Decyzja dnia

Czy nauczycielki, które wsparły czarny protest powinny zostać ukarane? Paulina

Głośno jest ostatnio o nauczycielkach z Zabrza, które wsparły tzw. czarny protest i przyszły na zajęcia w szkole ubrane na czarno. Sama przyglądam się tej sprawie, bo też jestem po studiach pedagogicznych i uczę w podstawówce. Chociaż wspieram samą ideę i w jakimś sensie utożsamiałam się z tym protestem, to do głowy by mi nie przyszło, by manifestować to w pracy.

Mnie zawsze mówiono, żeby sprawy prywatne i światopoglądowe oddzielić od obowiązków. Np. uczeń zapyta mnie o stosunek do małżeństw homoseksualnych, to nie odpowiadam, że popieram albo jestem całkowicie przeciw. Mogę najwyżej powiedzieć, jak wygląda prawo w tej kwestii.

Podobnie z aborcją - nie głoszę haseł typu „moje ciało, moja sprawa”, ani nie przytaczam nauczania kościoła w tej kwestii. Szkoła powinna być wolna od ideologii.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-12 20:16:48

Ja tam codziennie widzę nauczycieli ubranych na czarno manifestujących swoje poglądy także to nie żadna nowość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-11 08:46:19

Przepraszam Cię- sama wymieniłaś aspekty w szkole, które związane są konkretnie z pewną ideologią (krzyż, choinka).To świadczy, że szkoła nie jest wolna od światopoglądów. Można by się zastanowić - a co gdy do szkoły trafi dziecko innego wyznania? Więc nie przesadzajmy. Dzieci powinny się uczyć, że każdy ma prawo do swoich poglądów. A na dodatek z tego co wiem, te nauczycielki jedynie były ubrane na czarno, a nie tłumaczyły dzieciom o co chodzi w tej sprawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-02-11 08:46:04

Moje zdanie jest takie, że niech sobie robią co chcą. Mogą i przyjść ubrane całe na różowo, jeśli mają taki kaprys.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-02-11 08:17:38

"Zaraz trafi się nauczyciel, który wyniesie z klasy choinkę i zdejmie krzyż, bo nie utożsamia się z religią katolicką" a wiszący krzyż na ścianie nie jest manifestacją? Skoro twierdzisz, że prywatne poglądy powinno się zostawiać za drzwiami szkoły, to tam też powinno być miejsce krzyża

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1