Decyzja dnia

Czy muszę zacząć farbować włosy? Kinga, 24 l.

Mam 24 lata i nigdy w życiu nie robiłam nic poważniejszego z włosami. Uważam, że są ładne i wystarczy je po prostu umyć. Nie bawię się w kosmetyki do stylizacji, specjalne suszarki, prostownice. Tym bardziej nie używam farb, rozjaśniaczy, nie robię sztucznych refleksów. Jestem jaka jestem, nie narzekam. Chodzi mi przede wszystkim o oszczędność czasu i pieniędzy, ale też o zdrowie włosów. Im mniej się z nimi robi, tym dłużej będę mogła się nimi cieszyć. Robi mi się słabo, jak widzę, co wyprawiają moje koleżanki.

Farbują się co 2 tygodnie, przypalają włosy, żeby je wyprostować. Czasami aż czuć zapach spalenizny. Nakładają wszystkie kosmetyki, jakie wpadną im w ręce. A potem płacz, że na szczotce zostają cała kołtuny. Ja umyję głowę, rozczeszę, same wysychają i ładnie leżą. Zauważyłam, że ostatnio trochę wyblakły, ale to może wina braku słońca? Siwizna też się pojawiła. I podobno MUSZĘ coś z tym zrobić.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2016-07-26 23:04:11

Moim zdaniem nie powinno Tobie zależeć na opinii innych, ale jeżeli aż tak to Tobie przeszkadza to zawsze możesz znaleźć farbę o takim samym lub zbliżonym kolorze do twojego naturalnego koloru. A najlepiej to by było gdybyś poszła do dobrego fryzjera. Jak pofarbujesz się na taki kolor jaki masz naturalny to zakryjesz siwe pasma, ale za to nie będziesz musiała chodzić do fryzjera co 2 tygodnie, tylko wtedy kiedy dostrzeżesz siwiznę. Nie każdym siwe włosy pasują, są takie typy urody którym parę siwych kosmyków nie zrobi dużej różnicy i są typy urody którym siwe pasma postarzą o 10 lat. Nikt nie każe Ci przefarbować się na tleniony blond, czarne czy wściekło rude. To Twój wygląd i Twoja sprawa jak wyglądasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-20 14:40:05

Zrobisz jak uważasz włosy możesz zafarbować na twój kolor naturalny. Moim zdaniem siwe włosy, nawet pojedyncze postarzają a młoda osoba wygląda po prostu dziwnie z siwymi kosmykami ale każdy powinien czuć się dobrze we własnej skórze i robić ze swoim wyglądem to co uważa za słuszne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-20 13:41:27

Siwe włosy w wieku 24 lat po prostu nie wyglądają ładnie. Kup sobię farbę jak najbardziej zbliżoną do naturalnego odcienia, albo najlepiej idz do fryzjera i ona ja dobierze. Wygląda to ładnie i naturalnie. Nikt nie mówi że masz robić z blondu czarne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-20 13:06:56

Po co się żalisz? To indywidualna sprawa każdego z nas, jak ktoś chce to sobie farbuje, prostuje itd. a jak nie chce to tego nie robi i już. Jedne dziewczyny się lepiej czują i uważają że lepiej wyglądają np w prostych blond włosach a naturalne mają np. brązowe pofalowane to czemu miałaby się nie farbować? Jak Ty się dobrze czujesz w swoich włosach takich jakie masz naturalne to bardzo dobrze tylko pozazdrościć, nie farbuj ale też nie wytykaj innym że się farbują bo np. wolą siebie w innym kolorze niż swój naturalny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-20 12:59:38

Nie chcesz, nie farbuj. Daj spokój tym, co farbują. Nie wszystko jest czarne albo białe, nie każde farbowane włosy wyglądają sztucznie. Tyle w temacie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
farbaa
(Ocena: 5)
2016-07-20 12:59:37

są przecież szampony i odżywki poprawiające kolor, np wydobywają złote refleksy lub przyciemniają brąz, są też i płukanki na bazie naturalnych składników, również możesz je sama zrobić z ziół czy łupin orzechów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-20 10:06:21

No bez jaj....a farby w odcieniu swoich włosów juz nie znajdziesz -.- tylko albo telniony blond albo krucza czarne... nie popadaj ze skrajności w skrajność :) ja swoje siwe farbuje na swój naturalny kolor i jakoś sztuczności nie widać bo każdy i tak się dziwi ze farbuje......ale no ta trzeba wyolbrzymiac...-.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1