Decyzja dnia

Czy nazwać córkę Julia? Wiem, że to popularne imię, ale... Renata

Widziałam listę najpopularniejszych imion nadawanych w Polsce. Trochę się zmartwiłam i teraz sama nie wiem co robić... Okazuje się, że większość rodzących się teraz dzieci otrzymuje imię właśnie z tej listy. I tak będziemy mieli tysiące dziewczynek o imieniu Lena, Zosia czy Julia i chłopców – Filip, Kacper czy Jakub. Na jedną klasę będzie przypadało pewnie po kilka dzieci o tym samym imieniu. Może dojść nawet do tego, że będzie to 5 Julii, 5 Zofii, 5 Len i po tyle samo Filipów, Kacprów i Jakubów. Kiepska perspektywa.

Nigdy nie lubiłam na siłę oryginalnych imion w stylu Jessica, Agnetta, Poziomka czy co sobie jeszcze ludzie wymyślą. Teraz sama spodziewam się dziecka, więc od dłuższego czasu myślę, jak powinno mieć na imię. Nie wiem czy to przypadek, czy tak się z tymi imionami osłuchałam, ale chodzi mi po głowie właśnie Filip i Julia. Teraz tylko to drugie, bo wiem, że będę miała córkę. To nie do końca przypadek.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-09 17:37:20

Jakoś mnie nigdy nie bolało to, że w każdej szkole i na studiach było ze mną w klasie albo grupie przynajmniej 3 inne dziewczyny i imieniu Karolina. Nie był to żaden problem, nigdy, żeby było zabawniej, po ślubie nazywam się dokładnie tak samo jak żona brata mojego męża, obie przyjęłyśmy nazwisko mężów, i też mi to w niczym nie przeszkadza. Tak, że z mojej perspektywy żaden problem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-09 13:56:03

mi tez podoba mi sie Julia i nie patrzylabym na to ze jest popularne, moda sie zmienia,,,lepiej Julia niz Poziomka hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-09 12:13:22

Jak ci się podoba Julia to nazywaj Julia. Ewentualnie możesz zrobić wariację nt imienia jesli wydaje ci się zbyt popularne i np Julita, Julianna...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1