalalbym siebie do prywatnej...szkoly publiczne w Polsce to jakas kpina

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz